אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריטניה: אוקספורד בוחנת אם אפשר לערבב חיסונים שונים נגד קורונה צילום: איי אף פי

בריטניה: אוקספורד בוחנת אם אפשר לערבב חיסונים שונים נגד קורונה

מחקר: הטיסות בגל הראשון תרמו 3.4% למספר מקרי המוות מקורונה. כך לפי מחקר חדש בסקוטלנד; אוסטרליה השיגה 150 מיליון מנות, ומתכוונת לחסן את כל האוכלוסייה לקורונה עד אוקטובר; שר בריטי: יש כ -4,000 וריינטים של הנגיף ברחבי העולם

04.02.2021, 21:55 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

מפת החיסונים בעולם

21:55 - בריטניה: אוקספורד בוחנת אם אפשר לערבב חיסונים שונים נגד קורונה

אוניברסיטת אוקספורד הבריטית מוציאה לדרך ניסוי שמטרתו לבחון אם שימוש בחיסונים שונים נגד קורונה למנה הראשונה והשנייה אפקטיבי. המטרה: להפוך את תוכנית החיסונים בבריטניה ובעולם לגמישה בהרבה.

12:49 - מחקר: הטיסות הבינלאומיות בגל הראשון תרמו לעלייה של 3.4% במקרי המוות מקורונה 

מחקר חדש שנערך באוניברסיטת אברדין בסקוטלנד מצא אם היו מטילים הגבלות בשלב מוקדם על טיסות בינלאומיות היו יכולים לצמצם את התפשטות המגפה במערב אירופה, כולל בבריטניה.  המחקר השווה בין 37 המדינות שנפגעו בצורה הקשה ביותר מהגל הראשון של המגפה, ובדק מגוון של גורמים שהיו כולים להשפיע על ההתפשטות, ביניהם תעופה בינלאומית, צפיפות האוכלוסייה, אחוז האנשים שגרים בערים, גיל, מדד BMI (בודק עודף משקל) ממוצע ואחוז המעשנים. הממצאים היו כי הטיסות הבינלאומיות היו קשורות לעלייה של 3.4% במקרי המוות מקורונה בגל הראשון.

נמל התעופה הית נמל התעופה הית'רו בימי הקורונה | צילום: רויטרס נמל התעופה הית

12:00 - גרמניה מושיטה יד לפורטוגל

צוות של 26 רופאים ואחיות מצבא גרמניה הגיעו לבית חולים אזרחי בליסבון. הצוות הרפואי ישהה שלושה שבועות בפורטוגל ויסייע לטפל בחולי קורונה במצב קשה. בסיום התקופה המדוברת הם יוחלפו בצוות גרמני אחר. שיעור ההדבקה בפורטוגל הוא כרגע בין הגבוהים באירופה, ובינואר מתו מהנגיף מעל 5,000 אנשים, כמעט מחצית כלל המתים במדינה מאז פרוץ המגפה. ז'אאו קולאקו, רופא בטיפול נמרץ בבית החולים da Luz בליסבון אמר כי בתי החולים ומחלקות הטיפול הנמרץ מלאים ברחבי המדינה. לדבריו, רבים מהמטופלים חולים במצב קשה מאוד, וכי חלקם צעירים.

11:20 - אוסטרליה: כל האוכלוסייה תחוסן לקורונה עד אוקטובר

הרשויות באוסטרליה הודיעו כי הן מתכננות לחסן את כל האוכלוסייה נגד קורונה עד אוקטובר, לאחר שהשיגו 150 מיליון מנות. ראש הממשלה סקוט מוריסון אמר כי המדינה השיגה 10 מיליון מנות נוספות של החיסון של פייזר וביונטק, שאושר לשימוש במדינה בינואר, זאת בנוסף ל-10 מיליון מנות שכבר הוזמנו. כמו כן, אוסטרליה רכשה 53.8 מיליון מנות של החיסון של אסטרזניקה ואוניברסיטת אוקספורד, 51 מיליון מנות של Novavax ועוד 25.5 מיליון מנות שתקבל דרך ארגון הבריאות העולמי.

רה"מ מוריסון, צילום: גטי רה"מ מוריסון | צילום: גטי רה"מ מוריסון, צילום: גטי

"אנחנו מתחילים עם פייזר בסוף החודש, ואז נעבור לאסטרזניקה במרץ", מסר ברנדון מרפי מצוות המומחים לענייני חיסונים המייעצים לממשלה, "אנחנו נגביר את הקצב מתוך מטרה לחסן את כלל האוכלוסייה עד אוקטובר", שר הבריאות גרג האנט הדגיש כי "כל האנשים המתגוררים באוסטרליה" יקבלו את החיסון. המדינה מונה 25 מיליון תושבים, ועד כה דווח על 28,500 נדבקים בקורונה.

10:25 - נורבגיה: הופסק החיסון באסטרזניקה לבני 65 ומעלה

נורבגיה הפכה למדינה האירופית האחרונה שהגבילה את השימוש בחיסון אסטרזניקה לבני 65 ומעלה, כך נמסר מהמכון הנורבגי לבריאות הציבור (FHI). עד כה, כ-135,000 נורבגים חוסנו במנה הראשונה, וכ -35,000 קיבלו את המנה השנייה מתוצרת מודרנה ופייזר. ה- FHI מסר כי הסיבה להפסקת חיוסני אסטרזניקה היא כי היו מעט משתתפים מעל גיל 65 בניסוי שערכה החברה וכי חסר תיעוד לגבי השפעת החיסון על קבוצות גיל מבוגרות. במדינה חיים 5.4 מיליון תושבים.

 09:50 - ברזיל: הממשלה במו"מ לרכישת 30 מיליון מנות חיסון לקורונה מרוסיה והודו

ממשלה ברזיל הודיעה אתמול (ד') כי היא מנהלת מו"מ לרכישת 30 מיליון מנות חיסונים נגד קורונה מרוסיה ומהודו, זאת לאחר שהרגולטורים במדינה הקלו על החיסונים הללו לזכות באישור לשימוש חירום, כך דיווחה סוכנות הידיעות הצרפתית AFP. עד כה אושרו לשימוש בברזיל רק החיסונים שפיתחו אסטרזניקה ביחד עם אוניברסיטת אוקספורד והחיסון הסיני CoronaVac. ברזיל היא המדינה עם מספר הנדבקים השני הגבוה ביותר אחרי ארה"ב עם יותר מ-226 אלף מתים מאז פרוץ המגפה.

לוויה בברזיל, צילום: אי אף פי לוויה בברזיל | צילום: אי אף פי לוויה בברזיל, צילום: אי אף פי

מרגולציית הבריאות של ברזיל נמסר כי יוותרו על הדרישה שהשלב השלישי של הניסויים יתקיים בברזיל על מנת שיוכלו לאשר את החיסונים.

עוד נמסר כי מתוכננות פגישות עם נציגי רוסיה והודו כדי לסכם את פרטי העסקה, במסגרתה יסופקו לברזיל 18 מיליון מנות עוד החודש ו-12 מיליון מנות נוספות בחודש הבא.

המהלך הגיע לאחר שכתב העת הרפואי לנסט פרסם השבוע תוצאות הניסוי לפיהן החיסון הרוסי, ספוטניק V בטוח ובעל רמת אפקטיביות של 91.6%.

בברזיל החלו במתן החיסונים לאוכלוסיה ב-17 בנואר, קודם לעובדי מערכת הבריאות, אוכלוסיית הילידים וקשישים. אוכלוסיית ברזיל מונה 212 מיליון תושבים, כך שבשבוע האחרון דווח בממוצע על 1,062 מתים ו-50 אלף נדבקים ביום.

09:40 - שר בריטי: יש כ -4,000 וריינטים של הנגיף ברחבי העולם

השר הבריטי שעוסק בפריסת החיסונים לקורונה, נאדים זהבי, אומר יש כ -4,000 וריינטים של הנגיף ברחבי העולם, ולכן כל יצרני החיסונים, כולל פייזר ואסטרהזניקה, מנסות לשפר את החיסונים שלהם.

השר נאדים זהבי, צילום: איי אף פי השר נאדים זהבי | צילום: איי אף פי השר נאדים זהבי, צילום: איי אף פי

 

09:30 - ארה"ב: יותר מ-450 אלף מתים מהקורונה מפרוץ המגפה

ארה"ב - המדינה שנפגעה בצורה הקשה ביותר מהקורונה מבחינת מספר נדבקים ומספר מתים – דיווחה על מעל 450 אלף מתים מאז פרוץ המגפה, כך לפי הנתונים שאספו באוניברסיטת ג'ונס הופקינס, והמדינה מתקרבת לסף החצי מיליון מתים. נשיא ארה"ב ג'ו ביידן אף הזהיר כי מספר המתים יעמוד על מעל 600 אלף לפני שיצליחו להשתלט על המצב.

 בית חולים בסן דייגו, קליפורנה , צילום: אי פי איי בית חולים בסן דייגו, קליפורנה | צילום: אי פי איי  בית חולים בסן דייגו, קליפורנה , צילום: אי פי איי

09:00 - גרמניה: יותר מ-14 אלף נדבקים חדשים ביממה האחרונה

מספר הנדבקים בגרמניה עלה ב-14,211 ועומד כעת על 2,252,001, כך לפי הנתונים שאספו במכון רוברט קוך למחלות זיהומיות. מספר המתים עלה ב-786 ל-57,742.

העיר פירסטנפלדברוק, גרמניה, צילום: אי אף פי העיר פירסטנפלדברוק, גרמניה | צילום: אי אף פי העיר פירסטנפלדברוק, גרמניה, צילום: אי אף פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות