אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פורד חתמה על עסקת ענק עם גוגל: מיליוני כלי רכב שלה יתבססו על אנדרואיד החל מ-2023 צילום: בלומברג

פורד חתמה על עסקת ענק עם גוגל: מיליוני כלי רכב שלה יתבססו על אנדרואיד החל מ-2023

במסגרת שיתוף הפעולה שנחתם בין החברות ל-6 שנים ואשר שוויו מוערך במאות מיליוני דולרים, החל מ-2023 כל רכבי פורד ולינקולן יהיו מחוברים לאנדרואיד ולפטפורמות גוגל maps ו-גוגל Play

01.02.2021, 19:56 | חדשות חוץ

שיתוף פעולה חדש ומשמעותי בשוק הרכב: פורד וגוגל התקשרו בהסכם לתקופה של 6 שנים, שבמסגרתו תספק גוגל את כל מערכת הקישוריות ומחשוב הענן של פנים המכוניות מבית פורד.  

קראו עוד בכלכליסט

גוגל תוביל למעשה את מהלך המחשוב של פורד, כחלק מתוכנית ארגון מחדש נרחבת אליה נכנסה יצרנית הרכב בתחילת השנה, בעלות כוללת של 11 מיליארד דולר.

הפרטים הפיננסים של ההסכם לא פורסמו, אך מנכ"ל פורד ג'ים פארלי (Jim Farley) אמר ל-CNBC כי מדובר בעסקה בשווי של "מאות מיליוני דולרים". 

יו"ר פורד העולמית ביל פורד, צילום: תומריקו יו"ר פורד העולמית ביל פורד | צילום: תומריקו יו"ר פורד העולמית ביל פורד, צילום: תומריקו

במסגרת שיתוף הפעולה, החל משנת 2023 כל רכבי פורד ולינקולן יהיו מחוברים לאנדרואיד, ולפלטפורמות גוגל Assistant, Maps ו-Play, לצד מערכות מבוססות ענן אחרות של גוגל.

בין היתר, יחובר הרכב למערכות שירות מוסכים, הנהגים יקבלו הודעות על כל טיפולים נדרשים – ויוכלו להעביר הודעות למרכז השירות.

מנקודת מבטה של גוגל, העסקה מספקת לה מרחב פעילות חדש ומהותי בעסקי הענן שלה – תחום שבו היא בפער משמעותי מבחינת נתח שוק מאחורי המתחרות הגדולות אמזון ומיקרוסופט.

החברות ציינו בהודעה שכחלק מההסכם, גוגל תסייע לפורד להשתמש בכלים של בינה מלאכותית בתחומי הלוגיסטיקה והייצור.

השותפות היא המהלך האחרון של פורד תחת המנכ"ל פארלי, שמוביל שינויים עמוקים בחברה מאז מינויו לתפקיד בתחילת אוקטובר 2020 – המניה מגיבה בהחלט בחיוב, עם עלייה של כ-60% מאז מינויו.

"אחד החלקים החשובים באסטרטגיה שלנו הוא שותפויות", אמר פארלי ל-CNBC לאחר ההודעה על העסקה."אנחנו צריכים להיפרד מהעסק של לעשות את הדברים הגנריים – הוצאנו מאות ומאות ומאות של מיליוני דולרים בכל שנה, על מנת לשמר את החוויה הגנרית, שלא היתה תחרותית מול המובייל שלך".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות