אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מודי'ס: "דיסקונט עשוי להפוך לגורם מרכזי בשיבוש המערכת הבנקאית המסורתית" צילום: עמית שעל

מודי'ס: "דיסקונט עשוי להפוך לגורם מרכזי בשיבוש המערכת הבנקאית המסורתית"

בחברת הדירוג מודי'ס מעריכים כי החבירה של דיסקונט לשופרסל במיזם הפיננסי של פייבוקס תשפיע לטובה על דירוג הבנק, ותגרום לפייבוקס המפסידה כיום לעבור לרווחיות

08.02.2021, 15:00 | עירית אבישר

שיתוף הפעולה של בנק דיסקונט עם שופרסל באפליקציית התשלומים פייבוקס ישפיע לחיוב על דירוג הבנק, כך מעריכים בחברת הדירוג מודי'ס. 

קראו עוד בכלכליסט

בחודש שעבר הודיע דיסקונט כי הוא חובר לרשת הקמעונאות שופרסל, בכדי ליצור ארנק דיגיטלי מאפליקציית התשלום פייבוקס שבשליטתו. הארנק הדיגיטלי אמור להוות פלטפורמה עתידית למכירת מוצרים פיננסים של חברות אחרות ובהן חברות הפינטק. 

בסקירה שפירסמה חברת הדירוג מודי'ס, כתבה כי "השותפות, הראשונה מסוגה בישראל, היא חיובית עבור דיסקונט ודירוג החוב שלו, משום שהיא מחזקת את יכולת הבנק להתחרות מול שחקנים חדשים בתחום הארנקים הדיגיטליים וכן העסקה צפויה להפוך את פייבוקס לרווחית בעתיד. מינוף הפלטפורמה הקיימת מאפשר לדיסקונט להשיג זאת מבלי להידרש להשקעה משמעותית נוספת". במודי'ס הזכירו שכיום פייבוקס היא חברה הפסדית, כיוון שהיא מאפשרת בעיקר העברת כספים בין אנשים בחינם.

במודי'ס ציינו כי המיזם של פייבוקס עשוי לגרום לדיסקונט להפוך לגורם מרכזי בשיבוש המערכת הבנקאית המסורתית, על ידי הרחבת פייבוקס לזירת מסחר דיגיטלית למוצרים פיננסיים, שתמכור גם מוצרים של בנקים אחרים כגון משכנתאות. במודי'ס כתבו אמנם כי השקת זירת מסחר זו תוביל לקניבליזציה מסוימת של היצע המוצרים הישירים של הבנק, אולם כיוון שדיסקונט הוא רק הבנק הרביעי בגודלו עם נתח שוק של 16%, הרי שיש לו יותר מה להרוויח מאשר להפסיד.

במודי'ס הוסיפו כי הם מצפים מכל הבנקים הישראלים, לרבות דיסקונט, להעצים את מאמצי הדיגיטציה שלהם, כאשר משבר וירוס הקורונה מאיץ את המעבר לערוצים דיגיטליים. "מאמצים אלה נתמכים בתעשיית הסטארט-אפים התוססת במדינה והרגולציה המאפשרת מצד בנק ישראל חדשנות ושינוי דיגיטלי בבנקים ובמערכות התשלומים", כתבה החברה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות