אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בפעם השנייה: ספינת החלל של SpaceX התפוצצה בניסוי צילום: SpaceX

בפעם השנייה: ספינת החלל של SpaceX התפוצצה בניסוי

הדגם התשיעי של ספינת החלל הגיע לגובה 10 ק"מ בניסוי שנערך בטקסס, אך במהלך הנחיתה הגיעה ספינת החלל בזווית לא נכונה - והתפוצצה

02.02.2021, 22:56 | ynet
אחרי פיצוץ דגם מספר 8 של ספינת החלל במהלך הנחיתה, בניסוי שנערך בחודש דצמבר, ערכה הערב (יום ג') חברת SpaceX ניסוי נוסף - שגם הוא הסתיים באכזבה גדולה - לאחר שאב הטיפוס התשיעי של ספינת החלל התפוצץ בזמן הנחיתה. SpaceX אינה עוצרת ובקרוב היא תבצע ניסוי בדגם העשירי של ספינת החלל - שכבר נמצא באתר השיגור.

 

 

בשעה 22:25 שעון ישראל הופעלו המנועים של דגם ספינת החלל והיא המריאה מהבסיס בבוקה צ'יקה, שבדרום טקסס. בקול רעש אדיר התרוממה ספינת החלל מעלה. כשהגיעה לגובה 10 ק"מ ספינת החלל הסתובבה וכיוונה עצמה לנחיתה. עד שלב הכל נראה תקין.

 

אך למרבה האכזבה ספינת החלל הגיעה בזווית לא נכונה לקרקע - והתפוצצה.

 

 

 

על פי התכנון, הדגם הסופי של ספינת החלל שמייצרת SpaceX אמור להיות בגובה של כ-120 מטרים. משגר כבד מאוד אמור לשגר אותה לחלל. החזון של מייסד החברה, אילון מאסק הוא להשתמש במשגרים וגם בחלליות פעמים רבות, על מנת לחסוך בעלויות. לכן, המשגרים של SpaceX שמשגרים אסטרונאוטים וציוד לתחנת החלל הבינלאומית וגם לוויינים נוחתים באופן אנכי והחברה משתמשת בהם לשיגורים נוספים לחלל.

השיגור, צילום: SpaceX השיגור | צילום: SpaceX השיגור, צילום: SpaceX
באוויר, צילום: SpaceX באוויר | צילום: SpaceX באוויר, צילום: SpaceX

הפיצוץ, צילום: SpaceX הפיצוץ | צילום: SpaceX הפיצוץ, צילום: SpaceX

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות