אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת ביג: "נפתח את מרכזי המסחר בערים הירוקות - החל מיום ראשון" צילום: ביג מרכזי קניות

קבוצת ביג: "נפתח את מרכזי המסחר בערים הירוקות - החל מיום ראשון"

חי גאליס, מנכ"ל ביג, שלח מכתב לשוכרים בו הודיע כי הקבוצה תחל לגבות שכר דירה ודמי ניהול מהשוכרים החל מיום ראשון. לדבריו: "משרד הבריאות מנפנף בנתונים סלקטיביים בשביל לקדם את האג'נדה ההיסטרית שלו. בפועל אין סגר"; משה רוזנבלום, מנכ"ל קניוני מליסרון: "אנחנו מכינים את הקניונים שלנו לפתיחה"; לכלכליסט נודע כי גם קניוני עופר מתכוונים לפתוח

03.02.2021, 12:51 | אורנה יפת

קבוצת קניוני ביג מתאחדת במאבק משותף עם השוכרים והודיעה היום (ד'), כי ביום ראשון הקרוב היא תפתח את מרכזי המסחר בערים הירוקות, ואף השיקה קמפיין בנושא.

קראו עוד בכלכליסט

חי גאליס, מנכ"ל ביג, שלח מכתב לשוכרים בו הודיע כי הקבוצה תחל לגבות שכר דירה ודמי ניהול מהשוכרים שלה החל מיום ראשון. "מבחינתנו החל מיום ראשון ה-7.2.2021, נאפשר פתיחת חנויות במרכזי ביג, ונדרוש לשלם שכר דירה ודמי ניהול במלואם, על פי חוזה השכירות שבתוקף מכולם!!", נכתב לשוכרים.

 , צילום: ביג מרכזי קניות צילום: ביג מרכזי קניות  , צילום: ביג מרכזי קניות

"משרד הבריאות מנפנף בנתונים סלקטיביים בשביל לקדם את האג'נדה ההיסטרית שלו לסגר ללא גבולות, בפועל אין סגר ברחובות, אין אכיפה איפה שצריך, כפי שראינו כולנו השבוע!! בממשלה פשוט לא מבינים את עוצמת הפגיעה בעולם המסחר ובבעלי העסקים, וזאת למרות שברור וידוע כפי שהוכח באופן חד משמעי

מהפארסה שנקראה "ריסון מהודק" שההדבקה בחנויות מועטה וכללי התו הסגול נשמרים בקפדנות בחנויות".

ביג הודיעה עוד כי עבור חודש ינואר לא תחייב את השוכרים בשכר דירה ודמי ניהול, וכי בסיום הרבעון הראשון תבצע תחשיב ותגבה שכר דירה על פי אחוז העומס בפועל, בהשוואה לעומס שהיה ברבעון ראשון 2019.

חי גאליס מנכ"ל ביג חי גאליס מנכ"ל ביג חי גאליס מנכ"ל ביג

"אם המסחר לא ייפתח, אנחנו לא נפתח את הקניונים, אבל אם ממשלת ישראל תחליט לפתוח את המסחר באופן חלקי ורק את חנויות הרחוב, בערים מסוימות, אנחנו נעודד את השוכרים שלנו לפתוח את החנויות ביום ראשון", אמר משה רוזנבלום מנכ"ל קניוני מליסרון בשיחה ל"כלכליסט". לדבריו, "השוכרים מפעילים עלינו לחץ לפתוח את הקניונים ואנחנו מכינים את הקניונים שלנו לפתיחה. השוכרים לוחצים כי הם נתקעו עם סחורות חורף ורוצים למכור אותן.

"אנחנו מייצרים למדינה 1.250 מיליארד שקל בחודש הכנסות. לא יכול להיות שנתקע את כל הסוחרים עם מלאים אינסופיים ואף אחד לא עוזר. לא יכול להיות ששר הבריאות אומר שאם נפתח את המסחר ביום שישי זה יהיה יום 'שישי השחור'. אני אומר לכבוד השר, אל תפתח ביום שישי. תפתח ביום ראשון. אנחנו סגורים 174 יום ויש לנו 174 ימים שחורים. לא יום אחד שחור. הרגתם את המשק".

במליסרון עושים הכנות לפתיחה, "כדי שאם יודיעו בפחות מ- 24 שעות, אני אהיה ערוך לפתוח אותם" אומר רוזנבלום. "מסיור שערכתי היום בצפון ראיתי שחלק גדול מהשוכרים מחליפים את הקולקציה בחנויות מעונת חורף לעונת מעבר, והם כבר מתארגנים. למדנו מהפעם הקודמת שמחליטים בלילה לפתוח ביום שלמחרת, אז הם כבר נערכים".

גם מליסרון ניסתה לבצע מהלך של גביית שכר דירה בחודש שעבר והודיעה בתחילת ינואר 2021 לשוכרים כי עבור תקופת הסגר, על אף שהחנויות סגורות, תגבה שכר דירה של 55 שקל למ"ר ושליש מדמי הניהול הרגילים בתוספת מע"מ. רוזנבלום אישר כי בשלב זה החנויות אינן משלמות את הסכום הנדרש. "כל עוד החנות סגורה אנחנו לא נגבה את מה שאנחנו מבקשים. ביום שנחזור לעבודה נגבה במספר תשלומים את הסכומים הללו מהשוכרים".

לכלכליסט נודע כי גם קניוני עופר מתכוונים לפתוח את קניונים בשבוע הבא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות