אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברקע המגעים למכירת פסגות - סמנכ"ל המכירות של פסגות ני"ע עזב לאי.בי.אי

בלעדי לכלכליסט

ברקע המגעים למכירת פסגות - סמנכ"ל המכירות של פסגות ני"ע עזב לאי.בי.אי

שי עמיר ינהל את מחלקת הפרימיום של ניהול התיקים באי.בי.אי; בבית ההשקעות מתעניינים ברכישת חלקים מפסגות - עסקה אותה יוכלו לבצע מהכסף שיתקבל ממכירת מניות בהלמן אלדובי; בימים אלה מתקיימים מגעים מתקדמים לרכישת פסגות ע"י אלטשולר שחם לפי שווי של מיליארד שקל

03.02.2021, 13:57 | עירית אבישר

סמנכ"ל המכירות של פסגות ני"ע (חברה בת של פסגות שמנהלת נכסים בשווי של 50 מיליארד שקל), שי עמיר, עזב את החברה על רקע המגעים המתקדמים למכירת פסגות לבית ההשקעות אלטשולר שחם. ל"כלכליסט" נודע כי עמיר מתמנה למנהל מחלקת הפרימיום באי.בי.אי ניהול תיקים.

קראו עוד בכלכליסט

עמיר (54) עבד במשך עשר שנים בפסגות. לפני תפקידו האחרון הוא כיהן כמנהל מערך הלקוחות הפרטיים של פסגות וכמנהל שיווק דסק פלטינום בפסגות ללקוחות בעלי עושר פיננסי רב וללקוחות בכירים בישראל, וקודם לכן כמנהל המחלקה הפיננסית של קבוצת שקל.

גילעד אלטשולר, בעל השליטה באלטשולר שחם - במו"מ מתקדם לרכישת פסגות, צילום: אוראל כהן, יאיר שגיא גילעד אלטשולר, בעל השליטה באלטשולר שחם - במו"מ מתקדם לרכישת פסגות | צילום: אוראל כהן, יאיר שגיא גילעד אלטשולר, בעל השליטה באלטשולר שחם - במו"מ מתקדם לרכישת פסגות, צילום: אוראל כהן, יאיר שגיא

אלון דורי מנכ"ל אי.בי.אי ניהול תיקים מסר כי "שי מצטרף אלינו כמנהל מחלקת הפרמיום מתוך החלטה להוסיף ולחזק את התחום על ידי הרחבת הצוות המקצועי".

אי.בי.אי מנהלת בתחום ניהול התיקים נכסים בהיקף של 30 מיליארד שקל גם לחברות ולמוסדיים. החברה מתכננת להרחיב את תחום הפעילות הזה, כשרק באחרונה הודיעה על רכישת חברת ניהול התיקים 'טאלנט' המנהלת 1.2 מיליארד שקל.

עוד נזכיר כי בימים אלה מושלמת העסקה למכירת המניות של אי.בי.אי בבית ההשקעות הלמן אלדובי לפניקס, בעסקה שאמורה להניב לאי.בי.אי רווח הון של קרוב ל-40 מיליון שקל. עסקה זו תספק לאי.בי.אי נזילות לביצוע רכישות נוספות, והיא אחת המתעניינות ברכישת נכסים מסוימים מפסגות.

כאמור בימים אלה מתקיימים מגעים מתקדמים לרכישת פסגות ע"י אלטשולר שחם לפי שווי של מיליארד שקל. באלטשולר שחם מתעניינים בעיקר בפעילות הגמל של פסגות, וככל הנראה ימכרו את הפעילויות האחרות לשחקנים אחרים. בכל אופן, אם עסקה שכזו תצא אל הפועל, לא כל העובדים של פסגות ייקלטו, ונראה כי חלקם כבר מחפשים מקומות עבודה אחרים בשוק ההון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות