אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שופרסל מבקשת להעניק ליו"ר לשעבר מאוריסיו ביאור מענק הסתגלות של 348 אלף שקל צילום: אוראל כהן

שופרסל מבקשת להעניק ליו"ר לשעבר מאוריסיו ביאור מענק הסתגלות של 348 אלף שקל

חודשיים לאחר סיום כהונת מאוריסיו ביאור, זימנה החברה אסיפה לאישור מענק בגובה 4 חודשי שכר, בשל "תרומתו לתוצאות החברה ולעלייה במחיר המניה". שופרסל תאשר באסיפה גם את תנאי התגמול של יו"ר הדירקטוריון יקי ודמני, שעלות שכרו השנתית תעמוד על 2.06 מיליון שקל

04.02.2021, 20:06 | נורית קדוש

שופרסל מזמנת אסיפה כללית מיוחדת של בעלי המניות של החברה לאישור מענק הסתגלות בדיעבד ליו"ר מאוריסיו ביאור שסיים את כהונתו בנובמבר החולף. האסיפה תדרש גם לאשר את תנאי התגמול של יקי ודמני, יו"ר הדירקטוריון של החברה.

קראו עוד בכלכליסט

החברה מבקשת לאשר מענק הסתגלות בגובה 348 אלף שקל למאוריסיו ביאור, יו"ר הדירקטוריון לשעבר של החברה. ביאור, נציגו של אדוארדו אלשטיין, לשעבר בעל השליטה בחברה נאלץ לסיים את כהונתו בהמשך למכירת חבילה המניות האחרונה שהיתה בידי אלשטיין ובהתאם לרצונם של הגופים המוסדיים למנות יו"ר חדש לחברה.

מימין: יקי ודמני ואיציק אברכהן, צילומים: סיון פרג מימין: יקי ודמני ואיציק אברכהן | צילומים: סיון פרג', אביגיל עוזי מימין: יקי ודמני ואיציק אברכהן, צילומים: סיון פרג

בנובמבר החולף, מונה יקי ודמני כיו"ר החברה וכעת, מבקשת שופרסל להעניק ליו"ר לשעבר מענק הסתגלות בגובה אותו הגדירו "4 חודשי שכר". את מענק ההסתגלות, נימקה החברה בתרומתו של ביאור לתוצאות החברה ולעלייה במחיר המניה מ-20.83 שקל למניה כשנכנס לתפקיד ל-24.8 שקל למניה כשסיים את כהונתו.

ודמני מכהן כדירקטור בחברה החל מחודש אוקטובר האחרון, כאשר חודש לאחר מכן, מונה כיו"ר פעיל. החברה מבקשת לאשר לודמני תמורה חודשית כוללת בגובה 87 אלף שקל בתוספת מע"מ. בנוסף, יקבל ודמני לתגמול הוני בשווי כולל של כ-3 מיליון שקל, אשר יתפרש על-פני ארבע שנים.

במסגרת התגמול ההוני יוקצו לודמני 413,753 אופציות של החברה הניתנות למימוש למניות רגילות של החברה בנות 1.0 שקל כל אחת וכן 28,279 מניות חסומות מותנות זמן וביצועים שימומשו למניות רגילות של החברה בנות 1.0 שקל כל אחת.

מאוריסיו ביאור, צילום: אוראל כהן מאוריסיו ביאור | צילום: אוראל כהן מאוריסיו ביאור, צילום: אוראל כהן

כל אופציה שהסתיימה תקופת ההבשלה שלה תהיה ניתנת למימוש למניה רגילה אחת במחיר מימוש של 27.92 שקל, המשקף פרמיה של 8% על ממוצע שער הנעילה של מניה רגילה של החברה בבורסה, ב-30 ימי המסחר שקדמו ליום החלטת הדירקטוריון בדבר הענקת האופציות.

כמו כן, החברה תעמיד לודמני רכב מנהלים וכן תישא בהוצאות הרכב, כולל גילום, טלפון נייד והחזר הוצאות אש"ל ועיתונות שיוצאו על-ידיו. עלות שכרו השנתית של ודמני תעמוד על 2.06 מיליון שקל, בדומה לשכר שקיבל ביאור, אלא שביאור קיבל את שכרו עבור 40% משרה, בעוד ודמני התחייב ללא פחות מ-60% משרה.

בכפוף לאישור האסיפה הכללית, תנאי התגמול לודמני ישולמו לו רטרואקטיבית מתחילת כהונתו כיו"ר, כאשר בגין התקופה שמתחילת כהונתו כיו"ר ועד מועד אישור האסיפה הכללית לתנאי התגמול, ככל שתאשר, יקוזז מהסכומים המגיעים לו גמול הדירקטורים שהוא קיבל באותה תקופה מהחברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות