אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועד העובדים בפסגות מאיים בשביתה של יומיים ממחר צילום: ועד עובדי פסגות

ועד העובדים בפסגות מאיים בשביתה של יומיים ממחר

קרן אייפקס, בעלת השליטה בפסגות, מנהלת זה כמה שבועות שיחות עם אלטשולר שחם לרכישת פסגות לפי שווי של מיליארד שקל. העובדים חוששים מפיטורים נרחבים

08.02.2021, 14:07 | עירית אבישר

ועד העובדים בבית ההשקעות הגדול בארץ, פסגות, מחריף את העיצומים על רקע השיחות למכירת בית ההשקעות לאלטשולר שחם. ועד העובדים הודיע שמחר ומחרתיים (ג' וד') העובדים ישבתו באופן מלא.

קראו עוד בכלכליסט

במייל ששלח הוועד לעובדים נאמר: "חובת כל אחת ואחד מאיתנו בימים אלה לדאוג שאף אחד מהסובבים אותו לא שובר שביתה. ככל שנציג חזית אחת מאוחדת עם כוח ארגוני חזק, כך יבינו גם בהנהלה, באייפקס ובעיקר באלטשולר שחם כי אנחנו לא מתכוונים להרים ידיים בשום מצב".

עובדי פסגות מפגינים, צילום: ועד עובדי פסגות עובדי פסגות מפגינים | צילום: ועד עובדי פסגות עובדי פסגות מפגינים, צילום: ועד עובדי פסגות

קרן אייפקס, בעלת השליטה בפסגות, מנהלת זה כמה שבועות שיחות עם אלטשולר שחם גמל ופנסיה לרכישת פסגות לפי שווי של מיליארד שקל. באלטשולר שחם לוטשים עיניים בעיקר לפעילות הגמל והפנסיה, וככל הנראה שאר הנכסים יימכרו לשחקנים אחרים בשוק ההון. מהלך שכזה (אם ייצא לפועל) פירושו פירוק של פסגות, והוא יגרום לכך שעובדים רבים לא ייקלטו בגופים הרוכשים. לכן בוועד העובדים נלחמים כנגד העסקה המתגבשת כבר עתה.

זהבית כהן מנכ"לית קרן אייפקס, צילום: רמי זרנגר זהבית כהן מנכ"לית קרן אייפקס | צילום: רמי זרנגר זהבית כהן מנכ"לית קרן אייפקס, צילום: רמי זרנגר

יו״ר הוועד שלומי לוגסי מסר: "אנחנו מתנצלים בפני הלקוחות על כך שביומיים הקרובים הם לא יקבלו מענה. אם לא נמשיך להיאבק ולהילחם, לא יהיה בכלל מי שידאג לאותם לקוחות אחרי שפסגות תפורק לגורמים. הגיע הזמן שהרגולטור יתערב מיידית בנושא ויחפש מי אשם באותו מחדל שגרם להחלפת ארבעה מנכ״לים בעשור וייבוש כל חלקה טובה בחברה״.

מהנהלת פסגות נמסר: "כל שיח עם הוועד בנוגע לעסקה, במידה שתהיה, יתנהל ישירות מול הנציגות ולא דרך התקשורת. נקבעה פגישה שלישית ליום חמישי בין ההנהלה והנציגות ושם תתקיים ההידברות. אנו קוראים לנציגות להמשיך את ההתדיינויות בשולחן הדיונים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות