אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ה-CDC משנה גישה: קורא לפתוח במהירות את בתי הספר בארה"ב צילום: CBS

ה-CDC משנה גישה: קורא לפתוח במהירות את בתי הספר בארה"ב

בהנחיות חדשות שפירסם המרכז לבקרת מחלות ומניעתן הוא מצביע על החשיבות של פתיחת בתי ספר יסודיים ותיכוניים תוך הקפדה יתרה על מסיכות ושמירת מרחק. ה-CDC קורא למקבלי ההחלטות "לסגור את בתי הספר אחרונים ולפתוח אותם ראשונים"

12.02.2021, 22:13 | חדשות חוץ
בכירים במערכת הבריאות ובמערכת החינוך הפדראלית בארה"ב דוחקים בבתי הספר היסודיים ובבתי הספר התיכונים להיפתח מחדש "באופן בטוח בהקדם האפשרי".

קראו עוד בכלכליסט

על פי הנחיות חדשות לבתי הספר שפרסם המרכז האמריקאי לבקרת מחלות ומניעתן (CDC), יש לדרוש מהתלמידים והמורים ללבוש מסיכות בכל עת ולשמור על ריחוק חברתי של מטר וחצי לפחות זה מזה ככל האפשר.

חיטוי של הרכבת התחתית בניו יורק נגד קורונה, צילום: איי אף פי חיטוי של הרכבת התחתית בניו יורק נגד קורונה | צילום: איי אף פי חיטוי של הרכבת התחתית בניו יורק נגד קורונה, צילום: איי אף פי

על פי הנחיותיה של סוכנות הבריאות, יש להקפיד גם על שטיפת ידיים נכונה ולשמור על היגיינה בבתי הספר. על מוסדות החינוך לעבוד עם רשויות הבריאות כדי לקטוע שרשראות הדבקה של תלמידים, ולבודד במידת הצורך תלמידים שנדבקו או נחשפו לחולי קורונה מאומתים וכך להפחית כך את הסיכון להפצת הנגיף.

עם זאת, מדגישה הסוכנות את חשיבות פתיחת בתי הספר בהקדם ומדגישה כי "הקפדה על אמצעים אלה תפחית את הסיכון לנגיף בבתי הספר, גם אם ההדבקה בקהילה גבוהה", מסר ה-CDC.

"קריטי לבתי הספר לפתוח את שעריהם בבטחה ובהקדם האפשרי ולהישאר פתוחים, כדי שניתן יהיה ללמד באופן אישי תלמידים", ציינה הסוכנות בהנחיות החדשות. "כל חברי הקהילה, התלמידים, המשפחות, המורים וצוותי בית הספר צריכים לנקוט בפעולות כדי להגן על עצמם ועל אחרים במקום שבו הם גרים, עובדים ולומדים".

על פי ההנחיות של ה-CDC, ככל שיוטלו מגבלות בהמשך - בתי הספר צריכים להיות אלה שייסגרו אחרונים, ויש לפתוח אותם ראשונים - לפני עסקים ופעילויות שאינן חיונית.

רבות מההמלצות, כמו חבישת מסכות ושמירה על ריחוק חברתי הופיעו גם בהנחיות קודמות של הסוכנות. עם זאת, הפעם קוראת הסוכנות לבתי הספר ליישם אותן בנימה נחרצת יותר.

לאחר שנגיף הקורונה התפשט ברחבי ארה"ב מוקדם יותר השנה, בתי הספר נאלצו לסגור את שעריהם ולעבור ללמידה מקוונת.

סוכנות ה- CDC פרסמה את ההנחיות, על רקע הירידה במספר מקרי הקורונה בארה"ב, ועל רקע לחץ הולך וגובר מצד הורים.

הנשיא ביידן הבטיח לסייע בפתיחה מחדש של רבים מבתי הספר במאה הימים הראשונים של כהונתו, וכינה את היעדר הלימודים "מצב חירום לאומי".

הבית הלבן הבהיר השבוע כי המשמעות של ההתחייבות היא פתיחה של יותר ממחצית מבתי הספר להדרכה אישית לפחות יום בשבוע, אם כי המטרה היא פתיחה מוחלטת של בתי הספר חמישה ימים בשבוע.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות