אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הביטקוין שבר עוד תקרה: חצה את הרף של 50 אלף דולר

הביטקוין שבר עוד תקרה: חצה את הרף של 50 אלף דולר

המטבע הווירטואלי מתחזק ב-5% עד לשווי של 50.5 אלף דולר; העליות האחרונות של הביטקוין נובעות בין היתר מהבעת אמון של גופים גדולים, ובראשם יצרנית המכוניות החשמליות טסלה, שחשפה החודש רכישה של ביטקוין בשווי 1.5 מיליארד דולר

16.02.2021, 14:31 | חדשות חוץ
הביטקוין, מטבע הקריפטו הגדול בעולם, מטפס לשיא חדש ונסחר לראשונה בשווי של 50 אלף דולר. לפי אתר coindesk מזנק המטבע הדיגיטלי המפורסם בתבל ב-5% עד למחיר של 50.5 אלף דולר.  

קראו עוד בכלכליסט

כבר הבוקר המטבע הווירטואלי התחזק ב-3.6% במסחר באסיה ועלה למחיר של 49,913 דולר, כך לפי הנתונים שאספו בסוכנות בלומברג. העלייה נחלשה בשעות האחרונות וכעת נסחר הביטקוין במחיר של 49,017.58 דולר.

ביטקוין, צילום: שאטרסטוק ביטקוין | צילום: שאטרסטוק ביטקוין, צילום: שאטרסטוק

מחיר הביטקוין זינק בשנה האחרונה פי חמישה וההחזרים שלו גבוהים משל השקעות מסורתיות יותר כמו מניות, זהב וסחורות.

העליות האחרונות של הביטקוין נובעות בין השאר מאימוצו על ידי משקיעים מוסדיים, בראשם יצרנית המכוניות החשמליות טסלה, שחשפה החודש רכישה של ביטקוין בשווי 1.5 מיליארד דולר.

בדומה, חטיבת השקעות במורגן סטנלי שוקלת האם להמר על ביטקוין, כך לפי אנשים המעורים בנושא, ובקנדה אושרה קרן המסחר הראשונה בצפון אמריקה לביטקוין. בכל זאת, נמשך הדיון האם למטבע יש בכלל שווי מהותי והחשש שהמשקיעים ישארו עם הפסדים גדולים בשל האופו הספקולטיבי של מטבע הקריפטו, והתנודתיות החדה במחירים.

"התנודתיות של הביטקוין קרוב לוודאי שתמשיך לעלות בטווח הקרוב והמחיר יישאר גבוה עד שיתמקם ברמה הבאה שלו", הגיב מייק מקגלון, אסטרטג סחורות בבלומברג אינטליג'נס. לדבריו, מחיר של 100 אלף דולר עשוי להיות יעד לטווח הארוך יותר.

אימוצו הפוטנציאלי של הביטקוין על ידי המיינסטרים בא לידי ביטוי גם בבנק ניו יורק מלון שהודיע כי הוקם צוות חדש שמפתח פלטפורמה למסחר בנכסים מסורתיים ודיגיטליים. בנוסף, במסטרקארד מתכננים לאפשר לבעלי הכרטיסים לבצע עסקאות במטבעות קריפטו מסויימים.

אנטוני טרנצ'ב, מייסד חברת נקסו בלונדון - אחת המלוות הגדולות של מטבעות הקריפטו - ציין כי חשוב לזכור שהבטיקוין לעולם לא מתקדם בקו ישר אחד. "תנודתיות בטווח הקצר היא מאפיין חזק בשוק השורי הזה והמשקיעים צריכים להתכונן בהתאם", הסביר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות