אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הביטקוין מזנק לשיא: טסלה רכשה 1.5 מיליארד דולר במטבע הווירטואלי צילום: Reddit/arends33

הביטקוין מזנק לשיא: טסלה רכשה 1.5 מיליארד דולר במטבע הווירטואלי

טסלה הודיעה כי בנוסף לרכישה תתחיל בקרוב לקבל גם תשלומים במטבע הקריפטו המפורסם בתבל; הביטקוין עולה היום עד לשווי של יותר מ-44.5 אלף דולר, ממריא ביותר מ-16%; השיא הקודם עמד על מחיר של כמעט 42 אלף דולר; מאסק מקפיץ גם את הדוג'קוין בסדרת ציוצים נוספת על המטבע

08.02.2021, 18:18 | נועם לנדמן וליטל סמט
אלון מאסק מטיס את הביטקוין ביותר מ-16% לשיא, מעל למחיר של 44.5 אלף דולר – טסלה הודיעה כי רכשה ביטקוין בשווי 1.5 מיליארד דולר ואף תתחיל בקרוב לקבל תשלומים במטבע הקריפטו המפורסם בתבל. כך לפי מסמכים שהגישה לרשות ני"ע האמריקאית (SEC).

קראו עוד בכלכליסט

החברה, שבבעלותו של אלון מאסק, מסרה כי רכשה את מטבע הקריפטו כדי לאפשר לה "יותר גמישות בהמשך גיוון ומקסום ההחזרים על המזומן שלנו", כך לפי המסמכים. המהלך של טסלה מייצג השקעה של אחוז משמעותי מהמזומן של החברה. בסוף 2020 היו לחברה מעל ל-19 מיליארד דולר במזומן.

מאסק מקפיץ את הביטקוין, ולא בפעם הראשונה, צילום: איי אף פי, אם סי טי מאסק מקפיץ את הביטקוין, ולא בפעם הראשונה | צילום: איי אף פי, אם סי טי מאסק מקפיץ את הביטקוין, ולא בפעם הראשונה, צילום: איי אף פי, אם סי טי

בנוסף לרכישה, בטסלה כאמור הכריזו כי יתחילו לקבל תשלומים בביטקוין בתמורה למוצרים שהם מייצרים. המהלך עורר מיד שאלות בנוגע להתנהגותו של של מאסק, המכהן כמנכ"ל, בטוויטר בשבועות האחרונים.

לפני שבוע וחצי הביטקוין זינק ב-15% לרמה של יותר מ-36.9 אלף דולר לאחר שמאסק שינה את שורת הביו בפרופיל הטוויטר שלו ל-#bitcoin, ובהמשך שיגר ציוץ בו כתב כי "במבט לאחור, זה היה בלתי נמנע".

ציוצים שפרסם נחשבים כאחד הגורמים לעלייה במחירי מטבעות קריפטו כמו ביטקוין ודוג'קוין, שכן הוא עודד אנשים לרכוש אותם.

לא רק הביטקוין - מאסק נאמן גם ל"כלב"

 

מתקפת הציוצים של אלון מאסק מזניקה את הדוג'קוין ב-65% תוך יממה (DOG-E-COIN) או לפי הסימול שלו DOGE. מטבע הקריפטו קופץ היום ב-25% לשיא של 0.083 דולר, כך לפי אתר CoinMarketCap. שווי השוק של המטבע עומד כבר על 13.5 מיליארד דולר, והוא המטבע העשירי בגודלו - התחיל כזכור כבדיחה.

בין ציוציו של מאסק הפעם: "Ð is for Ðogecoin", וגם, "Who let the Doge out".  

כבר בחמישי שעבר שב אלון מאסק מחופשתו הקצרה מהטוויטר (48 שעות ללא ציוץ) כדי לתמוך באנדרדוג: הקפיץ ב-50% את ערכו של הדוג'קוין

 

מנכ"ל טסלה צייץ רק את המילה "כלב" "dog" והוביל מיד לנסיקה במטבע. לאחר מכן המשיך בציוץ: “Dogecoin is the people’s crypto”. המטבע זינק באותו יום ביותר מ-60%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות