אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפקט העיכוב בתיקי נתניהו: משפטו של עד המדינה ארי הרו נדחה ליולי צילום: אלכס קולומויסקי

אפקט העיכוב בתיקי נתניהו: משפטו של עד המדינה ארי הרו נדחה ליולי

בעקבות העיכוב בפתיחת שלב ההוכחות במשפטו של ראש הממשלה, ביקשה הפרקליטות לדחות בכחצי שנה את מועד הקראת כתב האישום של ראש הסגל לשעבר של נתניהו, שחתם על הסכם עד מדינה בתיקים 1000 ו-2000; הרו אמור היה להתייצב היום בבימ"ש השלום בראשל"צ ולהודות בעובדות כתב האישום שהוגש נגדו בגין מרמה והפרת אמונים, בפרשת חברת 3H גלובל שהיתה בבעלותו

14.02.2021, 10:58 | תומר גנון

בעקבות העיכוב בפתיחת שלב ההוכחות במשפטו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו: הפרקליטות ביקשה בסוף השבוע מבית המשפט לדחות בכחצי שנה את מועד הקראת כתב האישום של ארי הרו, ראש הסגל לשעבר במשרד רוה"מ, שחתם על הסכם עד מדינה בתיקים 1000 ו-2000.

היום (א') היה אמור הרו להתייצב בבית משפט השלום בראשל"צ ולהודות בעובדות כתב האישום שהוגש נגדו בגין מרמה והפרת אמונים, בפרשת חברת 3H גלובל שהיתה בבעלותו.

במסגרת הסכם עד המדינה נקבע כי הרו יודה בעובדות ויורשע בעבירה המיוחסת לו, וכי הצדדים יעתרו במשותף לעונש של 6 חודשי עבודות שירות וקנס כספי בסך של 700 אלף שקל.

קראו עוד בכלכליסט

בסוף השבוע פנתה הפרקליטות לשופט עמית מיכלס וביקשה לדחות את מועד ההקראה, לאור העיכוב בפתיחת משפט נתניהו. "במסגרת הסכם עד המדינה", נכתב בבקשה, "נקבע כי הצדדים יעתרו במשותף לדחיית מועד הקראת כתב האישום עד לתום מילוי כל התחייבויותיו של הנאשם. מאחר ששלב שמיעת ההוכחות בפרשות המכונות 1000 ו-2000 טרם החל, וכפועל יוצא מכך גם עדותו של הרו טרם נשמעה, נדרשת שהות נוספת בטרם תתקיים הקראה בתיק".

השופט עמית מיכלס קיבל את הבקשה ודחה את ההקראה ל-4.7.2021.

על פי כתב האישום בפרשה שהוגש באוגוסט 2020, הרו שימש מינואר 2014 ועד לינואר 2015 כראש הסגל בלשכתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. כתנאי לכניסתו לתפקיד, התבקש הרו להסדיר את נושא ניגוד העניינים, ולשם כך למכור אחזקותיו ולנתק זיקותיו לחברת 3H Global Ltd .

בעקבות דרישה זו, מכר הרו את החברה לחברו במכירה פיקטיבית למראית עין, כך שתישמר זיקתו של הרו לחברה. לפני עריכת הסדר ניגוד העניינים המציא הרו ליועצת המשפטית במשרד רה"מ את הסכם המכירה, ממנו עולה מצג לפיו הוא ינתק כל זיקה לחברה. לאחר שחתם הרו על הסדר ניגוד העניינים ולאור המצג שהציג, קיבל הרו את אישור היועצת המשפטית ומשרד המשפטים לכניסה לתפקידו כראש הסגל.

ארי הרו, צילום: מרק ישראל סלם / ג ארי הרו | צילום: מרק ישראל סלם / ג'רוזלם פוסט ארי הרו, צילום: מרק ישראל סלם / ג

עוד על פי כתב האישום, הרו ביצע פעולות בניגוד עניינים בקשר לפגישה שהתקיימה בין ראש הממשלה ונשיא מדגסקר. הרו סייע בתיאום הפגישה בין נשיא מדגסקר לראש הממשלה, כשהוא פועל במצב של ניגוד עניינים בין תפקידו הציבורי לאינטרס האישי שלו בהצלחתה של H3, ממנה לא ניתק זיקה.

במסגרת הפרשה זומן לשימוע בטרם הגשת כתב אישום גם עו"ד הראל לארנון, ששימש לפי הנטען כעורך דין במכירה הפיקטיבית וסייע בהוצאתה לפועל, ועל כן הוא חשוד בסיוע לקבלת דבר במרמה. בנוסף ארנון חשוד כי ביצע פעולות ברכוש אסור בהתאם לחוק איסור הלבנת הון, במטרה להסתיר או להסוות את מקורו ואת זהות בעלי הזכויות בו.

ד"ר הראל ארנון, המיוצג על ידי עורך הדין ירון קוסטליץ, מסר לאחר זימונו לשימוע: "על אף עגמת הנפש שבקבלת ההודעה, אני חש הקלה כי חקירה שהחלה לפני כחמש שנים מתקרבת לסיומה. כעת, אני מאמין כי נצליח לשכנע את הפרקליטות שיש לסגור את התיק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות