אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אישום: קבלן סייע במימון בניית ביתו של בכיר במשרד הביטחון תמורת פרויקטים

נחשף בכלכליסט

אישום: קבלן סייע במימון בניית ביתו של בכיר במשרד הביטחון תמורת פרויקטים

הפרקליטות הגישה כתב אישום על עבירות שוחד נגד מנהל מחוז צפון של אגף הבינוי במשרד הביטחון, יובל שרעבי, בטענה שקיבל מקבלן, חיים טורג'מן, מימון לשירותי אדריכלות ועבודות חשמל לבניית ביתו בישוב בגבעת אבני. בתמורה - הפנה שרעבי פרויקטים בהיקף של כ-9 מיליון שקל של המשרד הממשלתי לטורג'מן

04.02.2021, 14:35 | תומר גנון

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד יובל שרעבי, מנהל מחוז צפון של אגף הנדסה ובינוי במשרד הביטחון לשעבר, בגין לקיחת שוחד והלבנת הון. הפרשה והחקירה, שהחלה אצל הממונה על הביטחון במשרד הביטחון (המלמ"ב), ולימים הפכה לחקירת משטרה, נחשפה לראשונה ב"כלכליסט". לאחר שהתיק עבר למשטרה היא המליצה להעמיד לדין את שרעבי.

קראו עוד בכלכליסט

על פי כתב האישום החל משנת 2015 ועד לאמצע שנת 2017, עבד כאמור שרעבי כמנהל מחוז צפון של אגף הנדסה ובינוי במשרד הביטחון. בשנת 2016 הוא רכש קרקע לבניית בית פרטי בישוב גבעת אבני בגליל התחתון, וניהל את התכנון והבנייה של הבית באמצעות העסקת קבלנים ואנשי מקצוע מתחום הבנייה.

אילוסטרציה. יובל שרעבי, מנהל מחוז צפון של אגף הנדסה ובינוי במשרד הביטחון לשעבר, חשוד בלקיחת שוחד והלבנת הון, צילום: shutterstock אילוסטרציה. יובל שרעבי, מנהל מחוז צפון של אגף הנדסה ובינוי במשרד הביטחון לשעבר, חשוד בלקיחת שוחד והלבנת הון | צילום: shutterstock אילוסטרציה. יובל שרעבי, מנהל מחוז צפון של אגף הנדסה ובינוי במשרד הביטחון לשעבר, חשוד בלקיחת שוחד והלבנת הון, צילום: shutterstock

שרעבי ביקש מחיים טורג'מן, מנהל חברת ת.ח עבודות חשמל ותקשורת בע"מ (חברה קבלנית המבצעת עבודות חשמל ומוכרת כ"ספק מוכר" של משרד הביטחון) לשלם עבור שירותי התכנון שסיפקה עבורו אדריכלית לביתו. במקביל, טורג'מן העביר צ'ק בסך 11,875 שקלים לצורך תשלום עבור שירותי תכנון הבית בגבעת אבני. הצ'ק נמשך מחשבונה של החברה והופקד לחשבונה של האדריכלית.

במהלך המחצית הראשונה של שנת 2017, פנה שרעבי לטורג'מן בבקשה כי יסייע לו בביצוע עבודות חשמל, כחלק מבניית הבית בגבעת אבני. שרעבי, נטען, ידע כי עובדי החברה הם שמבצעים את עבודות החשמל בביתו בגבעת אבני, מבלי שהעביר כל תמורה מצידו ומבלי שטורג'מן דרש ממנו תשלום כלשהו עבור אותן עבודות.

בסמוך לקבלת טובות ההנאה, נטען בכתב האישום, קידם שרעבי את העסקתה של החברה ת.ח. בפרויקטים של משרד הביטחון, שהיו תחת אחריותו. בין היתר, פעל הנאשם, על מנת שטורג'מן והחברה שבבעלותו, יועסקו כקבלני משנה בפרויקט בניה ששוויו עמד על כ- 9 מיליון שקלים.

בנוסף, בתאריך 11.6.10 פתחה אחותו של שרעבי חשבון בבנק אשר שימש אותו לביצוע פעולות כספיות בכ- 2 מיליון שקלים, זאת כשהוא יודע שבשל ההצהרות הכוזבות, נרשם ברישומי הבנק כי אחותו היא הנהנית מאותן פעולות. נגד חיים טורג'מן הוגש כתב אישום בהסכמה במסגרת הסדר טיעון. טורג'מן הודה והורשע במתן שוחד לנאשם.

כתב האישום הוגש על ידי עורכי הדין עודד קם ותובל דורי מפרקליטות מחוז צפון (פלילי).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות