אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קנאבו הישראלית שילשה את שוויה ביום המסחר הראשון שלה בבורסת לונדון צילום: שאטרסטוק

קנאבו הישראלית שילשה את שוויה ביום המסחר הראשון שלה בבורסת לונדון

מניית החברה זינקה בכמעט 300% והובילה את אותה לשווי של כ-300 מיליון שקל בסוף יום המסחר הראשון שלה, לעומת כ-105.5 מיליון שקל בתחילתו. המנכ"ל אביהו תמיר: "לפני כשנה וחצי היו חששות שהשוק האנגלי לא יבין את הקנאביס. עכשיו כבר ברור שרואים בו תעשייה"

16.02.2021, 22:25 | צלי גרינברג
הייפ ההשקעות זולג מבורסת הנאסד"ק גם אל הבורסה האנגלית: מניית חברת המחקר והפיתוח הישראלית קנאבו (Kanabo Research), המפתחת פתרונות קליניים למשאפי קנאביס רפואי, סיימה את יום המסחר הראשון שלה בבורסת לונדון (LSE) בזינוק של 297.85%, והובילה את החברה לשווי של כ-300 מיליון שקל (כ-66 מיליון פאונד).

קנאבו התמזגה עם השלד הבורסאי האנגלי Spinnaker Opportunites, ולפני כחודש השלימה גיוס של כ-27 מיליון שקל (6 מיליון פאונד) בהנפקה של 23% ממניותיה במסגרת המיזוג, לפי שווי של כ-105.5 מיליון שקל אחרי הכסף (23.4 מיליון פאונד).

קראו עוד בכלכליסט

אביהו תמיר, מנכ"ל קנאבו גרופ, אמר לכלכליסט כי "השוק האנגלי קיבל אותנו בהתלהבות והמניה נסחרה במחזור של כ-11.1 מיליון פאונד. זאת למרות שלפני כשנה וחצי, כשהתחלנו לעבוד על ההנפקה באנגליה, היו לא מעט חששות שאולי השוק האנגלי לא יבין ויקבל את הקנאביס. עכשיו כבר ברור שהקנאביס חוצה מדינות ונוגע לכלל שווקי העולם, ורואים בו תעשייה".

לפני כשבוע החלה להיסחר בבורסה האנגלית גם חברת הקנאביס MGC pharma האוסטרלית, לאחר שביצעה רישום כפול בבורסה האנגלית לצד המסחר בבורסה האוסטרלית. מניית החברה, שנוסדה על ידי ישראלים, זינקה בכ-122.8% תוך שבוע והובילה את שווי החברה לכ-430 מיליון שקל (92.3 מיליון פאונד).

בורסת לונדון, צילום: בלומברג בורסת לונדון | צילום: בלומברג בורסת לונדון, צילום: בלומברג

קנאבו גרופ הוקמה בשנת 2017 על ידי אביהו תמיר, יעקב שברגולד ודוד סק, ופועלת לפיתוח פורמולציות למחסניות משאפי קנאביס רפואי להתוויות רפואיות שונות. עד להנפקה גייסה החברה כ-3 מיליון דולר מקרן ההשקעות האמריקאית Entourage Effect Capital, המשקיעה בתעשיית הקנאביס, לצד ממשקיעים פרטיים.

שלושת נושאי המשרה הבכירים בחברה הם עוזיאל (עוזי) דנינו, המכהן כיו"ר הפעילות הישראלית ושימש בעבר כיו"ר ומנכ"ל אקסלנס השקעות; דוד צור, מייסד וסגן יו"ר קמהדע, המכהן כיו"ר החברה הממוזגת; ומירב הורן, סמנכ"לית הכספים של החברה.

קנאבו נמצאת לקראת ניסוי קליני במכשיר האידוי שפיתחה, עם מחסניות להתוויות של כאב כרוני ופוסט טראומה. שתי המתחרות הישראליות העיקריות של קנאבו כיום הן חברת סאיקי מדיקל (syqe Medical), וחברת ויאולי (Veoli), המפתחות משאפי קנאביס רפואי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות