אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיים סאמט נבחר ליו"ר כלל אחזקות

בלעדי לכלכליסט

חיים סאמט נבחר ליו"ר כלל אחזקות

סאמט, בעבר דירקטור בבנק לאומי, הועמד לבחירה לתפקיד מטעם אלרוב שבשליטת אלפרד אקירוב - על המשרה התמודדו גם מלי מרגליות, מיה ליקוורניק וחיים מליניאק, שני האחרונים מטעם מורי ארקין ואייל לפידות

03.02.2021, 13:06 | גולן חזני
חיים סאמט נבחר לכהן כיו"ר כלל אחזקות. לכלכליסט נודע כי דירקטוריון החברה החליט לפני שעה קלה לבחור את סאמט ברוב קולות לתפקיד.

קראו עוד בכלכליסט

סאמט כיהן בעבר דירקטור בבנק לאומי ובבחירות בכלל היה מועמד מטעם אלרוב שבשליטת אלפרד אקירוב.

לתפקיד היו"ר התמודדו גם מלי מרגליות, מיה ליקוורניק וחיים מליניאק, כששני האחרונים היו מועמדים מטעם מורי ארקין ואייל לפידות.

אקירוב הסתכסך בשנה שעברה עם ראש חטיבת ההשקעות בכלל, יוסי דורי ולטענת יורם נווה מנכ"ל כלל אף הכין תיק על דורי. בחירתו של סאמט ליו"ר עלולה להיות בשורה לא טובה עבור המנכ"ל ששלושת בעלי המניות מתנגדים לכהונתו.

כלל ביטוח היא אחת מבעלי המניות הגדולים באלרוב, עם אחזקה של 13%. כלל ערמה קשיים לגבי מימון פעילותה של החברה הבת של אלרוב לוקה (80%), הפועלת בתחום המלונאות, וכן לגבי שכרו של הבן של אקירוב, ג'ורג'י, שמחזיק ב–15% מלוקה.

 

חיים סאמט חיים סאמט חיים סאמט

מחיים סאמט נמסר: "אני מודה לחברי הדירקטוריון שבחרו בי לתפקיד חשוב ומאתגר זה. אני נכנס היום לתפקיד יו"ר החברה מתוך מחויבות גדולה ורצון רב להוביל את כלל ביטוח ופיננסים לצמרת חברות הביטוח בישראל, כפי שהייתה בעבר. אין לי ספק כי בשילוב ידיים ועבודה מאומצת נוכל לעמוד ביעדים המאתגרים אך ברי ההשגה, שנציב לעצמנו. אני מבקש להביע הערכה ולהודות לגב' מלי מרגליות שכיהנה כיו"ר זמנית בחודשים האחרונים ותכהן כחברה מובילה בדירקטוריון, גם בהמשך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות