אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריטניה: התגלו שני וריאנטים חדשים של נגיף הקורונה, אחד סווג כ"מדאיג" צילום: אי.פי.איי

בריטניה: התגלו שני וריאנטים חדשים של נגיף הקורונה, אחד סווג כ"מדאיג"

יוון: ראש הממשלה הודיע על סגר מלא בבירה אתונה; הנוחתים בסקוטלנד ייכנסו לבידוד של 10 ימים במלון - על חשבונם; חוקרי ארגון הבריאות שוללים דליפה מהמעבדה בווהאן; אמון הצרכנים בבריטניה נפגע: צניחה של 16% בצריכה לעומת אשתקד; איראן החלה במבצע החיסונים נגד קורונה

09.02.2021, 22:22 | כלכליסט ו-ynet

21:50 - יוון: ראש הממשלה הודיע על סגר מלא בבירה אתונה

ראש ממשלת יוון קיריאקוס מיצוטקיס הודיע על סגר מלא בבירה אתונה כדי להתמודד עם העלייה הגדולה במספר הנדבקים בקורונה שם בשבועות האחרונים. כמחצית מאוכלוסיית יוון, המונה כ-11 מיליון איש, גרה באתונה, וההגבלות החדשות יכללו סגירה של כל החנויות הלא חיוניות וכל בתי הספר החל מ-11 בפברואר ועד לסוף החודש.

(רויטרס)

 

20:15 - בריטניה: התגלו שני וריאנטים חדשים של נגיף הקורונה, אחד סווג כ"מדאיג"

שני וריאנטים חדשים של נגיף הקורונה התגלו בבריטניה, שמזכירים את אלה מדרום אפריקה ומברזיל. כך הודיעה ועדה מדעית שמייעצת לממשלה הבריטית. וריאנט אחד התגלה בעיר בריסטול והוא סווג כ "מדאיג", והשני התגלה בליברפול והוא סווג כ"תחת חקירה". 76 מקרים של אנשים שנדבקו בווריאנטים אלה התגלו בבריטניה, שטוענת כי החיסונים יעילים נגדם.

(רויטרס) 

18:18 - הנוחתים בסקוטלנד ייכנסו לבידוד של 10 ימים במלון - על חשבונם

כל מי שמגיע לסקוטלנד בטיסה בין לאומית החל מיום שני יחויב בבידוד במלון לעשרה ימים. ממשלת סקוטלנד הודיעה ששריינה 1,300 חדרים בשישה מלונות המצויים בסמוך לשדות התעופה במדינה. עלות השהות בסך 1,750 פאונד תכוסה על ידי הנוסעים עצמם. תוכנית דומה תופעל בחלקים אחרים של בריטניה, אך בשונה מסקוטלנד, לבידוד ייכנסו רק המגיעים ממדינות המוגדרות אדומות. שר התחבורה הבריטי מייקל מתיסון אמר שלסקוטלנד הגיעו כ-1,600 איש בשבוע האחרון של ינואר, ורק 730 בשבוע הראשון של פברואר. "אני מצפה שהמגבלות החדשות יפחיתו עוד יותר את מספר הנוסעים", הוא אמר. "האמצעים האלה יגובו בהפללה של המפרים אותן. הגישה הנוקשה שאנו נוקטים הינה נחוצה וראויה".

16:37 - ארה"ב משנה סטטוס בארגון הבריאות העולמי

ארה"ב תשנה את הסטטוס שלה בתוכנית של ארגון הבריאות העולמי וזאת כדי להגביר את הבדיקות, האבחונים וחיסוני הקורונה: היא תהפוך ממשקיפה למשתתפת פעילה לאחר תקופת התבדלות שכפה על ארה"ב הנשיא היוצא, דונלד טראמפ. כך מסר גורם רשמי בכנס של ארגון הבריאות העולמי.

"אנו רוצים להדגיש את המחויבות של ארה"ב לרב-צדדיות ואת המטרה המשותפת שלנו להגיב למגפה הזו ולשפר את בריאות הציבור הגלובלית", אמר קולין מקיף, מנהל בפועל במחלקה לעניינים גלובליים במשרד הבריאות והשירותים האנושיים של ארה"ב.

הפגישה בז'נבה נועדה לסייע למלא פער של 27 מיליארד דולר שנוצר במימון התוכנית הנתמכת על ידי ארגון הבריאות העולמי - תוכנית המכונה Access to COVID-19 Tools Accelerator Council, שמטרתה להרחיב את הגישה הגלובלית לאמצעי המאבק בנגיף הקורונה.

12:50 - אמון הצרכנים בבריטניה נפגע: צניחה של 16% בצריכה לעומת אשתקד

ההגבלות המחמירות בבריטניה פגעו באמון הצרכנים והובילו לירידה בהוצאות לרמות שלא נראו מאז האביב, כך לפי שני דו"חות שפורסמו היום (ג') על ידי קונסורציום הקמעונאות הבריטי ו- Barclaycar.

לפי הדו"חות, חודש ינואר היה הנמוך ביותר מאז מאי, והפעילות המקוונת הערה לא הצליחה לפצות לגמרי על סגירת החנויות הפיסיות.

ב-Barclaycard מסרו כי הצריכה הפרטית בחודש שעבר הייתה נמוכה ב-16% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה, בעוד שהדו"ח השני הצביע על כך ש-63% מכלל הקניות (לא כולל מזון) היו מקוונות בחודש ינואר, עלייה מ-31% בשנה שעברה.

12:30 - חוקרי ארגון הבריאות שוללים דליפה מהמעבדה בווהאן

אחרי קרוב לחודש של חקירה בווהאן שבסין, העיר שבה התגלה לראשונה נגיף הקורונה בדצמבר 2019, צוות מומחים בינלאומי של ארגון הבריאות העולמי הודיע בצהריים (ג') כי מהנתונים שהגיעו לידיו לא נראה שהנגיף התפשט בעיר לפני כן. המומחים הוסיפו כי האפשרות של דליפה ממעבדת הנגיפים שפועלת בעיר לא סבירה "באופן קיצוני".

 

 

ווהאן, צילום: איי פי ווהאן | צילום: איי פי ווהאן, צילום: איי פי

 

בכיר בוועדת הבריאות הלאומית של סין, ליאנג ווניאן, שהשתתף בחקירה של המומחים, אמר במהלך תדרוך משותף שנערך עמם בווהאן כי נתונים שטרם פורסמו מראים כי ייתכן שהיו בעיר הסינית מקרי הדבקה מוקדמים יותר משדווח עד כה, אך לא לפני דצמבר 2019. בתדרוך אמרו המומחים כי ייתכן שהנגיף התפשט באזורים אחרים, מחוץ לווהאן, לפני שמקרים ראשונים דווחו בה.

 

10:40 - בריטניה שוקלת לחייב בדיקות מחמירות לזרים הנכנסים אליה ועוברים לבידוד

בריטניה שוקלת לחייב בדיקות מחמירות יותר לכל המבקרים הזרים הנכנסים לממלכה ונמצאים בבידוד, אך עדיין לא התקבלה החלטה סופית, כך לפי שר הסביבה ג'ורג' יוסטיס. ערוץ ITV דיווח כי כל המבקרים הזרים ידרשו לעבור בדיקת קורונה ביום השני וביום השמיני לבידוד.

"יש טיעונים בעד ביצוע בדיקות בבידוד, כבר יש לנו תנאי שמאפשר להשתחרר מבידוד מוקדם יותר אם עושים בדיקה", יוסטיס אמר לערוץ סקיי. "אנחנו בהחלט בודקים את זה כדי לראות אם נוכל לחזק את ביצוע הבדיקות אף יותר".

10:35 -  הקורונה בסין שיבשה את תכנון המשפחה - 15% לידות פחות מב-2019

מספר התינוקות שנולדו בסין ב-2020 נפל ב-15% לעומת שנה קודם לכן, כך לפי משרד ביטחון הציבור. התפרצות הקורונה שיבשה את הכלכלה ואת ההחלטות לגבי תכנון משפחה. לפי הנתונים שפורסמו, בשנה שעברה נולדו בסין 10.35 מיליון תינוקות, זאת לעומת 11.79 מיליון ב-2019. מבין התינוקות שנולדו בשנה שעברה 52.7% היו בנים ו-47.3% בנות.

09:50 - איראן החלה במבצע החיסונים נגד קורונה

איראן החלה הבוקר במבצע החיסונים שלה נגד קורונה. כך הודיע הנשיא חסן רוחאני שהשתתף בטקס בבית חולים בטהרן. האירוע שודר בטלוויזיה הממלכתית של המדינה שנפגעה בצורה הקשה ביותר מהמגפה במזרח התיכון. לפי נתוני משרד הבריאות האיראני יותר מ-1.4 מיליון בני אדם נמצאו חיוביים לגניף מפרוץ המגפה, מתוכם מתו כ-58.5 אלף איש.

9:05  - מיאנמר: מספר בדיקות הקורונה צנח בחסות ההפיכה 

מספר בדיקות הקורונה במיאנמר צנח בחסות ההפיכה הצבאית שהחלה שבוע שעבר בראשות מנהיג צבא מאינמר, אשר גרמה להפגנות המוניות ולמרי אזרחי גדול בהובלת רופאים. ביממה האחרונה התקיימו 1,987 בדיקות קורונה במיאנמר, בהשוואה ל-9,000 בשבוע שעבר ולממוצע של 17 אלף בדיקות בשבוע האחרון של ינואר. מאז ההפיכה, מספר הבדיקות הממוצע היומי עומד על 9,350. ביממה האחרונה אובחנו ארבעה חולי קורונה בלבד - לעומת 420 ביום בממוצע בשבוע האחרון של ינואר.

ההפיכה במאינמר, צילום: רויטרס ההפיכה במאינמר | צילום: רויטרס ההפיכה במאינמר, צילום: רויטרס

אלפים מפגינים נגד ההפיכה הצבאית זה היום השלישי ברציפות, גם נזירים הצטרפו. בכלי התקשורת של המשטר אותתו שהסבלנות פוקעת, המשטרה הזהירה שתשתמש באש חיה. המנהיגה העצורה סו צ'י עדיין מוחזקת בבידוד, ראש החונטה בנאום ראשון: "נערוך בחירות". קריאות למרי אזרחי, המפגינים מניפים שלוש אצבעות למחאה – כמו ב"משחקי הרעב".

מנהיג צבא מיאנמר הודיע אתמול (יום ג') כי החונטה בראשותו שהשתלטה על המדינה בהפיכה צבאית, מתכוונת לקיים בחירות חדשות ולהעביר את השלטון לידי המנצח בהן, אבל לא התחייב למועד שבו ייערכו הבחירות האלה. אנשיו עדיין אינם מאפשרים גישה אל המנהיגה העצורה של המדינה, כלת פרס נובל לשלום אונג סן סו צ'י.

הנאום הטלוויזיוני שנשא מנהיג החונטה, מין אונג הליינג, בא בסופו של יום שבו אותת המשטר כי הסבלנות שהוא מפגין כלפי אלפי המפגינים המוחים נגדו ברחובות עלולה לפקוע, וכי הוא הוא עלול להשתמש בכוח כדי לפזרם.

ההפיכה במאינמר, צילום: אי פי איי ההפיכה במאינמר | צילום: אי פי איי ההפיכה במאינמר, צילום: אי פי איי

8:00 - אוסטרליה: מספר חולי הקורונה הפעילים ירד ל-46 בלבד

 

אוסטרליה הודיעה כי מספר חולי הקורונה הפעילים בשטחה ירד ל-46 - הנמוך ביותר מאז 15 בדצמבר. חולה אחד במדינת המחוז ויקטוריה הועבר לטיפול נמרץ בעקבות מחלה קשה - הראשון בשבועיים האחרונים.

 

במדינת המחוז הגדולה ביותר, ניו סאות' ווילס, לא אובחנה הדבקה מקומית בקורונה כבר 23 ימים. עד כה אובחנו 28,800 חולי קורונה בלבד באוסטרליה, ומתו 909 בני אדם.

 

 

7:30 - סין: יום שני ברציפות ללא הדבקות מקומיות בקורונה

סין דיווחה כי ביממה האחרונה לא אובחנו הדבקות מקומיות בקורונה ברחבי המדינה - הפעם השנייה ברציפות. עם זאת, 14 בני אדם אובחנו כחולי קורונה לאחר שחזרו או הגיעו לסין ממדינות אחרות. בנוסף אובחנו 15 חולים א-סימפטומטיים, שסין לא מחשיבה בספירת החולים הכללית במדינה.

 

עד כה אובחנו 89,720 חולי קורונה סימפטומטיים בסין, ומספר המתים בה עומד על 4,636. בחודש שעברה אירעה התפרצות חריגה יחסית בכמה אזורים בסין, שהובילה אותה לבנות בתי חולים ייעודיים לחולי קורונה.

 

 

בדיקת קורונה במחוז חביי בסין, צילום: אי פי איי בדיקת קורונה במחוז חביי בסין | צילום: אי פי איי בדיקת קורונה במחוז חביי בסין, צילום: אי פי איי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות