אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חזרה חלקית למערכת החינוך; גלנט: "אני נותן לעצמי ציון 90"  צילום: נמרוד גליקמן, שלו שלום

חזרה חלקית למערכת החינוך; גלנט: "אני נותן לעצמי ציון 90"

אחרי יותר מחודש, הבוקר נפתחה מערכת החינוך באופן חלקי, על פי המתווה שאותו אישר קבינט הקורונה. בגנים ובכיתות א'-ד' חוזרים ללמוד הבוקר בערים שצבע הרמזור שלהן ירוק וצהוב

11.02.2021, 09:23 | ynet

למרות הבלגן וחוסר הוודאות הנמשכים, שר החינוך יואב גלנט אומר בריאיון ל"ידיעות אחרונות" שקיים הבטחות ולכן לא נכשל: "כשלא רוצים לקחת אחריות, מצביעים על שעיר לעזאזל".

קראו עוד בכלכליסט

כשנשאל איזה ציון הוא נותן לעצמו על ניהול מערכת החינוך בזמן משבר הקורונה, השיב: "אני נותן לעצמי ציון 90. אני מסתכל על ההחלטות ועל ההישגים שאליהם הגענו, בתנאים הקשים - וכולם יודעים שנכנסתי לתפקיד תוך כדי קורונה. בעיניי, המבחן המרכזי ביותר הוא בקיום הבטחות: הבטחתי לפתוח את השנה, ופתחתי אותה כמו שצריך. היא גם התנהלה בצורה טובה בחודשים הראשונים. דאגתי שהחינוך המיוחד ייפתח ויפעל כסדרו גם בסגר, ואני רואה בזה ערך. כך גם לגבי כפרי נוער ונוער בסיכון. דאגתי שהחינוך המשלים יפעל, ולצורך כך גייסתי מיליארד שקלים. בנוסף, גייסנו 13 אלף עוזרי הוראה ופיצלנו את כיתות ג'־ד'. חילקנו 150אלף מחשבים ו־64 אלף טלפונים סלולריים למגזר החרדי".

שר החינוך יואב גלנט, צילום: נמרוד גליקמן, שלו שלום שר החינוך יואב גלנט | צילום: נמרוד גליקמן, שלו שלום שר החינוך יואב גלנט, צילום: נמרוד גליקמן, שלו שלום

במסגרת המתווה שאותו אישר קבינט הקורונה לפתיחתה ההדרגתית של מערכת החינוך, מיעוט מבין התלמידים יחזרו בפועל ללמוד בכיתות, ורובם ימשיכו ללמוד בזום. אולם מהיום (חמישי) הם יוכלו גם ללמוד בקבוצות קטנות של עד עשרה אנשים (כולל המורה) בשטחים פתוחים. כעת, ולצד הביקורת שעדיין נשמעת על כך שמקבלי ההחלטות "מנותקים מהמציאות", נערכים בתי הספר והרשויות המקומיות ברחבי הארץ לנצל את האפשרות החדשה הזו, תוך שהם מודים שהמטרה העיקרית אינה למידה של ממש, אלא מתן מענה לצרכים החברתיים של הילדים.

על פי המתווה שאושר, בגנים ובכיתות א'-ד' יחזרו ללמוד בערים שצבע הרמזור שלהן ירוק וצהוב. בנוסף, יתקיימו לימודים רגילים גם בערים כתומות שציון הרמזור שלהן אינו גבוה מ-6.5, וששיעור המחוסנים בהן בקרב בני 50 ומעלה גבוה מ-70%. פעילויות בשטח פתוח יותרו בכל היישובים, גם האדומים, ובכל קבוצות הגיל.

חוזרים ללמוד, צילום: רויטרס חוזרים ללמוד | צילום: רויטרס חוזרים ללמוד, צילום: רויטרס

ביקורת לא מעטה נמתחה על כך שבמסגרת המתווה הוחלט לדחות בכשבועיים את החזרת תלמידי י"א-י"ב, שמתכוננים כעת לבגרויות החורף, אך בתיכונים רבים מתכוונים לנצל את הלמידה בחוץ כדי לסייע בכך – ויעניקו תעדוף לאלו שניגשים לבחינות.

יו"ר איגוד מנהלי מחלקות חינוך ברשויות המקומיות, אבי קמינסקי, מציין כי ההיערכות לחזרה החלקית ללימודים כרוכה בהכנה נרחבת הכוללת ניקיון, חיטוי, החזרת עובדים מחל"ת – ובעיקר בחינה של מספר החולים והמבודדים. לדבריו, ישנן רשויות שידחו מעט את פתיחת מערכת החינוך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות