אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
במפרץ מסרבים לוותר על התעשיות הביטחוניות מישראל צילום: אלביט

בלעדי לכלכליסט

במפרץ מסרבים לוותר על התעשיות הביטחוניות מישראל

בעקבות סירוב ועדת החריגים לאפשר המראת המשלחת לתערוכת הנשק באבו דאבי, פנה מנהל התערוכה, סעיד אלמנסורי, לנתניהו: "אל תחמיצו אפשרות להציג לממשלת המפרץ את המוצרים הישראלים להתמודד מול איומים משותפים"

16.02.2021, 07:23 | אודי עציון

במפרץ הפרסי מסרבים לוותר על השתתפות התעשיות הביטחוניות מישראל בתערוכת הנשק IDEX באבו דאבי. זאת לאחר שכפי שנחשף בכלכליסט, סירבה ועדת החריגים הממשלתית שלשום להתיר למטוס הראשון מבין שלושה של המשלחת להמריא לאמירויות.

קראו עוד בכלכליסט

סעיד אלמנסורי, מנכ"ל תערוכת IDEX, כתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, כי הוא מבקש את התערבותו לאישור טיסת הישראלים לתערוכה שתיפתח ביום ראשון הקרוב. "ברוח הסכמי אברהם תערוכת IDEX תהיה האפשרות הראשונה לתעשיות ביטחוניות מישראל לחשוף את המוצרים והשירותים שלהן לממשלות באזור המפרץ וליותר מ-100 משלחות מכל העולם שמגיעות לתערוכה. ההשתתפות חשובה כדי לבנות יחסים ולהעריך את הפתרונות הטובים ביותר בפני האיומים המשותפים שבפניהם אנחנו עומדים", כתב אלמנסורי לנתניהו.

נתניהו. האם יאפשר את יציאת המשלחת?, צילום: יובל חן נתניהו. האם יאפשר את יציאת המשלחת? | צילום: יובל חן נתניהו. האם יאפשר את יציאת המשלחת?, צילום: יובל חן

לדבריו נרשמו לתערוכה, שמתקיימת בחסות נשיא איחוד האמירויות והמפקד העליון של הכוחות המזוינים שלה, שייח חליפה בן זייד אל נהיאן, 270 איש מ-50 חברות ישראליות.

אלמנסורי מסכם: "אנחנו מבינים את המורכבות של מסעות בימים אלה, אבל מאמינים שמדובר בנסיבות מיוחדות. אנחנו כמארגנים עושים כל מאמץ לוודא את בריאותם של כל המציגים והמבקרים בתערוכה, מקפידים על כל מגבלות הבטיחות נגד מגיף הקורונה ומבקשים את סיוע משרד ראש הממשלה כדי לאפשר למשלחת הישראלית להשתתף בתערוכה כמתוכנן".

התערוכה היא הראשונה שבה היו אמורות להציג תעשיות ביטחוניות מישראל, בעקבות הסכמי אברהם וחתימת הסכמי השלום בין ישראל לאמירויות הערביות ולבחריין. התעשיות מכרו עד היום לאזור באישור משרד הביטחון, אך בפרופיל נמוך ובאמצעות צדדים שלישיים. ההשתתפות בתערוכה הייתה אמורה לייצר מעבר לקשר ישיר ולהאצת המכירות.

"זאת מכה קשה, מעבר לכסף שהשקענו בתצוגה לתערוכה והאפשרות לפגוש לראשונה בפומבי נציגים ביטחוניים מהמפרץ, בכלל מיעוט התערוכות הביטחוניות בשנת הקורונה זו הייתה גם אפשרות לפגישות חשובות עם גורמים מאזורים אחרים בעולם", אומר גורם באחת התעשיות. לפי ההערכות מדובר על אובדן של כ-5 מיליון דולר שהושקעו בהכנות לתערוכה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות