אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המפוזר מכפר אז"ר נהפך למיליונר: המושב מוכר קרקע ב-650 מיליון שקל צילום: עמית שעל

המפוזר מכפר אז"ר נהפך למיליונר: המושב מוכר קרקע ב-650 מיליון שקל

ההערכה היא שמתוך סכום זה כ־100 מיליון שקל יתחלקו בין 76 בעלי הנחלות במושב, לא כולל הפיצוי על הקרקע החקלאית מצד רמ”י, שנאמד במיליוני שקלים. על הקרקע שתימכר ייבנו 500 דירות

03.02.2021, 10:43 | דותן לוי

מתחת לרדאר מנהלים בימים אלה אנשי מושב כפר אז"ר, שבראש האגודה השיתופית שלהם עומד איש העסקים אהוד בן ש"ך, התמחרות בין מספר חברות נדל"ן על קרקע ל־500 יחידות דיור במחיר של עד כ־650 מיליון שקל. ההערכה היא שמתוך סכום זה כ־100 מיליון שקל יתחלקו בין 76 בעלי הנחלות במושב, לא כולל הפיצוי על הקרקע החקלאית מצד רמ”י, שנאמד במיליוני שקלים (בהתאם למדיניות פיצוי של עשרות אלפי שקלים לדונם חקלאי).

קראו עוד בכלכליסט

בהתמחרות מובילה שותפות של החברות י.ח.דמרי, אביסרור וצרפתי (שמעון), שהגישה הצעה של 160 אלף שקל ליחידת דיור. זאת בנוסף לשומה שתידרש לשלם לרשות מקרקעי ישראל, שלפי המכרזים האחרונים באזור צפויה לעמוד על כמיליון שקל ליחידת דיור. חברות נוספות בהתמחרות הן פרשקובסקי ונתנאל. הערכה היא כי במסגרת ההתמחרות הצעות החברות יעלו לכ־200 אלף שקל ליחידת דיור.

השטח בכפר אז"ר, צילום: עמית שעל השטח בכפר אז"ר | צילום: עמית שעל השטח בכפר אז"ר, צילום: עמית שעל

השכונה החדשה תיקרא שכונת גני אז"ר, והיא צפויה לכלול כ־2,300 דירות ודיור מוגן. 177 אלף מ”ר הוקצו לשטחי משרדים, וכ־35 אלף מ”ר לשטחי מסחר.

המשמעות היא שעלות הפרויקט, כולל הקרקע, צפויה להגיע לכ־1.1 מיליארד שקל. בתוספת רווח יזמי של כ־15%, מדובר בכ־1.3 מיליארד שקל. לפי הערכות אלה, מחיר דירה יעמוד על כ־2.5 מיליון שקל, גבוה מהמחירים באזור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות