אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוכנות S&P מזהירה: הדירוג של 13 חברות דלקי המאובנים הגדולות בסכנה צילום: איי פי

סוכנות S&P מזהירה: הדירוג של 13 חברות דלקי המאובנים הגדולות בסכנה

בין החברות שהוזהרו - שברון, אקסון מוביל, של, קונקופיליפס וטוטאל, זאת על רקע גידול בתחרות מצד אנרגיות מתחדשות. לפי חברת דירוג האשראי, היא הגדילה את דירוג הסיכון של כל מגזר הנפט והגז מ"בינוני" ל"בינוני-גבוה"

03.02.2021, 13:51 | עומר כביר
סוכנות דירוג האשראי S&P הזהירה לאחרונה 13 חברות דלקי מאובנים, בהן כמה מהגדולות בעולם, שהיא עלולה להוריד את הדירוג שלהן בשבועות הקרובים, לאור גידול בתחרות מצד אנרגיות מתחדשות.

לפי דיווח של הגרדיאן משבוע שעבר, האזהרה נשלחה בין השאר לשברון, אקסון מוביל, של, קונקופיליפס וטוטאל. כן שוקל S&P להוריד את הדירוג של ארבע ענקיות דלקי מאובנים סיניות: China Petrochemical Corp, China Petroleum & Chemical Corp, China National Offshore Oil Corp ו-CNOOC. לסוכנות תחזיות שליליות גם ל-BP ו-Suncor, איך בטווח הזמן המיידי היא לא מתכוונת להעריך מחדש את דירוג האשראי שלהן.

בתי זיקוק של חברת shell, צילום: Luke Sharrett בתי זיקוק של חברת shell | צילום: Luke Sharrett בתי זיקוק של חברת shell, צילום: Luke Sharrett

לדברי S&P, היא הגדילה את דירוג הסיכון של כל מגזר הנפט והגז מ"בינוני" ל"בינוני-גבוה", לאור המעבר משימוש בדלקי מאובנים, רוווחיות נמוכה ומחירים נפיצים. "במיוחד, אנחנו מזהים אתגרים משמעותיים וחוסר ודאות כתוצאה מהמעבר בשוק האנרגיה, כולל ירידה בנתח השוק לאור הצמיחה של אנרגיה מתחדשת; לחץ על הרווחיות, בעיקר החזרי הון כתוצאה מהשקעות יקרות בדולר במהלך 2015-2005 ומחירי גז ונפט נמוכים מאז 2014; והנפיצות האחרונה והאפשרית במחירי הנפט והגז", נמסר מהחברה.

הסוכנות אמרה עוד שהיא לא מתעדת בשלב זה להוריד את דירוג החברות ביותר מרמה אחת, אך הוסיפה: "אנחנו לא יכולים לשלול שילוב של של הערכת הסיכון לתעשייה עם גורמים משמעותיים אחרים שיוביל להורדה של שתי רמות, במיוחד לאור הפוטנציאל להשפעות שליליות אחרי השפעות הקורונה ב-2020".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות