אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המרדף אחר ניקל לסוללות: האם טסלה תשקיע באינדונזיה? צילום: גטי

המרדף אחר ניקל לסוללות: האם טסלה תשקיע באינדונזיה?

יצרנית הניקל הגדולה בעולם הודיעה שהחברה האמריקאית מעוניינת להשקיע בה, ושהדיונים מתמקדים בסוללות ובפתרונות לאחסון אנרגיה

05.02.2021, 22:55 | חדשות חוץ

אינדונזיה קיבלה הצעת השקעה מיצרנית המכוניות החשמליות האמריקאית טסלה - כך לפי ספיטיאן הריו סטו, סגן יו"ר הוועדה להשקעות ושיתופי פעולה בכרייה במדינה.

קראו עוד בכלכליסט

אינדונזיה היא יצרנית הניקל הגדולה בעולם, יסוד החיוני לייצור סוללות למכוניות חשמליות, והיא מחזרת בפומבי אחרי טסלה כבר זמן מה כדי שהחברה שבשליטת אילון מאסק תשקיע במדינה ותעזור לפתח מפעלים לייצור סוללות. "קיבלתי את ההצעה שלהם אתמול בבוקר... בשבוע הבא ניפגש איתם וירטואלית כדי לקבל הסבר רשמי", אמר ספיטיאן לפי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס.

הוא לא הסכים לתת פרטים נוספים לגבי ההצעה בשל חוזה סודיות, אך ניאות לומר כי הדיונים מתמקדים בסוללות ובפתרונות לאחסון אנרגיה. "אם הם רק רוצים לקנות חומרים גולמיים, אז איננו מעוניינים. ההצעה היא מעבר לרכישת חומרים גולמיים בלבד", הוסיף.

עמדת טעינה של טסלה בקליפורניה, צילום: אי פי איי עמדת טעינה של טסלה בקליפורניה | צילום: אי פי איי עמדת טעינה של טסלה בקליפורניה, צילום: אי פי איי

אינדונזיה, שנחשבה בעבר ליצואנית הניקל המובילה, הפסיקה את המשלוחים בשנה שעברה זאת כחלק מהמאמצים לפתח שרשרת אספקה מלאה לניקל החל מכרייתו ודרך עיבודו והפיכתו למתכות ולכימיקלים המשמשים בייצור הסוללות, זאת כדי לעמוד בביקוש למכוניות חשמליות.

בשנה שעברה הודיעה טסלה כי היא מחפשת ברחבי העולם מקורות מהימנים לניקל, זאת לאחר שהזהירה כי המחיר הנוכחי של ייצור הסוללות מהווה מכשול לעמידה ביעדי הצמיחה שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות