אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריטניה הגיעה ליעד של 15 מיליון חיסונים, בתי החולים בצרפת יעברו למצב חירום צילום: איי אף פי

דיווח שוטף

בריטניה הגיעה ליעד של 15 מיליון חיסונים, בתי החולים בצרפת יעברו למצב חירום

פקיסטן תשווק בשוק הפרטי את החיסון הרוסי ספוטניק V; ניו זילנד: ראשת הממשלה הטילה סגר של 3 ימים על אוקלנד; האיחוד האירופי: נאיץ מתן האישורים לחיסונים המותאמים למוטציות

14.02.2021, 18:08 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

17:40 - בריטניה הגיעה ליעד: 15 מיליון חיסונים

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון הכריז היום על "אבן דרך חשובה" במאבק בקורונה - לאחר שלפי הנתונים, 15 מיליון בריטים קיבלו את החיסון. בעקבות כך מתגברות הקריאות להקלות בסגר. מספר התושבים בבריטניה עומד על 67 מיליון, ומבצע החיסונים נחשב לאחת ההצלחות הבודדות של הממשלה; מספר המתים בבריטניה מתחילת המגיפה גבוה מזה של רוב המדינות האחרות באירופה, וכלכלתה נפגעה קשות.

בריטניה היתה המדינה המערבית הראשונה שהחלה במבצע החיסונים - וקבעה יעד של 15 מיליון מנות חיסון עד 15 בפברואר.  המחוסנים הם דיירי בתי אבות, עובדים במערכת הבריאות, מבוגרים בני מעל 70, ומי שסובלים ממחלות רקע קשות.

ג'ונסון אמר כי הממשלה הגיעה לכל הקבוצות האמורות באנגליה, אבל לא התייחס לסקוטלנד, וולס וצפון אירלנד, ובנוסף לא ציין האם יעד החיסונים אכן הושג.  

ב-22 בפברואר יציג ג'ונסון את מתווה היציאה, כאשר המטרה היא לפתוח מחדש את בתי הספר ב-8 במרץ. 

חיסון בבריטניה, צילום: איי אף פי חיסון בבריטניה | צילום: איי אף פי חיסון בבריטניה, צילום: איי אף פי

16:30 - דיווח: בתי החולים בצרפת יעברו למצב חירום

שר הבריאות של צרפת ביקש מרשויות הבריאות האזוריות ובתי החולים לעבור למצב חירום" החל ב-18 בפברואר, במטרה להתכונן לאפשרות של זינוק במספר הנדבקים עקב התפשטות וריאנטים של קורונה. כך לפי דיווחים בתקשורת.

צעד דומה ננקט בצרפת במרץ ובנובמבר 2020, אז המדינה נכנסה לסגר, ובין השאר נדחו ניתוחים לא דחופים.

צרפת דיווחה על 21.2 אלף נדבקים חדשים בשבת, עלייה קלה של כ-500 נדבקים לעומת יום שישי. מספר הנדבקים הכולל במדינה עומד על 3.4 מיליון - השישי בגובהו במדינה. 

12:20 - בריטניה: "מודאגים מהגישה המוגבלת שסין נותנת לארגון הבריאות בחקר מקור הקורונה"

שר החוץ של בריטניה דומיניק ראב אמר כי הוא מודאג מהגישה המוגבלת שסין מאפשרת לחוקרים של ארגון הבריאות העולמי בחקר מקורות התפרצות הקורונה בווהאן. לדבריו, "אנחנו שותפים לדאגה שהביעה ארצות הברית. על החוקרים לקבל גישה מלאה ושיתוף פעולה מצד סין כדי שיוכלו לקבל את התשובות שהם מחפשים".

11:04 - ניו זילנד: ראש הממשלה הטילה סגר על אוקלנד

ראש ממשלת ניו זילנד ג'סינדה ארדרן הטילה סגר על אוקלנד – העיר המאוכלסת ביותר במדינה - לאחר ששלושה בני משפחה אחת אובחנו כחיוביים לקורונה. הסגר יימשך שלושה ימים ובמהלכו התושבים נדרשים להישאר בבתים. ארדרן אמרה כי המדינה פועלת בצורה "חזקה ומוקדמת" מרגע גילוי המקרים. עד כה זכתה ניו זילנד לשבחים על אופן ההתמודדות שלה עם המגפה. הממשלה סגרה את הגבולות כבר בתחילת ההתפרצות ועד כה אובחנו במדינה המונה 5 מיליון תושבים כ-2,300 נדבקים ו-25 מתים. הסגר שהוטל על 1.7 מיליון תושבי אוקלנד מחייב הישארות בבית למעט יציאות לעבודה וקניות מזון. חנויות לא חיוניות ובתי הספר יסגרו. לפי ארדרן, שלושת הימים שנקבעו יאפשרו לממשלה לקבל עוד מידע ולבצע בדיקות.

10:30 - פקיסטן: מעבדה תשווק בשוק הפרטי את החיסון הרוסי ספוטניק V

מעבדה בפקיסטן תקבל לידיה את החיסון הרוסי נגד קורונה, ספוטניק V, ותחל במכירה מסחרית שלו, כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס. בכך תהפוך פקיסטן לאחת המדינות הראשונות שתשווק את החיסונים בשוק הפרטי, כחלק מהמאמצים שלה להשיג מלאי.

בית ספר בפקיסטן בקורונה, צילום: רויטרס בית ספר בפקיסטן בקורונה | צילום: רויטרס בית ספר בפקיסטן בקורונה, צילום: רויטרס

על אף החששות סביב הוגנות ומחירים גבוהים יותר הממשלה אישרה בשבוע שעבר יבוא מסחרי ומכירה של החיסונים בלי להטיל מגבלת מחיר, זאת בניגוד למרבית המדינות שקונות ומחלקות את החיסונים דרך ערוצים ממשלתיים. "נאמר לנו שהמשלוח הראשון צפוי להגיע השבוע", מסר עומאר צ'וטאי מנהל המעבדה. לדבריו, המשלוח יכלול כמה אלפי מנות. ההחלטה כצפוי גררה ביקורת. שר הבריאות לשעבר זאפאר מירזה אמנם שיבח את מאמציה של הממשלה להשיג ולחלק חיסונים בחינם, אך הודה שהימנעות מהצבת תקרה למחיר בשוק הפרטי "תעמיק את אי השוויון בחברה בתקופה שבה יש צורך בכיסוי נרחב". מלבד החיסון הרוסי, המדינה קיבלה תרומה של 500 אלף מנות של החיסון סינופארם מהממשלה הסינית, אך מעבר לכך הממשלה לא חתמה על חוזים לרכישת חיסונים.

10:05 - רוסיה: יותר מ-14,000 מאובחנים חדשים ביממה האחרונה

רוסיה דיווחה הבוקר על 14,185 מאובחנים חדשים בקורונה, 1,559 במוסקבה. מספר הנדבקים בנדיף מאז תחילת המגפה במדינה הגיע ל-4,071,883. הרשויות מסרו כי 430 בני אדם מתו מהמחלה במהלך 24 השעות האחרונות, והעלו את מספר המתים ל-80,126.

מתחסן במוסקבה, צילום: אי פי איי מתחסן במוסקבה | צילום: אי פי איי מתחסן במוסקבה, צילום: אי פי איי

08:55 - האיחוד האירופי: נאיץ מתן האישורים לחיסונים המותאמים למוטציות

האיחוד האירופי יאיץ את האישורים לחיסונים נגד קורונה המותאמים למאבק במוטציות, כך אמרה נציבת הבריאות של האיחוד, סטלה קיריאקידס. "החלטנו שחיסון ששופר על ידי היצרנים על בסיס החיסון הקודם כדי להילחם במוטציות חדשות כבר לא צריך לעבור את כל תהליך האישור", אמרה קיריאקידס לעיתון הגרמני Augsburger Allgemeine. " יהיה מהיר יותר לקבל חיסונים מתאימים מבלי להתפשר על הבטיחות". הנציבות האירופית ספגה ביקורת קשה ממדינות החברות באיחוד האירופי עקב עיכובים במסירת חיסונים.

סטלה קיריאקידס, נציבת הבריאות של האיחוד האירופי, צילום: איי פי סטלה קיריאקידס, נציבת הבריאות של האיחוד האירופי | צילום: איי פי סטלה קיריאקידס, נציבת הבריאות של האיחוד האירופי, צילום: איי פי

08:30 - ארה"ב: "עד כה ניתנו יותר מ-50 מיליון חיסונים נגד נגיף הקורונה"

 

המרכז האמריקני לבקרת מחלות ולמניעתן (CDC) מסר כי יותר מ-50 מיליון מנות חיסון נגד נגיף הקורונה ניתנו עד כה ברחבי ארה"ב: יותר מ-37.1 מיליון בני אדם קיבלו את מנת החיסון הראשונה וכ-13 מיליון קיבלו את המנה השנייה.

מרכז חיסונים בפומונה, קליפורניה, צילום: איי אף פי מרכז חיסונים בפומונה, קליפורניה | צילום: איי אף פי מרכז חיסונים בפומונה, קליפורניה, צילום: איי אף פי

08:00 - ניו זילנד: שלושה בני אדם נמצאו חיוביים לקורונה - לראשונה מזה שלושה שבועות

 

הרשויות בניו זילנד מסרו כי בני זוג ובתם המתגוררים באוקלנד נמצאו חיוביים לקורונה, והם המאומתים הראשונים שהתגלו במדינה מ-24 בינואר. לפי הדיווח, דגימות נעשות כעת כדי לבדוק אם יש לכך קשר לאחת המוטציות של הנגיף.

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס  , צילום: רויטרס

07:30 - גרמניה: יותר מ-6,100 מאובחנים חדשים ו-218 מקרי מוות

 

מספר המאובחנים החדשים בגרמניה עומד על 6,114 ומספרם הכולל מאז פרוץ המגםה הגיע ל-2,334,561, כך דיווח הבוקר מכון רוברט קוך (RKI) לגבי מחלות זיהומיות. מספר מספר המתים עלה ביממה האחרונה ב -218 ל-64,960.

07:15 - סעודיה: הוארכו ב-20 יום מגבלות הקורונה

סעודיה ב-20 יום את הגבלות על פעילויות בידור, כינוסים ופתיחת מסעדות, כדי לרסן את התפשטות הקורונה בממלכה. כך דיווחה הבוקר סוכנות הידיעות הממלכתית SPA.

 

חיסון נגד קורונה בסעודיה , צילום: רויטרס חיסון נגד קורונה בסעודיה | צילום: רויטרס חיסון נגד קורונה בסעודיה , צילום: רויטרס

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות