אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו על משפטו: "לא נראה לי שימהרו לשלב ההוכחות לפני הבחירות" צילום: ראובן קסטרו

נתניהו על משפטו: "לא נראה לי שימהרו לשלב ההוכחות לפני הבחירות"

שעות אחרי שהתייצב בבית המשפט, רה"מ מוסר הצהרה עם עמיתו היווני. הוא שב ותקף את מערכת אכיפת החוק והתייחס לעתיד המשפט: "לא נראה לי שימהרו כי זה ייתפס ההתערבות בוטה, ואם זה יהיה אנחנו הולכים לנצח בגדול"

08.02.2021, 18:36 | ynet
ראש הממשלה בנימין נתניהו התבטא הערב (שני) בנוגע לעתיד משפטו, לראשונה מאז השתתף הבוקר בדיון המענה לכתב האישום בבית המשפט. "כולם יודעים שהתיקים נגדי תפורים, והיום התברר שלא תפורים עד הסוף", אמר. הוא העריך כי המשפט לא יתחדש לפני הבחירות שיתקיימו ב-23 במרץ. "לא נראה לי שימהרו לשלב ההוכחות לפני הבחירות, כי זה ייתפס כהתערבות בוטה, ואם זה יהיה אנחנו הולכים לנצח בגדול".

 

קראו עוד בכלכליסט

נתניהו אמר את הדברים בהצהרה משותפת עם עמיתו ראש ממשלת יוון קיריאקוס מיצוטקיס במשרד רה"מ בירושלים. לשכת רה"מ קבעה את ההצהרה הערב בכוונה כדי לשדר "עסקים כרגיל" שעות אחרי המשפט, ולהראות שהמאבק המשפטי לא מפריע לניהול המדינה.

 

ראשי הממשלה הכריזו על הסכם הכרה הדדית בתעודת מתחסן לצורך תיירות. לפי ההסכם, בעלי תעודת מתחסן יוכלו להגיע לבקר במדינות מבלי שיידרשו לבידוד או לבדיקת קורונה. "ברגע שנסיר את מגבלות הטיסה נוכל לטוס ליוון ללא כל מגבלות", הבטיח נתניהו.

 

לאחר מכן אמר ראש ממשלת יוון: "אני מברך על מבצע החיסון של האוכלוסייה בישראל שייאפשר לנו להציע לתיירים ישראלים אפשרות לבלות חופשה ביוון בלי מגבלות. אני שמח שמשרדי התיירות חתמו על הסכמים בתחום. אני בעד דרכון ירוק באיחוד הארופי, וזה מה שנעשה עם ישראל שמתקדמת מאוד בחיסון רוב האוכלוסייה".

נתניהו בבית המשפט, היום, צילום: ראובן קסטרו נתניהו בבית המשפט, היום | צילום: ראובן קסטרו נתניהו בבית המשפט, היום, צילום: ראובן קסטרו

לאחר ההצהרות נערך במשרד התיירות טקס חתימה על ההסכמים, וראשי הממשלות צפו בו מרחוק על מסך שהוצב במשרד ראש הממשלה.

 

מיצוטקיס מבקר בישראל בזמן שגם יוון חווה התפרצות של הקורונה, אך במקביל נערכת לחידוש עונת התיירות באפריל. יוון מקיימת מגעים להסכם הכרה הדדי בתעודות חיסון לצורכי תיירות גם עם דנמרק, איטליה וקפריסין. ישראל אף היא מנהלת מגעים עם שורת מדינות להסכמים דומים.

 

יוון היא המדינה הראשונה שישראל סכימה איתה על הכרה הדדית בתעודות מתחסן. ההערכה היא כי ההסכם ייכנס לתוקף רק כאשר המצב הבריאותי בישראל וביוון יאפשר זאת - אולי רק בחודש הבא או באפריל.

מיצוטקיס נחת בישראל אחר הצהריים ובנתב"ג קיבל את פניו שר החוץ גבי אשכנזי. לפני ההצהרה עם נתניהו ערכה המשלחת היוונית פגישה במשרד החוץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות