אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פלסטר בעבודת יד: האמנים הנודעים מוכרים אונליין - ובזול צילום: אורית פניני

פלסטר בעבודת יד: האמנים הנודעים מוכרים אונליין - ובזול

סניקרס עם הדפס מקורי, פאזל במהדורה מוגבלת, חולצה עם ציור מחאה או פסלון מתערוכת עבר. הקורונה, הגלריות הסגורות והתסיסה הפוליטית יצרו גל חדש ומרהיב של פריטי מרצ'נדייז שיוצרים אמנים מוכרים במחירים מוזלים לקנייה אונליין. “חשוב לנו למכור אותם עכשיו, כשאנשים מחפשים אמנות במחירים נגישים יותר"

15.02.2021, 08:12 | רעות ברנע
אפשר להכניס סיכות

האמנית ניצן מינץ (בת זוגו ושותפתו ליצירה של Dede) לא הכינה מוצרים מיצירותיה, עד הסגר השני: "לרוב אני יוצרת עבודות מקוריות ולעתים רחוקות גם הדפסי משי במהדורות מוגבלות ותחריטים. אבל כתבתי טקסט לסיכה בסגר הראשון והפקתי אותה בסגר השני, כך שהיא מלווה אותי ואת מי שרכש אותה מסגר לסגר", היא מספרת. הסיכה, שנושאת את המשפט "הלב דוחף גגות אל השמש" היא “דרך עבורי להישאר קרובה ולהיות חלק מהחיים של מי שאוהב את האמנות שלי ורוצה ללבוש אותה מדי יום על בגדיו או על התיק". לרכישה: 10 דולר.

www.nitzanmintz.com

 , צילום: דוריאן קרידו צילום: דוריאן קרידו  , צילום: דוריאן קרידו

החתיכה החסרה

הצלמת אורית פניני, שצילומיה מופיעים כדרך קבע בעיתונים ועל שלטי חוצות, יצרה קולקציה חדשה של פאזלים של 500 חלקים מיצירותיה, אחרי שבעבר כבר הוציאה קולקציה של חולצות ותיקים שנשאו את הצילומים שלה, תחת המותג "ROCKVEROLL". היא אומרת

ש"יש תחושת ריגוש שלעולם לא תתיישן כשרואים צילום שלך מודפס, בעיתונים, בחנות צילום, על שלטי חוצות באיילון, ובגלל האופי הפופי של הצילום שלי, הבנתי שאני רוצה שהעבודות יהיו נגישות לכל מי שחפץ בהן. בהתחלה זה היה על פרטי אופנה כמו חולצות ותיקים, ועכשיו דגדג לי שוב אז ניסיתי את אופציית הפאזלים". לרכישה: 200 שקל.

www.rockveroll.com

 , צילום: אורית פניני צילום: אורית פניני  , צילום: אורית פניני

לבוש להפגנה

האמן אורן פישר מזוהה עם המחאה בבלפור. את הדימויים שהציג בהפגנות ראו במותג האופנה "HOLYLAND CIVILIANS" שביקשו לשתף איתו פעולה ויצרו חולצות שעליהן מודפסים הציורים, שנמכרו במהדורה מוגבלת כשההכנסות היו תרומה לארגון "תרבות של סולידריות". "הארגון עושה עבודת קודש, אז שמחתי להשתתף ולעזור", אומר פישר. "וכמובן שעכשיו אנשים גם מחפשים אמנות במחירים נגישים יותר" (החולצות נמכרו ב־ 190 שקל ואזלו, ייתכן שיהיו מהדורות נוספות).

 , צילום: הולילנד סיבליאנס צילום: הולילנד סיבליאנס  , צילום: הולילנד סיבליאנס

קוקיה למזכרת

לפני כמה חודשים גייסה האמנית ורד אהרונוביץ מימון לספרה החדש “שעון הקוקיה" באמצעות קמפיין הדסטארט, שלטובתו יצרה מגוון מקסים של תשורות בדמות מרצ'נדייז שונים. "איכשהו בכל תערוכה שהיתה לי דאגתי לעשות מזכרות קטנות", היא אומרת. "כי לפעמים אנשים רוצים מזכרת והדברים הגדולים לא בהישג ידם. לצורך ההדסטארט הכנתי מזכרות מהתערוכה האחרונה שלי במוזיאון הרצליה, אבל היה לי ברור שאת הכל אעשה בעבודת יד וזו לא תהיה כמות מסחרית. יצרתי פסלונים קטנים, תיקים וחולצות בהדפס משי, ואני ממשיכה למכור אותם גם עכשיו, וגם מגנטים שהכנתי בעקבות אחת העבודות הקודמות, 'ליל הסדר'".

לרכישה: 120-60 שקל, vered.aharonovitch בפייסבוק.

 , צילום: מיכאל לירן צילום: מיכאל לירן  , צילום: מיכאל לירן

הסניקרס על הקיר

אם יש אמן ישראלי שאותו אפשר להגדיר כאלוף המרצ'נדייז, זהו Dede, שהחל את דרכו כאמן רחוב ובשנים האחרונות חדר אל לב המיינסטרים עם תערוכות בגלריות מובילות. במקביל הוא מייצר פריטים במהדורות גדולות שזמינים לרכישה אונליין, בין השאר היו חבילות פלסטרים בצורות שונות (הדימוי שמזוהה איתו יותר מכל), כרבוליות, כובעים, סיכות, גרביים ועוד. בימים אלה הוא עובד בשיתוף פעולה עם חברת הנעליים ריבוק, כחלק מקמפיין בינלאומי של המותג שנקרא "Write Your Legacy" שעבורו עיצב נעליים (שכרגע לא זמינות לרכישה). "אני מוכר את המוצרים שלי כבר שנים ומדי פעם מחליף ומגוון", הוא מסביר. "רגשתי שהשתלבות בתחומי היומיום מתאימה מאוד לסוג האמנות שאני עושה".

לרכישה: 50-9 דולר, dedebandaid.bigcartel.com

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות