אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הופכת לרשת: קבוצת יעדים נדל"ן תתחיל לשווק זיכיונות צילום: יוסי סוריק

הופכת לרשת: קבוצת יעדים נדל"ן תתחיל לשווק זיכיונות

עם מודל ייחודי המאפשר לבוגרי מערך הקורסים וההכשרות של החברה להשתלב בה כזכיינים, ממשיכה קבוצת יעדים בהליך הצמיחה ומתרחבת לרשת בפריסה ארצית. "אנו באים לשבור את המקובעות בשוק הנדל"ן", מצהיר המנכ"ל מוטי אברג'יל

03.02.2021, 08:58 | רונן ניב

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

אחד האתגרים העומדים בפני כל סטודנט המסיים את לימודיו הוא למצוא מקום עבודה איכותי שיעניק לו הזדמנות להתפתחות אישית ומקצועית. הדברים מקבלים משנה תוקף כאשר מדובר בתחום הנדל"ן בו לצד לימודים והכשרות, גם ההיכרות עם השטח משחקת תפקיד מרכזי בהליכי הגיוס של החברות השונות. לכך צריך כמובן גם להוסיף את המציאות המורכבת בשוק התעסוקה המקומי על רקע התפרצות הקורונה, כשהמוני ישראלים פוטרו מעבודתם ועל כל תפקיד נחשק מספר המועמדים עולה.

מי שמבקשת לתת פתרון לעניין, לפחות בגזרת הנדל"ן, היא קבוצת יעדים נדל"ן. החברה מבקשת להציע אופק תעסוקתי לבוגרי מערך הקורסים וההכשרות שלה באמצעות מודל ייחודי המתכתב גם עם חזון ההתרחבות של הקבוצה בדרך להפיכתה לרשת.

קראו עוד בזירת הנדל''ן

מדברים מהשטח

"ה'אני מאמין' של קבוצת יעדים דוגל בחשיבה מחוץ לקופסה ובשבירת המקובעות שאפיינה את תחום הנדל"ן לאורך שנים ארוכות", אומר מוטי אברג'יל, המנכ"ל והבעלים של הקבוצה. "אנחנו מתאימים את עצמנו לרוח הזמן ומציעים נוסחה שגם תייצר מקומות עבודה עבור הסטודנטים שלנו ותאפשר להם כניסה חלקה לשוק, וגם תסייע לקבוצת יעדים לגדול לרשת בפריסה ארצית ולהגיע לקהלים רחבים עוד יותר. המודל הזה הוא תגובה לדרישה שעלתה מהשטח מצד אנשים שרוצים להצטרף אלינו ולקחת חלק בפעילות של הקבוצה".

משרדי קבוצת יעדים נדל"ן. "מאפשרים לסטודנטים מצטיינים טבילת אש ראשונה בתחום תחת המעטפת של החברה" משרדי קבוצת יעדים נדל"ן. "מאפשרים לסטודנטים מצטיינים טבילת אש ראשונה בתחום תחת המעטפת של החברה" משרדי קבוצת יעדים נדל"ן. "מאפשרים לסטודנטים מצטיינים טבילת אש ראשונה בתחום תחת המעטפת של החברה"

על מה בדיוק מדובר? אברג'יל, מרחיב: "אנחנו בעצם גיבשנו מודל זכיינות, שמאפשר גישה לכל הנכסים והקרקעות של קבוצת יעדים נדל"ן. קבוצת יעדים פותחת כאן את שעריה ומאפשרת לסטודנטים מצטיינים שסיימו קורס תיווך, קורס יועצי משכנתאות או קורס יועצי נדל"ן, לעשות את טבילת האש הראשונה בתחום תחת המעטפת שלנו".

"כמי שמתעסק בנדל"ן כבר לא מעט שנים, אני יכול לומר שמי שעושה את צעדיו הראשונים בתחום נתקל בשתי בעיות מרכזיות", מפרט אברג'יל. "הבעיה האחת היא פער משמעותי בין הלימודים לרמת השטח; ואילו הבעיה השנייה נוגעת לעניין הבלעדיות, כמו גם להיעדר גישה לנכסים וקרקעות במיקומים אטרקטיביים. כשזה מצב העניינים, אני לא מופתע שאנשי נדל"ן רבים מגלים שארגז הכלים שלהם לא מספיק שלם ואחרי שנה אחת בלבד הם כבר מוצאים את הדרך החוצה. המודל שלנו מספק מענה מקיף לשני העניינים: הן נגישות לסחורה של קבוצת יעדים נדל"ן - שלה נכסים וקרקעות באזורי הביקוש; והן הכשרות והדרכות על בסיס קבוע, לצד ליווי, ייעוץ ותמיכה מגוף מנוסה שחי את תחום הנדל"ן על בסיס יומיומי. כמובן שהזכיינים שלנו ייהנו גם מהפלטפורמות הטכנולוגיות והשיווקיות של קבוצת יעדים, ולהיבט הזה יש עוד ערך משמעותי".

הליך סינון קפדני

על פי תוכנית הצמיחה של החברה כבר ברבעון של 2021 יתאפשר לבוגרי מערך הקורסים וההכשרות של קבוצת יעדים נדל"ן לקבל זיכיון, כאשר בשלב הראשון מדובר על סדר גודל של כ-50 תקנים. "מספר המקומות מוגבל, כשהמעבר ממעמד של סטודנט למעמד של זכיין מצריך מאיתנו הליך סינון קפדני", מדגיש אברג'יל. "אנחנו שמים פה את המוניטין של הקבוצה על הכף, ורק מי שיוכל לרוץ איתנו למרחקים ארוכים יהיה חלק מהזכיינות שלנו. לכל אורך הדרך אנו נבצע בקרה ופיקוח רציפים, על מנת שמי שייצג אותנו יעמוד ברף גבוה ובלתי מתפשר".

בקבוצת יעדים נדל"ן מאמינים כי הפיכתה לרשת יחד עם הפיתוח החדש יאפשרו לה למנף את פעילותה ולהגביר את אחיזתה בשוק הנדל"ן. "הזכיינים שלנו הם זרוע השטח של הקבוצה ונותנים עוד עומק לפעילות שלנו. הצלחה שלהם זו הצלחה שלנו ולהיפך", מסביר אברג'יל. "יש פה מודל דו כיווני, שכל הצדדים מרווחים ממנו – זה היופי שבו".

מנכ"ל קבוצת יעדים נדל"ן, מוטי אברג מנכ"ל קבוצת יעדים נדל"ן, מוטי אברג'יל. "יש פה מודל דו כיווני, שכל הצדדים מרווחים ממנו" | צילום: ניר בוקסנבאום מנכ"ל קבוצת יעדים נדל"ן, מוטי אברג

בחיבור בין החברה ובין מאגר הזכיינים שלה, פוטנציאל להרחבת שיתוף הפעולה גם להשקעות משותפות. "זה לא סוד, תחום הנדל"ן נהנה מביקוש קשיח גם בימי משבר", מנתח אברג'יל. "במיוחד כשמביאים בחשבון שהמחסור בדירות בישראל צפוי עוד לגדול, מכיוון שהתחלות הבנייה בשנה החולפת היו רחוקות מהיעדים הממשלתיים. אנחנו מזהים תנועה של משקיעים לתחום הנדל"ן, כולל מצד סטודנטים שלנו. הזכיינים משתלבים בהשקעות של הקבוצה והופכים לשותפים שלנו. חשוב רק להבהיר כי כל אחד מוזמן להשקיע בהתאם לתקציבו ולצרכיו, כשתוך כדי תנועה יש כמה נקודות יציאה למי שמעוניין בהשקעה לפרק זמן קצר".

כמי שמבקשת להטמיע גם אג'נדה חברתית בפעילות שלה, הרי שהטיימינג של הקבוצה בהשקת המודל רחוק מלהיות מקרי. "אנו רואים מה קורה מסביב וברור לכולנו שאחרי המכה שספג, שוק התעסוקה עוד רחוק מהתאוששות", מסכם אברג'יל. "בזמן שלא מעט חברות, כולל בתחום הנדל"ן, מקצצות בתקנים ובכוח האדם, לסטודנטים מוכשרים ורעבים חסומה הדרך. אנחנו רוצים לפתוח להם את הדלת ולתת להם במה".

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן>>

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות