אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
א.ב מוראנו רכשה זכויות בכ-25 מיליון שקל במזרח רעננה: "נהיה חלק מהפריחה של האזור" צילום: SHARPEN

א.ב מוראנו רכשה זכויות בכ-25 מיליון שקל במזרח רעננה: "נהיה חלק מהפריחה של האזור"

לאחר שהשלימה עסקת ענק בהוד השרון, מסתערת א.ב מוראנו גם על העיר השכנה. במסגרת תוכנית רע/2011, שמקדמת הקמת שכונה חדשה במזרח רעננה, יוזמת החברה את פרויקט היוקרה "רעננה פריים". הבעלים אהרון ברודנר: "תקום פה שכונה שלווה, אינטימית וירוקה"

05.02.2021, 07:28 | רונן ניב

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

רעננה, אחת הערים הוותיקות והמבוקשות בשרון, ממשיכה במגמת התרחבות ופיתוח מואץ, כאשר במהלך העשורים הקרובים עתידה אוכלוסייתה לזנק מכ-75 אלף תושבים כיום לכ-120 אלף תושבים. במסגרת היערכותה לעידן החדש, ולצד תנופת ההתחדשות העירונית השוטפת אותה, גם הקמת שכונות חדשות הן חלק מהאג'נדה - ובהתאם לכך צפויות עתודות הקרקע של רעננה לעבור מתיחת פנים.

אחד המוקדים שכבר כעת זוכה לפוקוס נרחב הוא אזור מזרח העיר, שלו מייעדת תוכנית רע/2011 התפתחות משמעותית. לפי חזונה של התוכנית, בשטח שתחום ממערב לכביש 4 ומצפון לרחוב אחוזה, תתרומם שכונת מגורים חדשה בבנייה מרקמית, שתכלול בצד מבני המגורים, גם מבני ציבור, מרכז מסחרי, ריאות ירוקות, ואף שביל ייעודי לרוכבי אופניים שיתחבר למערך השבילים העירוני והאזורי.

 

קראו עוד בזירת הנדל''ן

תמהיל מגוון ומאוזן

"עיריית רעננה רואה חשיבות רבה בהקמת שכונות חדשות בעיר", מציינים בעירייה המקומית, "וזאת תוך מתן דגש על איזון נכון בין מגורים לבין מסחר ותעסוקה, מבני ציבור, ושטחי ציבור. הקמת שכונות חדשות תביא לשיפור איכותי וכמותי של היצע הדיור בעיר. התוכנית משלימה רצף אורבני בהתאמה לתוכנית המתאר המחוזית ובהתאם למרקם האורבני המאפיין את האזור".

על התוכנית עצמה מספרים בעירייה כי היא "מסבה קרקע חקלאית לשכונת מגורים בת 253 יחידות דיור, מתוכן כ-20% יחידות דיור קטנות, ובשמירה על תמהיל מגוון ומאוזן בהתאם לחזון ראש העיר ולתכנון ארוך טווח. בשכונה מתוכננים שני סוגי בינוי: האחד, בגובה של 3 קומות עם גגות רעפים בסמוך לבינוי צמודי הקרקע הקיים, והשני, בגובה של 10-7 קומות באזור המזרחי של התוכנית. התוכנית מייעדת מבנה ופרדס לשימור ומייצרת קשר ל'רעננה של פעם'. יודגש שהבינוי גם מחויב בעמידה בתקן 5281 לבנייה ירוקה".

האזור המיועד להקמת השכונה החדשה ברעננה. 253 יחידות דיור והתכתבות עם המרקם האורבני של הסביבה , צילום: SHARPEN האזור המיועד להקמת השכונה החדשה ברעננה. 253 יחידות דיור והתכתבות עם המרקם האורבני של הסביבה | צילום: SHARPEN האזור המיועד להקמת השכונה החדשה ברעננה. 253 יחידות דיור והתכתבות עם המרקם האורבני של הסביבה , צילום: SHARPEN

התוכנית, רע/2011ב', אותה יזמה הוועדה המקומית של העיר, כבר אושרה למתן תוקף, ובנוסף לה גם הופקדה תוכנית משלימה לעריכת טבלאות איחוד וחלוקה רע/2011ג', שנמצאת בישורת אחרונה. "מדובר בתוכנית מאושרת שהתקדמה בקצב מהיר", מסביר שמאי המקרקעין והכלכלן, איל טדי הראל, הבעלים של חברת טדי שמאות וניהול. "השלב האחרון נוגע לאישור טבלאות האיחוד והחלוקה בין בעלי הקרקעות במתחם, שמספרם אינו רב, כך שאני מעריך שהנושא ייסגר בקרוב. בימים אלו מכין שמאי הוועדה את הטבלה המתוקנת הסופית לפני אישורה למתן תוקף. זוהי תוכנית בוטיקית שמשתרעת על שטח של כ-43 דונם בסך הכל, ונמצאת בלב אזור עם אוכלוסייה איכותית, שנהנה ממוניטין מצוין. בהתחשב בכך שעתודות הקרקע בעיר הן לא רבות, לא קשה להבין את התהודה שכבר היום נוצרה סביב המתחם הזה".

"לוקיישן אידיאלי"

אזור מזרח העיר כבר מושך אליו את שחקני הנדל"ן, כשמי שמיהרה לזהות את הפוטנציאל הטמון במקום היא א.ב מוראנו (A.B MORENO), חברת נדל"ן מנוסה, שמתמחה באיתור, פיתוח ושיווק של קרקעות בעלות פוטנציאל השבחה גבוה. החברה רכשה במתחם זכויות על שטח נרחב בסכום של כ-25 מיליון שקל, עליו היא מתכננת להקים את פרויקט היוקרה "רעננה פריים".

"רעננה היא עיר בצמיחה, עם מערכת חינוך מהטובות בארץ, ועם עירייה חזקה שיודעת לקדם תהליכים למען התושבים", מסביר אהרון ברודנר, הבעלים של א.ב מוראנו, את הסיבה להגעת החברה לעיר. "לאיכויות שמציעה רעננה מתחברים קהלים רבים, ואנחנו באים לספק להם מענה".

"בניגוד לתוכניות שמפוזרות על מאות ואלפי דונמים, ומתאפיינות בריבוי חלקות, ריבוי בעלים, וריבוי סימני שאלה, בתוכנית הזו הכל ברור", מוסיף לידור אלחרר, הבעלים של חברת אופטימל אינווסט, ששותפה לא.ב מוראנו ברכישת הזכויות במתחם. "אנחנו יודעים בדיוק היכן תיבנה 'רעננה פריים'".

לידור אלחרר (מימין) ואהרון ברודנר. ניסיון ומיומנות באיתור קרקעות הנמצאות מתחת לרדאר לידור אלחרר (מימין) ואהרון ברודנר. ניסיון ומיומנות באיתור קרקעות הנמצאות מתחת לרדאר לידור אלחרר (מימין) ואהרון ברודנר. ניסיון ומיומנות באיתור קרקעות הנמצאות מתחת לרדאר

אחד היתרונות הגדולים שטמונים בשכונה החדשה נוגע למיקומה. היא נמצאת בסמיכות לרחוב אחוזה, העורק המרכזי של העיר, כמו גם לאוניברסיטה הפתוחה, לגני ילדים ולבתי ספר, ולמוקדי בילוי ופנאי כדוגמת קניון רננים. גם בהיבט התחבורתי נהנה האזור מנגישות מצוינת בזכות הקירבה לצומת רעננה, מחלף 531, וכביש 4. בהמשך צפוי גם להיבנות מחלף בצומת רעננה שישפר עוד יותר את הנגישות לשכונה. למשתמשי התחבורה הציבורית יספקו מענה מקיף תחנת הרכבת רעננה דרום וצומת רעננה על שלל קווי האוטובוסים העירוניים והבין-עירוניים שעוברים בתחומו. בנוסף, במרחק קצר מהשכונה, נמצאים גם מתחמי ההיי-טק של אמדוקס ואינפיניטי, וכן אזור התעשייה והמסחר רעננה צפון.

"בכל פרמטר שבוחנים, הלוקיישן פה אידיאלי", קובע ברודנר. "תקום פה שכונה שלווה, אינטימית וירוקה, שתשתלב באזור שכבר היום נהנה מפיתוח והתחדשות - וצפוי לפריחה שתתורגם גם לעלייה בערכו הנדלני".

להגשים את חלום הדירה

השלב המתקדם בו מצויה התוכנית, מספק חלון הזדמנויות קצר למשקיעים. "הזמן להוצאת היתר הבנייה הולך ומתקצר, ולכן זה הטיימינג הנכון להשקיע, רגע לפני שמחיר הקרקע קופץ", מסביר ברודנר. "אנחנו לא באים למכור פנטזיות על קרקעות ערטילאיות. בתוכנית הזו רמת הוודאות גבוהה והביקושים בהתאם. יש לנו אמונה רבה בפרויקט הזה, והעדות הכי טובה לכך היא שאנו משאירים חלק מהקרקעות באמתחתנו".

מודל הפעילות של א.ב מוראנו דוגל בפתיחת ענף הקרקעות לפלחי אוכלוסייה רחבים, במיוחד על רקע התפרצות נגיף הקורונה ונדידה של קהל משקיעים משוק ההון התנודתי לשוק הנדל"ן. "ענף הקרקעות זוכה היום לרוח גבית", אומר ברודנר. "נדל"ן בישראל הוא מוצר נדרש, שההיצע שלו רחוק מלהדביק את הצורך, כך שגם בעידן של מגפה הוא נהנה מביקוש קשיח. בזמן שאנשים מחפשים חלופות להשקעה בבורסות, ענף הקרקעות מספק אלטרנטיבה".

פרויקט "רעננה פריים". מענה לקהלים המבקשים לגור בעיר, צילום והדמיה: SHARPEN פרויקט "רעננה פריים". מענה לקהלים המבקשים לגור בעיר | צילום והדמיה: SHARPEN פרויקט "רעננה פריים". מענה לקהלים המבקשים לגור בעיר, צילום והדמיה: SHARPEN

לצד קהל המשקיעים, פונה פרויקט "רעננה פריים" גם למשפחות שמבקשות להגשים את חלום הדירה. "הצטרפות לתהליך עוד לפני קבלת ההיתר ותחילת הבנייה, פירושה חיסכון של עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים", מרחיב אלחרר. "נכון, מדובר בריצה למרחקים ארוכים, אבל מי שיתאזר בסבלנות יוכל להגיע בסוף הדרך לנכס משלו. בהתחשב בכך שרעננה היא לא עיר זולה, ולדור הצעיר לא תמיד יש את המשאבים לרכוש בה דירה, הרי שיש פה אופציה שרצוי להביא במערכת השיקולים"

את הקונים ייצג עורך דין שלומי עקירב, ממשרד עורכי דין עקירב אלון. את המוכרים ייצג עורך דין יעקב בטש, ממשרד עורכי דין בטש ושות'.

לרעננה מגיעה א.ב מוראנו לאחר שהשלימה עסקת ענק בהוד השרון, במסגרתה רכשה זכויות בלמעלה מ-30 מיליון שקל במתחם התעסוקה וההיי-טק שעתיד לקום בשטח שבין הוד השרון וכפר סבא מתוקף תוכנית הר/1202. "אנו ממקדים את הפעילות שלנו באזורים מתפתחים. המיומנות שלנו היא בזיהוי קרקעות מופשרות לבנייה שעדיין נמצאות מתחת לרדאר", מסכם ברודנר. "הענף הזה מחייב ידע וניסיון, ופה ההיכרות העמוקה שלנו עם השטח עושה את ההבדל".

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן>>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

עוד בזירת הנדל"ן
המומלצות שלנו