אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גיימסטופ הבאה? ברדיט מקפיצים את מניות הקנאביס הקנדיות צילום: שאטרסטוק

גיימסטופ הבאה? ברדיט מקפיצים את מניות הקנאביס הקנדיות

השגעת בפורום שוק ההון של רדיט עוברת לסקטור הקנאביס, אחרי הנפילה במניית גיימסטופ כמעט עד לממדיה הקודמים; מניית טילריי Tilray ומניות קנאביס קנדיות נוספות שנסחרות בוול סטריט, מזנקות עקב מסע שכנועים מצד משקיעים בפורום wallstreetbets; טילריי ניתרה אמש ב-50% ובימים האחרונים כבר יותר מהכפילה את מחירה

11.02.2021, 08:33 | נועם לנדמן

השורט-סקוויז חודר לעולם הקנאביס בוול סטריט: מניית טילריי Tilray הקנדית זינקה אתמול בניו יורק ב-50.9% אחרי שבפורום wallstreetbets ברדיט החליטו המשקיעים בימים האחרונים "להתלבש" על המניה, באומרם זה לזה כי זה ה"גיימסטופ" הבא, ועודדו זה את זה לרכוש את המניה.

קראו עוד בכלכליסט

טילריי זינקה יום קודם ב-40.7% ולפני יומיים קפצה ב-17%. ביום שישי עמד מחיר המניה על 25.72 דולר. נכון לנעילה אמש, המחיר עומד על 63.91 דולר ואף צפוי להמשיך ולטפס - המניה זינקה במסחר המאוחר ב-6.8%. אתמול אף הודיעה החברה כי תייצא את מוצריה לבריטניה, באמצעות שיתוף פעולה שם עם חברה בריטית.

בפורום שוק ההון של רדיט עשו מעבר חד לקנאביס, צילום: שטארסטוק בפורום שוק ההון של רדיט עשו מעבר חד לקנאביס | צילום: שטארסטוק בפורום שוק ההון של רדיט עשו מעבר חד לקנאביס, צילום: שטארסטוק

מניית טילריי היא אחת ממניות הקנאביס שממקדות הכי הרבה שורטים ועל כן הפוטנציאל לשורט-סקוויז מצד המשקיעים ברדיט, כך לדברי קורי באואר Korey Bauer, ראש מערך ההשקעות בקרן המחקה Cannabis Growth Fund מבית ההשקעות Foothill Capital Management.

בסך הכל 51,960,236 מניות מתוך 198,714,500 מוחזקות בעמדות חסר. קרי, פוזיציות השורט על טילריי נכון לאמש עמדו על 26% מהאחזקות במניה.

כך עובד השורט-סקוויז: משקיעים דוחפים את המניה מעלה באמצעות רכישות המוניות ויצירת עלייה כה משמעותית במניה, שהיא מאלצת את אלה שמכרו אותה בחסר (כמו קרנות הגידור וגם משקיעים פרטיים) להורות על רכישת המניות כדי לסגור את הפוזיציות ולמזער הפסדים. כך שבאופן אירוני מחיר המניה ממשיך לטפס.

מניית הקנאביס הקנדית Aphria, שאף היא על הכוונת ברדיט, עלתה אתמול ב-10.7% ובמסחר המאוחר טיפסה ב-7%. טילריי ו-Aphria לקראת מיזוג ובדרך להפוך לחברה הגדולה בעולם מבחינת הכנסות, כך לדברי באואר.

מניות קנאביס קנדיות נוספות נמצאות על הרדאר בפורום wallstreetbets: מניית Aurora Cannabis זינקה אמש ב-21.2%, וחברת קנאביס קנדית נוספת - Canopy Growth - טיפסה אתמול ב-6.3%.

המשקיעים ברדיט, כך מסתמן, ממשיכים לאתר מניות בעמדות חסר בולטות, ומצאו את הקלף הבא לשחק עליו. הם כבר עוסקים פחות במאבק מול קרנות הגידור על גיימסטופ ומניית ענקית בתי הקולנוע AMC. זאת, אחרי מימוש אגרסיבי לצד הגבלות ברכישת אותן מניות באתר המסחר המקוון רובינהוד ודומיו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות