אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העליון דחה ערעור ברמלי לפסול את השופט כבוב: "יכולתו לגזור דין לא נפגמה" צילום: אוראל כהן, שאול גולן

העליון דחה ערעור ברמלי לפסול את השופט כבוב: "יכולתו לגזור דין לא נפגמה"

השופט הרשיע את אמיר ברמלי בהונאת משקיעים, וסירב לבקשתו לפסול עצמו מהדין לאחר שברמלי נחשד בסחיטה באיומים של השופט, באמצעות בנו עו"ד וואליד כבוב. הוא וערער לעליון ונדחה

16.02.2021, 14:46 | תומר גנון

"השופט חאלד כבוב הבהיר בהחלטתו באופן שאינו משתמע לשתי פנים כי יכולתו להמשיך ולנהל את המשפט ולגזור את דינו של המערער באופן מקצועי וללא משוא פנים, לא נפגמה בנסיבות העניין". כך כתבה היום (ג') נשיאת בית המשפט העליון, השופות אסתר חיות, כשדחתה ערעור שהגיש העבריין המורשע בהונאת משקיעים, אמיר ברמלי, על החלטתו של כבוב שלא לפסול את עצמו מלגזור את דינו.

קראו עוד בכלכליסט

ברמלי, שחשוד בסחיטה באיומים של סגן נשיא בית המשפט המחוזי בת"א כבוב, באמצעות בנו עו"ד וואליד כבוב, ביקש לפסול את השופט שהרשיע אותו מלגזור את דינו בטענה שהחשד שניסה לסחוט אותו יוצר לכבוב עניין אישי.

חיות ציינה כי "חשוב לומר כי הסכנה הטמונה באיומים על שופט או על מי מבני משפחתו מצד בעל דין או מי מטעמו, היא ברורה ומובהקת ומקומם לא יכירם במדינת חוק".

השופט חאלד כבוב , צילום: אוראל כהן השופט חאלד כבוב | צילום: אוראל כהן השופט חאלד כבוב , צילום: אוראל כהן

השופט כבוב סירב בחודש שעבר לבקשתו של ברמלי לפסול את עצמו, וקבע שהוא תכנן בקפידה את המהלך, כלומר העלאת הטענה שבין ברמלי לבנו יש קשרים עסקיים, וחיכה לרגע המתאים כדי לפסול את האב. "זה שימוש ציני בהליכי פסלות", כתב השופט כבוב לאחר שחקירת המשטרה לא מצאה שיש ממש בטענת ברמלי. "הוא מנסה לתמרן את מערכת המשפט – לא אתן לזה יד".

אמיר ברמלי בבית המשפט , צילום: עמית שעל אמיר ברמלי בבית המשפט | צילום: עמית שעל אמיר ברמלי בבית המשפט , צילום: עמית שעל

חקירת המשטרה החלה בעקובת מכתבים אנונימיים ששלח ברמלי לבנו של כבוב, כך לפי ממצאי חקירת מפלג הונאה ת"א. הוא איים שיש בידו הקלטה שתוכיח שבין השניים היה קשר עסקי במשך שלוש שנים. 

כבוב הדגיש בהחלטה כי לפי הפסיקה רק במקרה קיצוני נוצרת עילת פסילה של שופט שיושב בדין, גם אם הוגשה תלונה או תביעה נגד השופט. עצם איום, כך פירט כבוב, לא מביא לפסילה. אם תתקבל החלטה כזאת, כתב, זה פוגע בהגיונות ההליך. "פסלות זה לא נשק יום דין של נאשם", סיכם.

בלי וירוסים. www.avast.com

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות