אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן נוי ונופר אנרג'י ישקיעו עד 60 מיליון יורו בחברת אנרגיה סולארית איטלקית צילום: סיון פרג'

קרן נוי ונופר אנרג'י ישקיעו עד 60 מיליון יורו בחברת אנרגיה סולארית איטלקית

הקרן ונופר ירכשו עד 50% ממניות חברת Sunprime Generation, הפועלת להתקנת לוחות סולאריים על גגות באיטליה - בחלוקת השקעה של 60%-40% בהתאמה; רן שלח, שותף מנהל בקרן נוי: "SG היא נופר האיטלקית, היא נמצאת באותו מקום שהיתה החברה הישראלית לפני כמה שנים ופועלת באותה הנישה"

07.02.2021, 13:30 | צלי גרינברג
חברת נופר אנרג'י וקרן השקעות התשתית והאנרגיה דיווחו היום (א'), על השקעה משותפת של עד כ-60 מיליון יורו לרכישת עד 50% ממניות חברת אנרגיה סולארית איטלקית פרטית בשם Sunprime Generation.

קראו עוד בכלכליסט

השותפות תתחיל ברכישת כ-10% ממניות החברה האיטלקית תמורת 5 מיליון יורו לצד הלוואה של 5 מיליון יורו נוספים, שתומר באופן אוטומטי עם הגעת Sunprime Generation להספק של 70 מגה וואט.

השותפות תשקיע כ-40 מיליון יור סך הכל ברכישת מניות Sunprime Generation, בכפוף למספר אבני דרך, ותעמיד עוד כ-20 מיליון יור כהלוואות בעלים לטובת פיתוח החברה. קרן נוי תשקיע כ-60% מהסכום, ונופר אנרג'י תעמיד את 40% הנותרים.

Sunprime Generation היא חברה איטלקית הפועלת באיטליה להקמת לוחות סולאריים על גגות. ביוני האחרון זכתה החברה במכרז הראשון שלה באיטליה, להקמת פרוייקטים בהספק של כ-28 מגה וואט שיותקנו על גגות ברחבי איטליה, ובאוקטובר האחרון התמודדה במכרז נוסף עם סיכוי לזכייה בחוזה של כ-97 מגה וואט.

נופר מציינת, כי התעריף המובטח במסגרתו זכתה Sunprime Generation במכרז עומד בטווח של 90-102 יור ל-1 מגה וואט לתקופה של 20 שנה, שמתאפשרים במכרזים שיפורסמו על ידי המדינה בשנים 2022-2021. עוד מסרה החברה, כי ברבעון הרביעי של 2019 ממשלת איטליה הגדירה הגעה ליעד של 50 ג'גה וואט מאנרגיה סולארית, לצד 18 ג'גה וואט מאנרגית רוח עד לשנת 2030, וכי כתוצאה מכך פורסמו מכרזים להפסק של כ-7.7 ג'יגה וואט, מהם כ-1.5 ג'יגה וואט הוקצו למערכות סולאריות על גגות.

מנהלי קרן נוי מימין: פיני כהן, גיל-עד בושביץ ורן שלח, צילום: סיון פרג מנהלי קרן נוי מימין: פיני כהן, גיל-עד בושביץ ורן שלח | צילום: סיון פרג' מנהלי קרן נוי מימין: פיני כהן, גיל-עד בושביץ ורן שלח, צילום: סיון פרג

קרן נוי, שבניהול רן שלח, גיל-עד בושביץ, ופיני כהן, היא בעלת המניות הגדולה בנופר אנרג'י (19.84%), לאחר שהשקיעה כ-230 מיליון שקל בגיוס 600 מיליון שקל שביצעה האחרונה בהנפקת מניותיה הראשונה באוגוסט האחרון, לפי שווי של 2 מיליארד שקל לפני הכסף.

רן שלח, שותף מנהל בקרן נוי, אמר ל'כלכליסט, כי " Sunprime Generation היא 'נופר האיטלקית'. היא נמצאת באותו מקום שבו הייתה נופר לפני מספר שנים, ובאותה נישה, שהיא היתרון שלה – התקנה על גגות. בעוד שכולם בוחנים כל העת את כמות המגה וואטים, אנו בוחנים את הרווחיות על כל מגה וואט.

בהיבט זה התשואה על פרוייקטים קרקעיים עומדת על כ-3%-4% במקרה הטוב, ובהתקנות על גגות הרווחיות כפולה. פוטנציאל ההכנסות בפרוייקטים אליהם ניגשה Sunprime Generation, ואשר אנו צופים שתיגש גם בעתיד הקרוב, עומד על 25 מיליון יורו לשנה כבר מסוף 2023".

 

שלח הוסיף, כי "המטרה שלנו היא להפוך את Sunprime Generation למובילת שוק באיטליה בנישה בה היא פועלת, וכשיגיע הזמן גם לבחון הנפקתה. באותו שווי לפחות כמו זה בו הונפקה נופר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות