אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעה נגד רובינהוד: גרמה ברשלנות להתאבדות משקיע צעיר צילום: Kearns Family

תביעה נגד רובינהוד: גרמה ברשלנות להתאבדות משקיע צעיר

הוריו של אלכס קירנס מאילנוי, ארה"ב, מאשימים את אפליקציית המסחר המקוון בפיתוי משקיעים לא מנוסים כמו בנם, ליטול סיכונים גדולים באמצעות כלים כלכליים. בן ה-20 התאבד לאחר שראה בחשבון המסחר שלו שהוא במינוס של 730 אלף דולר, והאמין בטעות שהוא חייב להחזיר את הסכום

10.02.2021, 13:52 | חדשות חוץ

תביעה נגד אפליקציית המסחר המקוון רובינהוד הוגשה בעקבות מותו של סטודנט קולג' בן 20, שהתאבד בקיץ שעבר לאחר שראה בחשבון המסחר שלו שהוא במינוס של 730 אלף דולר, והאמין בטעות שהוא חייב להחזיר את הסכום הזה.

קראו עוד בכלכליסט

הוריו ואחותו של אלכס קירנס האשימו את רובינהוד בפיתוי משקיעים לא מנוסים כמו בנם, ליטול סיכונים גדולים באמצעות כלים כלכליים מסובכים כמו מסחר באופציות, מבלי שתספק להם תמיכת צרכנים והנחיה מתאימות.

האפליקציה של רובינהוד, צילום: רויטרס האפליקציה של רובינהוד | צילום: רויטרס האפליקציה של רובינהוד, צילום: רויטרס

"רובינהוד בנתה את פלטפורמת המסחר שלה כך שתדמה מאוד למשחק וידיאו, וכך תמשוך משתמשים צעירים, ותמזער את המראה של עיסוק מסוכן ואמיתי", כך נכתב בתביעה שהוגשה ביום שני לבית משפט בקליפורניה על ידי הוריו ואחותו של קירנס.

בנוסף להאשמה בגרימת מוות, התביעה שהוגשה על ידי המשפחה מאילינוי טוענת שרובינהוד גרמה ברשלנות למצוקה נפשית, והשתמשה בשיטות מסחר לא הוגנות. הנזיקין שמבקשים התובעים ייקבעו במועד מאוחר יותר. "התצוגה ברובינהוד היתה מטעה לחלוטין מכיוון שבמציאות, אלכס לא היה חייב כסף כלל", לפי התביעה.

אלכס קירנס על רקע האפליקציה, צילום: Kearns Family  אלכס קירנס על רקע האפליקציה | צילום: Kearns Family אלכס קירנס על רקע האפליקציה, צילום: Kearns Family

הטרגדיה ממחישה את הסכנות הפוטנציאליות של בום המסחר ללא עמלות, שהונע בעיקר על ידי רובינהוד, אשר נהנתה מצמיחה אסטרונומית במהלך המגפה. הסיכונים האלה הוגדלו עוד יותר לאחרונה עם העלייה והצניחה של מניות גיימסטופ, אשר הונפו מעלה על ידי צבא סוחרים שהתארגנו בפלטפורמת רדיט.

פלטפורמות המסחר בשוק ההון כמו רובינהוד ואינטראקטיב ברוקרס היו בחודש שעבר במוקד תופעה שמכונה "מאניית גיימסטופ" - כשערכי המניות זינקו בחדות בעקבות קנייה ורכישה מצד משקיעים קטנים, שהקפיצו את המניות במטרה להכות את קרנות הגידור שמחזיקות בעמדת שורט על אותן החברות. רובינהוד עוררה זעם לאחר שהפסיקה זמנית את המסחר במניית גיימסטופ – צעד שנוי במחלוקת שהביא את הקונגרס לקבוע שימועים בעניין.

בתגובה לתביעה מסרה רובינהוד שביצעה שינויים ושיפורים באופן הצעת האופציות שלה, כולל הצעת תמיכה לסוחרים, עדכונים לאופן שבו מוצג בה כוח קנייה, ותמיכה קולית חיה למשתמשים שמחזיקים בפוזיציות אופציות פתוחות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות