אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענקית האנרגיה BP הפסידה 5.7 מיליארד דולר ב-2020 צילום: רויטרס

ענקית האנרגיה BP הפסידה 5.7 מיליארד דולר ב-2020

החברה הבריטית איכזבה את האנליסטים, שהעריכו לה הפסד שנתי נמוך יותר, של 4.8 מיליארד דולר; את הרבעון הרביעי של 2020 סיכמה החברה ברווח, אבל החמיצה גם בו את צפי השוק לרווח גבוה יותר; המנכ"ל: "מדובר בשנה הקשה ביותר בקריירה שלי"

02.02.2021, 11:06 | חדשות חוץ
ענקית האנרגיה BP (לשעבר בריטיש פטרוליום) דיווחה הבוקר (ג') על הפסד שנתי גבוה מהתחזיות, לאחר 12 חודשים שבהם תעשיית הגז והנפט העולמית התמודדה עם שורה של בשורות רעות בצל משבר הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

החברה הבריטית הציגה עבור 2020 הפסד של 5.7 מיליארד דולר, זאת לעומת רווח של 10 מיליארד דולר שרשמה ב-2019 בשורה המקבילה לרווח נקי בדוחות חברות אנרגיה. מדובר בתוצאה גרועה מציפיות האנליסטים, שהעריכו כי החברה תרשום הפסד שנתי של 4.8 מיליארד דולר.

  , צילום: רויטרס צילום: רויטרס   , צילום: רויטרס

בחברה פרסמו גם את התוצאות לרבעון הרביעי של 2020, שאותו סיכמה החברה עם רווח נקי של 115 מיליון דולר. גם במקרה הזה פספסה BP את תחזיות האנליסטים שציפו לרווח של 285.5 מיליון דולר.

מ-BP נמסר כי התוצאות השנתיות הושפעו ממחירי הנפט והגז הנמוכים, מחיקות ערך משמעותיות לפרויקטי גילוי וירידה בביקושים. בחברה אף הזהירו כי מגפת הקורונה תמשיך להשפיע לשלילה על הביצועים שלה.

"2020 לנצח תיזכר בשל הכאב והעצב שגרמה הקורונה. אנשים מתו, פרנסות נהרסו. הסקטור שלנו נפגע בצורה קשה גם כן. נסיעות וטיסות בירידה, ובהתאם הביקוש לנפט בירידה וכך גם המחירים ושולי הרווח", הגיב מנכ"ל החברה ברנרד לוני.

לוני הוסיף כי מדובר הייתה בשנה "הקשה ביותר בקריירה שלי". לדבריו, החברה פצחה באסטרטגיה חדשה במטרה להפוך לחברת אנרגיה משולבת, כולל הקמת חטיבת טורבינות רוח בארה"ב.

עם זאת, הטמעת האסטרטגיה החדשה תוביל לעזיבת קרוב לעשרת אלפים עובדים. "אני מעריך את המחוייבות של העובדים לספק את האנרגיה שהעולם זקוק לו, ואסיר תודה על התמיכה שקיבלנו מהמשקיעים והקהילות שבהן אנחנו עובדים", סיכם. "אנחנו מצפים לימים טובים יותר לכולנו ב-2021".

מחירי הנפט השתפרו מאז תחילתה שנה, על רקע המשך קיצוצים בתפוקה והתחלת חלוקת החיסונים נגד קורונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות