אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה סופית תוכנית לבניית כמעט 5,000 דירות בשדה דב

אושרה סופית תוכנית לבניית כמעט 5,000 דירות בשדה דב

הותמ"ל אישרה מתן תוקף לתוכנית הבנייה לרובע החולש על 340 דונם. בתוכנית - 4,844 דירות, 45 אלף מ"ר של שטחי מסחר, 145 אלף מ"ר לטובת תעסוקה ומשרדים ו-680 חדרי מלון

17.02.2021, 13:47 | אמיתי גזית

אושרה סופית תוכנית הבנייה למתחם הראשון ברובע שדה דב בצפון תל אביב. הותמ"ל אישרה הבוקר מתן תוקף לתוכנית הבנייה לרובע החולש על שטח של 340 דונם בחלק הדרומי של מה שהיה בעבר שדה תעופה.

קראו עוד בכלכליסט

על פי התוכנית שאושרה, תתאפשר בניית 4,844 יח"ד, מתוכן 688 יח"ד בהישג יד, כלומר דירות קטנות להשכרה לטווח ארוך ובמחיר מופחת לצמיתות. כמו כן, כלולים בה שטחי מסחר בהיקף של 45 אלף מ"ר, שטחי תעסוקה ומשרדים בהיקף של 145 אלף מ"ר וכן 680 חדרי מלון. 

הדמיית הבנייה בשטח של שדה דב, הדמיה: רשות מקרקעי ישראל הדמיית הבנייה בשטח של שדה דב | הדמיה: רשות מקרקעי ישראל הדמיית הבנייה בשטח של שדה דב, הדמיה: רשות מקרקעי ישראל

כפי שנחשף בכלכליסט, מתן התוקף לתוכנית התאפשר בעקבות חות דעת של רשות המסים שאפשרה החלפת שטחים בין רשות מקרקעי ישראל לקבוצות של פרטיים מאוגדים, מבלי שהדבר ייחשב אירוע המחייב מס. בעקבות אישורה של התוכנית, ההערכות הן כי כבר בחודש הקרוב רשות מקרקעי ישראל תפרסם מכרזים ראשונים לחברות הבנייה שיבקשו לבנות במתחם.

שדה דב כיום, אחרי מסלולי ההמראה ולפני הבנייה, צילום: עופר צור שדה דב כיום, אחרי מסלולי ההמראה ולפני הבנייה | צילום: עופר צור שדה דב כיום, אחרי מסלולי ההמראה ולפני הבנייה, צילום: עופר צור

שווי זכויות הבנייה המצטבר במתחם אשכול נעמד בכ-6.7 מיליארד שקל. שווי שנובע מזכויות לבניית 4,176 דירות ששטחן כ-80 מ"ר, מחצית מהן במגדל והמחצית האחרת בבנייה מרקמית נמוכה יחסית, 100 אלף מ"ר לתעסוקה, 17 אלף מ"ר מלונאות ו-32 אלף מ"ר מסחר. מדינת ישראל היא בעלת הזכויות הגדולה במתחם, ולה זכויות לבניית 4,074 דירות. כך שבעקבות המכרזים היא תניב הכנסות של מיליארדי שקלים. לכל בעלי הקרקע הפרטיים במתחם יש זכויות לבניית 607 דירות.

לעיריית תל אביב קרקע סחירה במתחם המקנה זכויות לבניית 157 דירות. צפוי כי גם העירייה תשווק את הקרקע במכרז שיניב לה הכנסה של מאות מיליוני שקלים. בנוסף לכך העירייה מקבלת זכויות לבניית 688 דירות להשכרה ארוכת טווח במחיר מפוקח. זכויות הבנייה האלה לא שוקללו בטבלת ההקצאות משום שהן הוגדרו שימוש ציבורי והוקצו לעירייה כפי שמקצים שטח לבניית מוסדות ציבור וחינוך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות