אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנדווייס הישראלית נמכרה בכ-10 מיליון דולר לפלטפורמת השקעות אמריקאית צילום: אופיר גפקוביץ'

אנדווייס הישראלית נמכרה בכ-10 מיליון דולר לפלטפורמת השקעות אמריקאית

חברת הרובוטיקה הרפואית שפיתחה מערכת לצינתורים נרכשת על ידי Ascendum. העסקה תאפשר לאנדווויס גישה לשווקים חדשים, בעיקר בסין ותסייע להתפתחות המסחרית של החברה ולמיצובה כמובילה בתחום הטכנולוגי לטיפול במחלות לב

08.02.2021, 11:44 | מאיר אורבך
חברת אנדווויס (EndoWays), שפיתחה מערכת רובוטית לצינתורים, נרכשה על ידי פלטפורמת ההשקעות האמריקאית Ascendum. אנדווויס הוקמה בשנת 2018 על ידי החממה הטכנולוגית MEDX ועד היום גייסה כ-750 אלף דולר מהחממה וסכום דומה מרשות החדשנות. לאחר הרכישה הפעילות של החברה תעבור לקיסריה, שם תקים מרכז פעילות חדש. שני הצדדים סירבו לנקוב בסכום הרכישה אך על פי הערכת "כלכליסט" הוא עומד על כ-10 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

הטכנולוגיה שפותחה על ידי מייסדי החברה נועם שמאי, טובי סיוון ותמיר בן דוד מאפשרת ניווט בתוך כלי הדם בהליכים רפואיים נוירו-וסקולריים, פריפריאליים ולבביים וזאת מבלי להיחשף לקרינה רבה. הרובוט שפותח על ידי החברה כולל חלקים מתכלים בלבד ואינו דורש רכישה של ציוד יקר או הכנות ממושכות לפני כל שימוש.

"החזון שלנו הוא לאפשר צנתורים מרחוק ולהקל על רופאים ביצוע פרוצדורות בצורה מדויקת דרך כלי דם קטנים", אמר נועם שמאי, מייסד משותף ומנכ"ל אנדווויס לשעבר שישמש כמנהל הטכנולוגיה הראשי של החברה, "כעת, בעזרת התמיכה, הניסיון והמשאבים הרבים שיש Ascendum, אנו יכולים להמשיך ולהפוך את החזון הזה למציאות".

Ascendum הינה פלטפורמת השקעות חדשה שנוסדה השנה ומתמקדת במד-טק, ביוטק וטכנולוגיות אחרות הקשורות לבריאות. בנוסף, היא שותפה אסטרטגית של החממה הטכנולוגית DiNovA Medtech הפועלת בין היתר בישראל, בארצות הברית, בשנחאי ובהונג קונג.

שי פוליקר, מנכ"ל MEDX, צילום: אופיר גפקוביץ שי פוליקר, מנכ"ל MEDX | צילום: אופיר גפקוביץ' שי פוליקר, מנכ"ל MEDX, צילום: אופיר גפקוביץ

סרנה שאו, מייסדת ושותפה מנהלת בפלטפורמת ההשקעות Ascendum מסרה: "אנדווויס מספקת יתרונות תחרותיים ואטרקטיביים שיכולים להאיץ את כניסתו של תחום הרובוטיקה אל תוך המעבדות. אנו סבורים כי למהלך זה יהיה בעל ערך רב לעשייה הקלינית העתידית. לאחר השלמת הרכישה, אנדווויס תפעל במסגרת החממה הטכנולוגית DiNovA Medtech איתה אנו חולקים שותפות אסטרטגית וזאת על מנת להמשיך את הפיתוח עד שיווקו לשוק".

העסקה תאפשר לאנדווויס גישה לשווקים חדשים, בעיקר בסין ותסייע להתפתחות המסחרית של החברה ולמיצובה כמובילה בתחום הטכנולוגי לטיפול במחלות לב. מטרה זאת תואמת את מטרתה של Ascendum והיא להפיץ באופן מסחרי את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום הבריאות ולהשקיע בחברות סטארט-אפ או לרכוש אותן תוך התמקדות בשוק הסיני.

פרופ' חיים לוטן, קרדיולוג ועד לאחרונה מנהל מערך הלב בהדסה עין כרם, יתמנה למנהל הרפואי של אנדווויס ולמנכ"ל החברה. "התכונות הייחודיות של הרובוט מאפשרות נווט בין כלי דם זעירים ורגישים ומסייעות בהליכים מורכבים. יחד עם זאת, הרובוט מונע חשיפה רבה לקרינה עבור המשתמשים בו. כל אלו הופכים את הטכנולוגיה שפיתחה אנדווויס לאטרקטיבית מאוד עבור רדיולוגים וקרדיולוגים", אמר

עמית ליבוביץ ממשרד כפרי-ליבוביץ ייצג את אנדווויס, בארי לבנפלד מיגאל ארנון ושות׳ ייצג את חממת מדקס, דויד שרתוק, יואב שדה וג׳סיקה ווינטראוב ממיתר ייצגו את אסנדום

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות