אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוזרים לביהמ"ש: הסאגה בפרויקט יונייטד שרונה מסרבת להסתיים צילום: דרור מרמור

חוזרים לביהמ"ש: הסאגה בפרויקט יונייטד שרונה מסרבת להסתיים

שנתיים לאחר שהחלה הילה גרסטל בבוררות, דורשים כעת חברים בקבוצת הרכישה לבטל החלטה הקובעת שעליהם להשלים תשלומים לפני שתידון דרישתם לביטול העסקה. עוד נטען כי לגרסטל הכרות עם נציג הקבוצה

11.02.2021, 08:08 | דותן לוי

עשרה מבין כ־300 חברי קבוצת הרכישה בפרויקט יונייטד שרונה בתל אביב, דורשים לבטל את פסק הבוררות של הילה גרסטל, שקבע כי עליהם להשלים תחילה את כל התשלומים לקבוצת הרכישה, למרות שלטענתם רומו בעסקה. העשרה הגישו לביהמ”ש המחוזי בת”א באמצעות עו”ד עדי כהן בקשה לביטול פסק הבוררות.

קראו עוד בכלכליסט

אחד הטיעונים נוגע להחלטה של השופטת לשעבר גרסטל שהתקבלה כבר בתחילת ההליך ולפיה על חברי הקבוצה להשלים ראשית את התשלומים לקבוצה, ורק לאחר מכן ניתן יהיה להתחיל בדיון בטענותיהם. לטענתם העותרים, הבוררות נכפתה עליהם על ידי בית המשפט אליו פנו מלכתחילה בטענה שיש לבטל את ההסכמים ולהשיב להם את כספם, מאחר ורומו על ידי חברי הנציגות ועורכי הדין של הפרויקט. “המבקשים לא יכולים לברר את טענותיהם (...) שכן התנאי לשיטת כבוד הבוררת להמשך בירור טענותיהם הקשות הינו כי ימשיכו לשלם סכומי עתק למי שלטענתם הונה ורימה אותם”, לשון הבקשה.

הילה גרסטל על רקע יונייטד שרונה, צילום: אוראל כהן, יריב כץ הילה גרסטל על רקע יונייטד שרונה | צילום: אוראל כהן, יריב כץ הילה גרסטל על רקע יונייטד שרונה, צילום: אוראל כהן, יריב כץ

טיעון נוסף שנוגע לניגוד העניינים לכאורה שבו הייתה מצויה גרסטל, עלה כבר בתחילת ההליך. גרסטל אישרה כי קיימת הכרות עם יהודה זהבי, ששימש כעו”ד של קבוצת הרכישה ולוקח צד בהליך, אולם הצהירה שהם לא חברים: “הוא לא מבאי ביתי ואני לא מבאי ביתו”. עם זאת, גרסטל לא פסלה את עצמה מלשמש כבוררת בתיק זה.

מאחר ומספר חודשים לאחר תחילת ההליך, הוא הוקפא בשל הסירוב של חברי הקבוצה להשלים את יתרת התשלומים ולחתום על הסכמי הליווי הפיננסי, פסק הבוררות של גרסטל שהתקבל ב־8 לדצמבר 2020, תואם את הסיטואציה אליה נקלעו. גרסטל כותבת כי לאור חוסר שיתוף הפעולה של הנתבעים שהחליטו שלא למלא את הוראותיה ולא לחתום על ההסכמים מול חברת הליווי הפיננסי או לשלם את מלוא התשלומים תחת מחאה, היא דוחה את תביעתם. “לאחר שניתנו למשיבים מספר הזדמנויות למלא אחר ההחלטות בתיק והם לא עשו כן במהלך תקופה ארוכה ועד לרגע זה, מצאתי לנכון להפעיל את סמכותי החריגה (...) ולדחות את התביעה”.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות