אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אווינסד של יוצאי ראבלו גייסה 17 מיליון דולר צילום: Nancy Mueller

אווינסד של יוצאי ראבלו גייסה 17 מיליון דולר

החברה שייסדו נאבין ת'דאני וגל מואב בנתה טכנולוגיה המאפשרת זיהוי אוטומטי של בעיות נגישות דיגיטלית בהליך הפיתוח ומציעה שינוי קוד כדי לתקן את הבעיות הללו בשלבים מוקדמים. עד היום גייסה החברה 19.5 מיליון דולר

03.02.2021, 16:00 | מאיר אורבך
חברת התוכנה אווינסד (Evinced) גייסה 17 מיליון דולר בסבב A . את גיוס ההון הובילו במשותף M12, זרוע ההשקעות של מיקרוסופט, ו-BGV, ובהשתתפות Capital One Ventures ומשקיעת הסיד Engineering Capital. השלמת סבב A מצטרפת לסבבים קודמים של החברה ואת סך הגיוסים של החברה ל-19.5 מיליון דולר. החברה, הפועלת בתל אביב, מונה כיום כ-10 עובדים ועובדות, וצוות הפיתוח בארץ מתוכנן להכפיל את עצמו ואף יותר במהלך 2021.

קראו עוד בכלכליסט

אווינסד נוסדה בקיץ 2018 על ידי נאבין ת'דאני (המנכ״ל) וגל מואב. השניים הכירו במהלך עבודתם המשותפת בראבלו (Ravello Systems), סטארט-אפ מבית היוצר של היזמים רמי תמיר ובני שניידר, שנמכר ב-2016 לאורקל. ת'דאני היה חלק מהצוות המייסד בראבלו, ולאחר רכישתה שימש כסגן נשיא פיתוח מוצר באורקל. למעשה, תמיר ושניידר הם גם בין המשקיעים הראשונים באווינסד, כאשר תמיר גם משמש כחבר בדירקטוריון, ולצד זה ת'אדני עצמו השקיע בסטארטאפ החדש של השניים, סאלטו.
נאבין ת נאבין ת'דאני, מנכ"ל אווינסד | צילום: Nancy Mueller נאבין ת

לפי נתוני ארגון הבריאות העולמי (WHO), למעלה ממיליארד אנשים בעולם סובלים מלקות מסוימת, דבר המעיד על חשיבותה של נגישות דיגיטלית. במהלך חמש השנים האחרונות סוגיית הנגישות הדיגיטלית נמצאת בקדמת הבמה ובמוקד עבור חברות, ארגונים ועסקים. קצב הפיתוח המהיר מצד אחד, והצורך לעבור באופן ידני על שורות הקוד מן הצד השני, הופכים את אתגר הנגישות בפיתוח לקשה יותר. גיוס ההון הנוכחי ישמש את אווינסד להאיץ את פיתוח סל המוצרים שלה שנועדו לתת מענה לאתגר זה.

נכון להיום ארגונים וחברות בכל העולם משקיעים מדי שנה מיליוני דולרים במטרה להפוך את הנכסים הדיגיטליים שלהם לנגישים – אך הם נתקלים בקשיים אינסופיים, לרבות חשיפה לתביעות, הנובעים מהעדר כלי פיתוח מתאימים. אווינסד בנתה טכנולוגיה המאפשרת זיהוי אוטומטי של בעיות נגישות בתהליך הפיתוח, ומציעה שינויי קוד כדי לתקן את הבעיות הללו בשלבים מוקדמים. בעזרת אווינסד, ארגונים יכולים להבטיח נגישות אמיתית במובייל ובווב ולשפר את העמידה שלהם בדרישות הרגולטור בנוגע לנגישות, תוך שהם מפחיתים בעלויות הכרוכות בכך ומצמצמים את החשיפה שלהם לאחריות משפטית.

״השורש לבעיות הנגישות בפיתוח נובע מכך שחלקים גדולים מהרשת לא נקראים על ידי מכונה, אלא ההפך הוא הנכון; הם עוצבו מלכתחילה לקריאה ויזואלית. אווינסד פיתחה טכנולוגיה שמנתחת ויזואלית אתרים ואפליקציות, בונה מודל סמנטי מבני ומשווה אותו לקוד כדי לאתר ולזהות בו בעיות נגישות פוטנציאליות״, מסר ת׳דאני, ״היכולות שאווינסד מפתחת מאפשרות לנו להתעלות על שיטות פיתוח ישנות שעדיין בשימוש. אנו נרגשים להביא את בשורת הנגישות בפיתוח לכולם, ולקבל את התמיכה של גופים כמו M12, BGV, ו-Capital One, דבר המהווה הוכחה לחשיבות המשימה אותה אנו ממלאים״.

גל מואב, ממייסדי אווינסד , צילום: רמי זרנגר גל מואב, ממייסדי אווינסד | צילום: רמי זרנגר גל מואב, ממייסדי אווינסד , צילום: רמי זרנגר

״עבור M12 מדובר בהשקעה מרגשת", אומר נגראג׳ קאשייאפ, סגן נשיא במיקרוסופט וראש זרוע ההשקעות הגלובלית של הארגון, "אנחנו במיקרוסופט מתייחסים לנושא הנגישות הדיגיטלית ברצינות רבה ומבינים מקרוב את האתגרים שהתחום כולל. הטכנולוגיה שפיתחה אווינסד מאפשרת למפתחים בארגונים להטמיע בקלות ובטבעיות את הנגישות כבר בשלב תהליך הפיתוח״.

אריק בן חמו מייסד ושותף-מנהל ב-BGV, מסר: ״אווינסד מזריקה חדשנות בקצב מהיר לתחום הבוער של נגישות דיגיטלית. אווינסד, יחד עם תחום הנגישות הדיגיטלית, מהווים חלק אינטגרלי מהתזה שלנו הקשורה לעולם ה-Enterprise 4.0, והפוקוס שלנו על טכנולוגיות עמוקות המספקות גישה דיגיטלית למיליארדי בני אדם. אנחנו מאמינים שאווינסד מבצעת מהפכה אמיתית בתחום הנגישות הדיגיטלית והיא בדרכה להפוך למובילה בקטגוריה״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות