אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקרב על הקרדיט: רדיט התערבה בסכסוך בין סוחרי גיימסטופ שרצו למכור את הסיפור להוליווד צילום: שאטרסטוק

הקרב על הקרדיט: רדיט התערבה בסכסוך בין סוחרי גיימסטופ שרצו למכור את הסיפור להוליווד

קבוצת r/WallStreetBets, בה החל חלק ניכר מהזנקת מחירי מניית גיימסטופ עוררה את סקרנותם של מפיקי סדרות טלוויזיה וסרטים. בניסיון לחתום על עסקת הפקה, חלק ממנהלי הקבוצה ניסו להשתלט עליה ולהסיר מנהלים אחרים

07.02.2021, 16:32 | רפאל קאהאן

פרשת גיימסטופ לא מפסיקה לספק עניין. בימים האחרונים דווח שכמה ממנהליה של קבוצת הרדיט המפורסמת r/WallStreetBets, שהתחילה את פרשת הזנקת המניות, ניסו להשתלט עליה כדי לקבל קרדיט על פעילותה ולגרוף כסף ממפיקי סרטים וסדרות טלוויזיה בנושא. על פי דיווח של ה"ניו יורק טיימס" מסוף השבוע, הפעילות של כמה מנהלים (Moderators) בקבוצה גרמה לכזו סערה שהנהלת רדיט עצמה נאלצה להתערב.

קראו עוד בכלכליסט

הצרות החלו ביום רביעי שעבר, לאחר שהתברר שכמה מנהלים החלו לדון ביניהם כיצד לנסות ולהשיג עסקה עם מפיקי סרטים. פרשת המניות עוררה עניין רב בקרב מפיקים ועל פי הדיווחים ישנם כבר כמה סרטים ואף סדרת טלוויזיה על הסיפור שנמצאים בתהליכי פיתוח, אחת מהן בנטפליקס. המנהלים תאבי הבצע החלו גם להסיר מהקבוצה מנהלים אחרים ומבקרים שמחו על ההתנהלות. חברים בקבוצה טענו

שמדובר בניסיון לגרוף רווח מסיפורה של כלל הקהילה ומההצלחה של הפורום כולו.

 

המהלך החל בחמישי בבוקר ומיד זכה לתגובה חריפה בדמות פוסט של משתמש בכיר בפורום שזכה לשיתופים רבים. הכותב קרא למהלך "הפיכה", אולי תזכורת לניסיון הפריצה של תומכי טראמפ לקפיטול, להבדיל. לדבריו מדובר בניסיון של מנהלים זדוניים להיפטר מחלק מהמנהלים המוערכים של הפורום ללא סמכות.

אפליקציית רדיט, צילום: שאטרסטוק אפליקציית רדיט | צילום: שאטרסטוק אפליקציית רדיט, צילום: שאטרסטוק

בחמישי בבוקר פורסמה תגובה חריפה של משתמש בכיר בפורום שזכתה לשיתופים רבים. הכותב קרא למהלך "הפיכה", אולי תזכורת לניסיון הפריצה של תומכי טראמפ לקפיטול, להבדיל. לדבריו מדובר בניסיון של מנהלים זדוניים להיפטר מחלק מהמנהלים המוערכים של הפורום ללא סמכות.

בשלב מסוים הנהלת רדיט החליטה להתערב, חסמה את המנהלים השתלטנים והחזירה לאלה שנזרקו את הסמכויות שבוטלו להם. לדברי רדיט, המורחקים הפרו סעיף חשוב בתקנון הניהול אשר קובע שמנהליה של קהילה בריאה צריכים לענות לשאלות החברים ולהיות זמינים עבורם.

לא ברור כמה מהמנהלים של הפורום לקחו חלק במריבה, אולם כיום ישנם כ-28 מנהלים רשומים בקבוצה, בעוד שבעבר דווח על כמה עשרות. המנהלים המודחים לא יוכלו לשוב לתפקידם המקורי, אלא אם יבקשו אישור מקבוצת המנהלים החדשה.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות