אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש קבע: סיטיגרופ לא יקבל חזרה 500 מיליון דולר שהעביר בטעות ללקוחות צילום: בלומברג

ביהמ"ש קבע: סיטיגרופ לא יקבל חזרה 500 מיליון דולר שהעביר בטעות ללקוחות

הבנק היה אמור להעביר למלווים של רבלון החזר ריבית של 7.8 מיליון דולר - במקום זאת העביר לקופתם את הפירעון המלא של ההלוואות, שאמור היה להתבצע רק ב-2023; למרות דרישת סיטי, חלק מהלקוחות לא החזירו את הכסף; ביהמ"ש בניו יורק קבע: "הסכומים תאמו את הציפיות של הלקוחות, להאמין שסיטי יעשה כזו טעות יהיה על גבול האי רציונאליות"

16.02.2021, 19:04 | חדשות חוץ
סיטיגרופ העביר בטעות כמעט 900 מיליון דולר לשורה לקוחות – והיום (ג') בית המשפט הפדרלי בניו יורק דחה לתדהמת הבנק את בקשתו להשבת הכסף שחלק מהלקוחות בחרו שלא להשיב. מדובר בסך הכול בסכום של 501 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

האירוע המוזר התרחש ב-11 באוגוסט, אז אמור היה הבנק לבצע פעולה שגרתית כמתווך עבור הלקוחה שלו חברת הקוסמטיקה רבלון (Revlon). סיטיגרופ, שמייצג את רבלון מול המלווים שלה, אמור היה להעביר להם באותו היום במקומה תשלום ריבית של 7.8 מיליון דולר.

אלא שמשום מה, במועד שהוזכר העביר הבנק העביר לנושים בטעות את מלוא סכום הפירעון של ההלוואות, 893 מיליון דולר - שלוש שנים לפני מועד הפירעון שנקבע בהסכמים.

הטעות התגלתה לאחר כמה ימים וסיטיגרופ נאלץ לפנות לכל עשרות המלווים של רבלון בדרישה להשיב את הכסף שהועבר להם. לבנק חיכתה הפתעה לא נעימה - עד מהרה התברר שלא כולם מסכימים לשתף פעולה.

בין הסרבניות המוכרות קרן בריגייד (Brigade Capital Management); חברת ההשקעות HPS Investment Partners וקבוצת Symphony Asset Management..

בסיטיגרופ טענו שהחברות הנתבעות פעלו שלא בתום לב בכך שהותירו בקופתן את הסכומים שקיבלו, בידיעה שרבלון לא יכולה לעמוד בהחזרים בסכומים כאלה. ואולם בית המשפט בהכרעה מפורטת, של 101 עמודים דחה את הטענה – וקבע את ההיפך הגמור.

ביהמ"ש ציין שהסכום שהועבר "תואם לחלוטין עד לרמת הפני" את הציפיות של המלווים להשבת החוב. "המלווים שלא השיבו את הכסף צדקו בכך שהאמינו שהסכום הועבר אליהם בכוונה", נאמר בהכרעת השופט ג'סי פרומן.

"להאמין אחרת, לחשוב שסיטיבנק, אחד המוסדות הפיננסיים המתוחכמים בעולם, ביצע טעות שלא ביצע אף פעם, בסכום של כמעט מיליארד דולר – זה היה על גבול האי רציונאליות", הוסיף השופט.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות