אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספאק ישראלי שני נולד: מורינגה של מנכ"ל סטרטסיס לשעבר גייסה 100 מיליון דולר צילום: israeltrade.org

ספאק ישראלי שני נולד: מורינגה של מנכ"ל סטרטסיס לשעבר גייסה 100 מיליון דולר

החברה שמוביל אילן לוין תתחיל להיסחר הערב בבורסת נאסד"ק, ומתכננת לנצל את קשריה כדי למזג לתוכה פעילות של חברת הייטק

17.02.2021, 18:24 | סופי שולמן

חברת הספאק הישראלית מורינגה השלימה הלילה (ג') גיוס של 100 מיליון דולר בארה"ב, ותתחיל להיסחר הערב בבורסת נאסד"ק האמריקאית תחת הסימול MACAU.

קראו עוד בכלכליסט

את מורינגה מוביל אילן לוין, בעבר מנכ"ל חברת המדפסות התלת ממדיות סטרטסיס, ובתפקיד סמנכ"ל הכספים משמש גיל ממן, בעבר סמנכ"ל בחברת ההייטק סימילארווב, אשר בעצמה נערכת להנפקה בוול סטריט לפי שווי של 2 מיליארד דולר. מורינגה מתכוונת לנצל את קשריה באקו סיסטם הטכנולוגי המקומי כדי למזג לתוכה פעילות של חברת הייטק בשלבים מתקדמים יחסית. חתמי ההנפקה היו ארלי בירד קפיטל (EarlyBirdCapital) ומוליס (Moelis).

אילן לוין, צילום: עמית שעל אילן לוין | צילום: עמית שעל אילן לוין, צילום: עמית שעל

מדובר בהשלמת גיוס של חברת ספאק ישראלית שנייה, לאחר הספאק הראשון של קבוצת ION של יונתן קולבר שגייסה 250 מיליון דולר באוקטובר וחתם לאחרונה על מיזוג עם חברת האינטרנט הישראלית טאבולה לפי שווי של 2.5 מיליארד דולר. בימים אלה אמור לצאת לפועל גיוס של ספאק נוסף של קבוצת ION ולגייס סכום דומה של כ-250 מיליון דולר.

חברות ספאק (חברות ארנק) הן מעין שלדים בורסאיים, שמגייסים כסף במטרה לרכוש או למזג פעילות של חברה פרטית קיימת לתוכן. לחברות ספאק יש זמן קצוב להכנסת פעילות לתוכן, בד"כ שנתיים. אם בתום הזמן לא הוכנסה פעילות, החברה מחזיקה למשקיעים את הכסף.

לפי נתוני אתר SPAC insider, מתחילת השנה כבר הונפקו 145 ספאקים שגייסו סכום מצרפי של 44.5 מיליארד דולר. היקף הגיוס הממוצע עומד על 307 מיליון דולר, כך שעד כה הספאקים הישראלים היו מעט קטנים מן הממוצע. לעומת זאת, מתחילת 2021 הושלמו רק 55 הנפקות מניות ראשונות וגייסו סכום מצטבר של 21.7 מיליארד דולר, כך שנכון לעכשיו הספאקים מכים את שיטת ההנפקות הוותיקה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות