אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביידן מטיל סנקציות על האחראים להפיכה הצבאית במיאנמר צילום: רויטרס

ביידן מטיל סנקציות על האחראים להפיכה הצבאית במיאנמר

צעדי הענישה יוטלו גם על בני המשפחות של מנהיגי ההפיכה, כולל מניעת גישה לכסף בקרנות בסך מיליארד דולר המנוהלות בארה"ב; הנשיא קרא לשחרור המנהיגה אונג סן סו צ'י

10.02.2021, 21:47 | חדשות חוץ

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן הודיע כי הממשל בארצות הברית מטיל סנקציות על האחראים להפיכה הצבאית במיאנמר ועל בני משפחותיהם. ביידן אמר כי הממשל ימנע מהם גישה לכסף ששמור בקרנות של המדינה בארצות הברית וקרא לשחרר את הפוליטיקאים שנעצרו בהפיכה שאירעה בראשית החודש, ובהם המנהיגה אונג סן סו צ'י. ביידן הוסיף כי יישקלו צעדים נוספים נגד האחראים להפיכה, אך לא מסר את זהותם המדויקת של מי שייפגעו מהסנקציות.

קראו עוד בכלכליסט

ביידן מסר שהצו עליו חתם יאפשר לממשל "להטיל סנקציות מיידיות על המנהיגים שפיקדו על ההפיכה, על האינטרסים העסקיים שלהם וכן על בני משפחות שלהם". 

הצבא של מיאנמר עצר של המנהיגים האזרחיים של המדינה האסיאתית ובראשם המנהיגה וכלת פרס נובל, סו קי, זאת בטענה שהבחירות בהן זכתה בנובמבר היו מזויפות. ועדת הבחירות דחתה את טענות הצבא.

ביידן גם הכריז על הקפאת מיליארד דולר של קרנות ממשלתיות של מיאנמר שמנוהלות בארה"ב, מהלך שלא יאפשר לראשי הצבא גישה אליהן.

אונג סן סו צ אונג סן סו צ'י | צילום: רויטרס אונג סן סו צ

לדברי ביידן, "במהלך השבוע נזהה מי יהיה במעגל הראשון של המטרות (לענישה), ובנוסף נטיל הגבלות קשות על הייצוא. אנו מקפיאים נכסים בארה"ב, אך נמשיך בסיוע למערכת הבריאות במדינה, לקבוצות בחברה האזרחית ובתחומים נוספים שמסייעים ישירות לעם במיאנמר".

ההפגנות ברחובות מיאנמר נמשכו היום זה היום החמישי ברציפות, תוך שהמפגינים מתחייבים להמשיך בכך על אף שאישה נורתה ונפצעה קשה במהלך התנגשויות עם כוחות הביטחון אתמול.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות