אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלוני חץ רוכשת מתחם סמוך לאוניברסיטת קיימברידג' - השני תוך חודש צילום: עמית שעל

אלוני חץ רוכשת מתחם סמוך לאוניברסיטת קיימברידג' - השני תוך חודש

חברת הנדל"ן המניב שבשליטת נתן חץ רוכשת מתחם עם חמשה מבנים תמורת 97 מיליון פאונד - כ-437 מיליון שקל; המתחם ממוקם בפארק המדע וכולל בנייני משרדים של חברות מתחומי מדעי החיים, בדומה למתחם שעל רכישתו הודיעה החברה לפני פחות מחודש

16.02.2021, 10:19 | חזי שטרנליכט

אלוני חץ ממשיכה להתרחב בתחום הנדל"ן לחברות באקדמיה.  

קראו עוד בכלכליסט

חברת הנדל"ן המניב דיווחה הבוקר (ג') שרכשה באמצעות קרן ההשקעות הפרטית שבשליטתה, ברוקטון אוורלסט, מתחם בניינים בבריטניה הסמוך לאוניברסיטת קיימברידג' תמורת 97 מיליון פאונד (כ-437 מיליון שקל). המתחם ממוקם בפארק המדע קיימברדיג' סיינס פארק, משתרע על 33 דונם ובו חמישה מבנים בשטח כולל של 18.5 אלף מ"ר. 

אוניברסיטת קיימברידג אוניברסיטת קיימברידג' בבריטניה | צילום: veritas.org אוניברסיטת קיימברידג

הרכישה מצטרפת להודעה של אלוני חץ מלפני פחות מחודש, על רכישת מתחם בנייני משרדים של חברות מתחום מדעי החיים, בסמוך לאוניברסיטת קיימברידג'.

המתחם שעליו דיווחה הבוקר החברה כולל שני אזורים, הראשון בשטח של כ-19 דונם ועליו בנויים שלושה מבנים בשטח כולל של כ-12.5 אלף מ"ר, אשר מושכרים במלואם עם מח"מ של 6.6 שנים. השוכרות העיקריות במתחם זה הן חברות מתחומי מדעי החיים.

ברוקטון אוורלסט מעריכה כי ההכנסות המתואמות מדמי שכירות (NOI) באזור הראשון יהיו כ-3.3 מיליון פאונד בשנה. השווי המיוחס לבניינים באזור עומד על קרוב לשני שליש מערך העסקה הכולל - 62 מיליון פאונד (279 מיליון שקל). כמו כן יש פוטנציאל להרחבה עד כדי הכפלת השטחים באמצעות בנייה נוספת.

האזור השני הוא בשטח של כ-14 דונם ועליו בנויים שני מבנים המיועדים להריסה במהלך השנה הקרובה, ובמקומם מתוכננים להיבנות (בכפוף לאישור תב"ע) בניינים חדשים בתחומי תעשיית מדעי החיים בשטח כולל של כ-12.1 אלף מ"ר. השווי המיוחס לאיזור השני מסך תמורת הרכישה הוא 35 מיליון פאונד (158 מיליון שקל). עלות הבנייה צפויה לעמוד על 44 מיליון פאונד (198 מיליון שקל) ובסיומה, לקראת שנת 2024, יוקמו מבנים שיניבו דמי שכירות מתואמים של 20 מיליון שקל בשנה.

קרן ברוקטון אוורלסט תממן את הרכישה באמצעות הון עצמי שאותו הזרימה אליה אלוני חץ, ובאמצעות הלוואה בנקאית בשיעור של 60% מעלות הרכישה.

נתן חץ, מנכ"ל ובעל השליטה באלוני חץ מסר כי "קיימברידג' ואוקספורד, שבהן ממוקמות האוניברסיטאות המובילות בעולם, הן מהמוקדים העולמיים החשובים בתחום מדעי החיים. התחום קיבל משנה תוקף במשבר הקורונה והביקוש לשטחים מצידן של החברות בתחום, סביב ערים אוניברסיטאיות, הולך וגובר. לאחר השלמת העסקה, הפעילות המניבה של אלוני חץ בתחום מדעי החיים תהווה כ-30% מהשקעות הנדל"ן של החברה בבריטניה וברוקטון אוורלסט מתכננת להמשיך ולהגביר את אחיזתה בתחום זה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות