אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממחר בערב: חנויות המזון והפארם לא יוכלו למכור מוצרים שאינם חיוניים צילום: עמית שעל

ממחר בערב: חנויות המזון והפארם לא יוכלו למכור מוצרים שאינם חיוניים

עם היציאה ההדרגתית מהסגר השלישי, הממשלה הגדירה את רשימת המוצרים שאינם חיוניים: צעצועים, בגדים בשמים, ספרים, אופניים, ציוד לגינה, רהיטים ואביזרי נוי לבית ותכשיטים

07.02.2021, 08:49 | אורנה יפת

ממחר (ב') בשעה 19:00 ייאסר על חנויות המזון והפארם וכן על חנויות סטוק למכור מוצרים שאינם חיוניים.

קראו עוד בכלכליסט

עם תום הסגר השלישי, ולא לפני שנגררה לבית המשפט, קבעה הממשלה את רשימת המוצרים שאינם חיוניים, ואלו הם: צעצועים, בגדים (למעט הלבשה תחתונה וכובעים, צעיפים וכפפות לחורף), בשמים, ספרים, אופניים וציוד לאופניים, ציוד המיועד לשתילה וגינון, רהיטים ואביזרי נוי לבית, ותכשיטים. אלה ייאסרו כאמור ממחר למכירה גם בחנויות שמורשות לפעול.

בשבוע שעבר קיבל בג"ץ את עתירת רשתות הצעצועים כפר השעשועים ועידן 2000, שעתרו באמצעות עוה"ד מתן גוטמן וגדעון פישר, וקבע כי התקנות המאפשרות לחנויות חיוניות למכור צעצועים ובגדים לוקות בחוסר שוויון וחייב את המדינה לבצע עדכון לתקנה 7 בתקנות המיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה, שיתקן את הפגיעה ברשתות הצעצועים. פסק הדין בא לתקן עיוות שנוצר בעקבות התקנות לפיו חנויות בגדים וצעצועים סגורות ובו בזמן חנויות המזון והפארמים הורשו למכור בשטחן בגדים וצעצועים.

חנות צעצועים בין הסגרים, צילום: אבי מועלם חנות צעצועים בין הסגרים | צילום: אבי מועלם חנות צעצועים בין הסגרים, צילום: אבי מועלם

לאחר שלא הצליחו לשכנע את המדינה כי חנויות הצעצועים הן חיוניות, ביקשו הרשתות מבג"ץ לאסור על רשתות המזון, הפארם והסטוקיות, למכור צעצועים ומוצרים שאינם חיוניים, מחשש שהלקוחות שהצטיידו במשחקים מרשתות המזון לא יבואו לרכוש בחנויות הצעצועים גם לאחר שאלו יחזרו לפעילות.

"לאחר שבחנתי את מכלול החומר, ולא בלי התלבטות, באתי לכלל מסקנה כי דין העתירה להתקבל, ויש להפוך את הצו על-תנאי למוחלט", פסק בג"ץ. "גם כאשר רועמים תותחי הלחימה בקורונה – הצדק והמשפט אינם שותקים, והמאבק בנגיף הקורונה אינו מצדיק נקיטת אמצעים פוגעניים מעבר לנדרש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות