אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי הדחיפה מרדיט: ציוץ של אלון מאסק מקפיץ ב-50% את מטבע הדוג'קוין צילום: AFP

אחרי הדחיפה מרדיט: ציוץ של אלון מאסק מקפיץ ב-50% את מטבע הדוג'קוין

מייסד טסלה, שידוע בחיבתו לשוק הקריפטו, צייץ מילה אחת - "כלב" - והצליח להקפיץ את המטבע למעלה; הדוג'קוין זינק מתחילת השנה ביותר מ-650% בהובלת המשקיעים מפורום הקריפטו ברדיט שרואים במאסק אב רוחני ומכנים אותו "פאפא מאסק"

04.02.2021, 20:53 | נועם לנדמן

אלון מאסק שב מחופשתו הקצרה מהטוויטר (48 שעות ללא ציוץ) כדי לתמוך באנדרדוג: הקפיץ ב-50% את ערכו של המטבע הדיגיטלי הדוג'קוין (DOG-E-COIN) או לפי הסימול שלו DOGE.

קראו עוד בכלכליסט

מנכ"ל טסלה צייץ הפעם רק את המילה "כלב" "dog" והוביל מיד לנסיקה במטבע. לאחר מכן המשיך בציוץ: “Dogecoin is the people’s crypto”. מוקדם יותר זינק המטבע ביותר מ-60%. מבין ציוציו של מאסק על הדוג'קוין:

הדוג'קוין מנתר מתחילת 2021 ב-659%, כך לפי אתר coindesk. המטבע, ששוויו עומד על 0.05 דולר, מושך גם את המשקיעים החדשים מרדיט ואף רשם עלייה של 800% מתחילת השנה ועד ל-29 לינואר, לפני שמימוש אגרסיבי הצניח את ערכו של המטבע. בדומה לפורום שוק ההון walstreetbets ברדיט, קיים שם גם פורום לקריפטו שנקרא SatoshiStreetBets. המשקיעים שם רואים במאסק אב רוחני ומכנים אותו Papa Musk. והנה הציוץ שהזניק את הדוג'קוין:

 

המיליארדר מארק קיובן (הבעלים של קבוצת האן.בי.איי דאלאס מאבריקס) הצטרף אף הוא לחגיגה בציוץ משלו: "אם הייתי צריך לבחור בין לקנות כרטיס לוטו לרכישת דוג'קוין, הייתי בוחר בדוג'קויין". 

מאסק יצא לאחרונה בגל של ציוצים על הביטקוין ומניות עם שורטים כבדים, ומהווה מעין אב רוחני לקהילת המשקיעים מרדיט. ביום שישי הביטקוין זינק ב-15% לאחר שמאסק שינה את שורת הביו בפרופיל הטוויטר שלו ל-#bitcoin, ובהמשך שיגר ציוץ בו כתב כי "במבט לאחור, זה היה בלתי נמנע".

 

ההשפעה הגיעה עד וול סטריט כאשר גם מניות הביטקוין (מיקרוסטרטג'י, מניות כרייה ועוד) באותו יום לאחר ההתערבות של מאסק, בעקבות הזינוק במטבע עצמו.

  

 

אלון מאסק, אב רוחני למשתמשי רדיט, צילום: איי אף פי, אם סי טי אלון מאסק, אב רוחני למשתמשי רדיט | צילום: איי אף פי, אם סי טי אלון מאסק, אב רוחני למשתמשי רדיט, צילום: איי אף פי, אם סי טי

 

מאסק המיליארדר הוא חובב ידוע של מטבע הקריפטו, ופירסם בטוויטר ציוצים שקשורים אליו כבר מספר פעמים. כך למשל בדצמבר עורר מאסק עניין כשנשאל האם יש אפשרות להמיר לביטקוין את מיליארדי הדולרים שהרוויחה טסלה, יצרנית המכוניות החשמליות.

כשבוע לאחר מכן צייץ מאסק, שמעוניין לשגר משלחת אנושית למאדים בשנים הקרובות, כי הכלכלה העתידית של מאדים עשויה להיות מבוססת על מטבעות קריפטו כמו ביטקוין.

שינוי הביו של מאסק לא רק שלח את מחיר הביטקוין לנסיקה, אלא גם זכה לתשואות מצד קהילת משקיעי הביטקוין והמטבעות הדיגיטליים בכלל. "ביטקוין הופך לנס הטכנולוגיה, וכל שירותי הרשת הולכים ונבנים מחדש על קריפטו, כך אמר משקיע הטכנולוגיה וסמנכ"ל הטכנולוגיה לשעבר של אתר Coinbase, בלאג'י סריניווסן, "אנחנו חוזרים לשורשים שלנו: קידוד, פרטיות, מסחר בין עמיתים, זכויות הפרט, חופש הביטוי וביזור הכוח". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות