אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'ונסון: "אני אופטימי, פתיחה מחדש של בתי הספר - בראש סדר העדיפויות" צילום: Melville Toby/PA.Photos/ABACA

דיווח שוטף

ג'ונסון: "אני אופטימי, פתיחה מחדש של בתי הספר - בראש סדר העדיפויות"

החיסון של אוקספורד ואסטרזניקה יעבור ניסוי על ילדים; שר הבריאות הבריטי: מקווה שנלמד לחיות עם הקורונה כמו עם השפעת, ושהדבר יקרה עד סוף השנה באמצעות חיסונים וטיפולים אחרים; דרום אפריקה: עד 63% מהתושבים בארבעה מחוזות נדבקו בקורונה

13.02.2021, 17:57 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

17:40 - ג'ונסון: "אני אופטימי, פתיחה מחדש של בתי הספר - בראש סדר העדיפויות"

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון הביע היום אופטימיות בנוגע לאפשרות כי ניתן יהיה להכריז על הקלות בסגר, לאחר שהממשלה תגיע ליעד של 15 מיליון מחוסנים.

"אני אופטימי, לא אסתיר זאת ממכם. אני אופטימי, אבל נצטרך להיות זהירים", אמר ג'ונסון, שיציג את מתווה היציאה מהסג ב-22 בפברואר.

לדבריו, פתיחה מחדש של בתי הספר נמצאת בראש סדר העדיפויות, וייתכן שתצא לפועל ב-8 במרץ.

בריטניה היתה המדינה המערבית הראשונה שהחלה במבצע חיסונים, בדצמבר; מאז, מעל 14 מיליון בריטים קיבלו את המנה הראשונה.

 ג'ונסון הדגיש כי מספר הנדבקים בקורונה עדיין גבוה - אתמול דווחו מעל 15 אלף מאומתים - וכך גם מספר המתים, אך "ייתכן שהמספרים האלה מתחילים לרדת במהירות".

 

בוריס ג בוריס ג'ונסון | צילום: אם סי טי בוריס ג

15:15 - דרום אפריקה: עד 63% מהתושבים בארבעה מחוזות נדבקו בקורונה

עד 63% מהתושבים בחלקים מסוימים בדרום אפריקה כנראה נדבקו כבר בקורונה, כך לפי דגימות דם שנערכו.

המחקר, בהובלת שירות תרומות הדם הארצי של דרום אפריקה, התפרסם ביום שישי ולפיו 63% מהתושבים מחוז קייפ המזרחי נדבקו בקורונה מאז פרוץ המגפה, 32% בקייפ הצפוני, 46% בפרי סטייט ו-52% במחוז קוואזולו-נטאל. הנתונים הללו גבוהים בהרבה משיעור המקרים המאומתים שנע בין 2%-3% בארבעת המחוזות הללו.

13:30 - אסטרזניקה תנסה את חיסון הקורונה שלה על ילדים

החיסון נגד קורונה שפיתחו אוניברסיטת אוקספורד ואסטרזניקה ייבדק על ילדים בניסוי קליני חדש שיתקיים בבריטניה. לפי הדיווחים, בניסוי ישתתפו 300 ילדים וייבדק האם החיסון, שנקרא ChAdOx1 nCoV-19 מייצר תגובה חיסונית חזקה בגילאי 6 עד 17.

אסטרזניקה, צילום: University Of Oxford אסטרזניקה | צילום: University Of Oxford אסטרזניקה, צילום: University Of Oxford

החיסון של אסטרזניקה הוא אחד משלושה חיסונים שאושרו בבריטניה לשימוש במבוגרים. שני החיסונים האחרים הם של פייזר ושל מודרנה. עם זאת, התברר כי רמת האפקטיביות של חיסון זה מול כמה מהמוטציות שהתפתחו היא פחותה לעומת האחרים. "בעוד שמרבית הילדים כמעט ולא נפגעו באופן יחסי מהקורונה וישנה סבירות פחותה שיחלו כתוצאה מההדבקה, חשוב לבסס את רמת הבטיחות והתגובה החיסונית לחיסון בילדים וצעירים, שכן יהיו ילדים שירוויחו מההתחסנות", מסר אנדרו פולרד, מומחה למחלות זיהומיות בילדים והחוקר הראשי של הניסוי של אוקספורד, "הניסויים החדשים הללו ירחיבו את ההבנה שלנו לגבי השליטה של המחלה בקבוצות הגיל הצעירות יותר".

12:45 - מומחה בבריטניה: לפתוח מרפאות לטיפול בסובלים מתסמיני קורונה

מומחה רפואי בבריטניה קוראה לפתיחת מרפאות לטיפול באנשים הסובלים מתסמיני קורונה, וזאת לאורך זמן. לדברי דני אלטמן מהאימפריאל קולג' לונדון, בין 10%-20% מהנדבקים בקורונה דיווחו על סימפטומים מתמשכים. הוא אף טוען כי הנתון לפיו אחד מכל 20 נדבקים סובל מתסמינים לטווח הארוך שפורסם באוקטובר על ידי קינג'ס קולג' לונדון הוא "נמוך מדי". לפיכך הוא מעריך כי הטווח כאמור נע בין 10%-20% מהמקרים - "אם רואים כמה אנשים ממשיכים לדווח על סימפטומים משמעותיים כמה חודשים אחרי ההדבקה". הוא הוסיף כי העלה את הרעיון לפתיחת מרפאות מיוחדות למצב בפגישה ארגון הבריאות העולמי שנערכה השבוע. לדבריו, "קראתי לאיחוד כוחות להשיג מחקר רציני ומעמיק ופיתוח מנגנונים, כי אין שום סיבה לפתוח את המרפאה אם אין רופאים שיכולים לאייש אותה".

11:30 - שר הבריאות הבריטי: מקווה שנלמד לחיות עם הקורונה כמו עם השפעת

שר הבריאות הבריטי מאט הנקוק אמר כי הוא מקווה שהקורונה תהפוך "לעוד מחלה שלומדים לחיות איתה" כמו השפעת. בריאיון לדיילי טלגרף אמר הנקוק: "אני מקווה שעד סוף השנה הקורונה תהפוך למחלה שיש לה תרופה. אם הקורונה תהפוך להיות כמו השפעת אז נוכל לחיות את חיינו הרגילים ולנווט בין חיסונים וטיפולים, ואז נוכל לחזור לשגרה". עוד הוסיף כי הוא בטוח שכל האזרחים הבוגרים בבריטניה יוכלו להתחסן עד ספטמבר.

מאט הנקוק, צילום: רויטרס מאט הנקוק | צילום: רויטרס מאט הנקוק, צילום: רויטרס

11:00 - ירידה במספר הנדבקים בדרום קוריאה

הנתונים לגבי מספר הנדבקים היומי בדרום קוריאה ירדו, אולם ככל הנראה הדבר נובע מירידה במספר הבדיקות בשל חגיגות השנה הסינית החדשה. סוכנות הידיעות יונהאפ דיווחה על 362 נדבקים חדשים במדינה ביום שבת, ירידה מ-403 נדבקים ביום שישי ו-504 בחמישי. הירידה בנדבקים מגיעה בשעה שהממשלה מכריזה על הקלה בהגבלות. החל מיום שני מסעדות יורשו להישאר פתוחות עד השעה 22:00. עם זאת, עדיין אסורה התקהלות של מעל חמישה אנשים.

09:40 - ארגון הבריאות העולמי מזהיר מפני הקלה בהגבלות

טדרוס אדהאנום גברייסוס, ראש ארגון הבריאות העולמי (WHO), אמר כי הירידה במספר נדבקים המאומתים בקורונה ברחבי העולם היא מעודדת, אך הזהיר מפני הקלת ההגבלות שעזרו לבלום את התפשטות המגפה. לדבריו, מספר הנדבקים מצא בירידה זה השבוע הרביעי ברציפות, ומספר המתים בירידה כבר שבועיים ברציפות. "הירידות הללו נובעות ככל הנראה מנקיטת צעדים מחמירים מצד המדינות", אמר גברייסוס, "אנחנו יכולים להתעודד מכך, אך שאננות היא מסוכנת כמעט כמו הנגיף עצמו".

טדרוס אדהאנום, צילום: אי.אף.פי טדרוס אדהאנום | צילום: אי.אף.פי טדרוס אדהאנום, צילום: אי.אף.פי

עוד הוסיף כי עוד לא הגיעה העת עבור אף מדינה להקל את ההגבלות ולאף אדם להסיר את המגננות. "כל מוות עכשיו הוא טרגי אף יותר כי החלו מבצעי החיסונים", הדגיש. עד כה אובחנו 107 מיליון נדבקים בקורונה ברחבי העולם ו-2.3 מיליון מתים.

 

08:15 - הקורונה בגרמניה: 8,354 בני אדם נדבקו ביממה האחרונה, 551 מתו

הרשויות בגרמניה דיווחו כי ביממה האחרונה אובחנו 8,354 נדבקים חדשים בקורונה, ו-551 מתו כתוצאה מסיבוכי הנגיף. 2,328,447 בני אדם בגרמניה נדבקו בקורונה מפרוץ המגפה, מהם 64,742 מתו.

וביבשת אמריקה: משרד הבריאות בברזיל עדכן כי ביממה האחרונה אובחנו 51,546 נדבקים חדשים בקורונה, ו-1,288 מתו כתוצאה מסיבוכי הנגיף. יותר מ-9.7 מיליון בני אדם בברזיל נדבקו בקורונה מפרוץ המגפה, מהם 237,489 מתו.

משרד הבריאות במקסיקו דיווח כי 1,323 חולי קורונה מתו ביממה האחרונה, ובכך עלה מניין המתים במדינה מפרוץ המגפה ל-172,557 בני אדם. עוד עדכן משרד הבריאות כי 10,388 נדבקים חדשים בנגיף אובחנו ביממה האחרונה, ובכך עלה מספר הנדבקים במדינה מפרוץ המגפה ל- 1,978,954 בני אדם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות