אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ציון 90? ליואב גלנט מגיע נכשל

ציון 90? ליואב גלנט מגיע נכשל

שר החינוך לא הצליח לשכנע את הממשלה להשאיר את המערכת פתוחה חלקית גם בסגרים; התלמידים ישלמו את המחיר בעשורים הבאים

13.02.2021, 22:43 | שחר אילן

שר החינוך יואב גלנט העניק לתפקוד שלו במשבר הקורונה בריאיון ל"ידיעות אחרונות" את הציון 90. בהתחשב בעובדה שמערכת החינוך אינה פועלת כסדרה כבר כמעט שנה והתלמידים עלולים להפסיד שתי שנות לימוד, הציון האמיתי שלו ממוקם אי שם בין מספיק בקושי לבלתי מספיק (בין 40 ל־50). נכון שיש לו נסיבה מקלה, כניעת נתניהו לחרדים לא איפשרה לקיים רמזור אפקטיבי כדי לפתוח את מערכת החינוך, אבל בסוף גלנט הוא שר החינוך האחראי בפני ההורים.

קראו עוד בכלכליסט

את הציון האמיתי גלנט לא יקבל עכשיו, אלא בעשורים הבאים מהתלמידים שהקורונה מאיימת להרוס להם את העתיד. קשה למנות את הדרכים שבהן הקורונה פוגעת כלכלית בעתידם של התלמידים. ה־OECD מעריך שאובדן של שנת לימודים היא שוות ערך להפסד של 10% במשכורת העתידית וצפויה נשירה של 10%. אבל פרופ’ ענת זוהר מהאוניברסיטה העברית מעריכה שבגלל הפערים הגדולים בחברה הישראלית הנשירה תהיה גדולה יותר. בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית הנשירה מהלימודים המקוונים עומדת על עשרות אחוזים. גם מנהלים בבתי ספר באזורי יוקרה מדברים על כמות חריגה של 5% נשירה. כל זאת בנוסף לחוב הענק שמתקרב במהירות ל־300 מיליארד שקל שהעמסנו על הדור הזה לצורך מימון משבר הקורונה.

גלנט בביקור בגן ילדים בנס ציונה, צילום: דנה קופל גלנט בביקור בגן ילדים בנס ציונה | צילום: דנה קופל גלנט בביקור בגן ילדים בנס ציונה, צילום: דנה קופל

גלנט נכשל בניסיון לשכנע את הממשלה לקבוע שהחינוך מעל הכל ויש להשאיר אותו פתוח חלקית גם בסגרים ולפתוח אותו לפני הפעילות במשק. הוא גם לא הצליח לשכנע את נתניהו להקצות את הכסף להפעלה קבועה של כל החינוך בקפסולות. המבחן הבא שלו יהיה בהצגה מהירה של תוכנית לשיקום מערכת החינוך. התוכנית הזו צריכה לכלול שני מרכיבים מרכזיים: איתור מהיר של הנושרים והחזרתם ללימודים ופעילות תגבור לצמצום הפערים. השאלה אם תהיה תוכנית כזו וכמה היא תצליח היא שתקבע אם גלנט ייכשל או יעבור בקושי.

שתי המשימות הדחופות של גלנט הן איתור מהיר של הנושרים והחזרתם ללימודים ופעילות תגבור לצמצום הפערים. השאלה אם תהיה תוכנית כזו וכמה היא תצליח היא שתקבע אם גלנט ייכשל או יעבור בקושי
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות