אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כדורסל הנשים בישראל יקבל 6 מיליון שקל לעונה - לעידוד מעמד השחקניות צילום: אבי רוקח

כדורסל הנשים בישראל יקבל 6 מיליון שקל לעונה - לעידוד מעמד השחקניות

קבוצות ליגת העל לנשים בכדורסל קיבלו אמש 3 מיליון שקל במסגרת התוכנית לעידוד מעמד השחקנית הישראלית. במסגרת התקציב תקבל כל קבוצת נשים בליגת העל בכדורסל סכום של עד 600,000 העונה. מדובר בסכום כולל של כ-6 מיליון שקל לעונה

18.02.2021, 11:36 | שירות כלכליסט
קבוצות ליגת העל לנשים בכדורסל קיבלו אמש 3 מיליון שקל במסגרת התכנית לעידוד מעמד השחקנית הישראלית. זהו תקציב שחולק עד כה לקבוצות הגברים בלבד בענפי הכדורסל והכדורגל.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת התקציב תקבל כל קבוצת נשים בליגת העל בכדורסל סכום של עד 600,000 העונה. מדובר בסכום כולל של כ-6 מיליון שקל לעונה. משרד התרבות והספורט העביר לקבוצות כ-3 מיליון שקל.
חילי טרופר, שר התרבות והספורט, צילום: אבי מועלם חילי טרופר, שר התרבות והספורט | צילום: אבי מועלם חילי טרופר, שר התרבות והספורט, צילום: אבי מועלם

יצויין כי גם קבוצות כדורגל הנשים מקבלות בממוצע של כ-300,000 שקל העונה, וכל זאת כנגד עמידה בקריטריונים שונים כגון מספר השחקניות הישראליות על המגרש, איכות הצוות המקצועי והשקעה בקבוצות הנערות.

לשם השוואה, בשנה שעברה קיבלו קבוצות כדורסל הנשים בליגת העל כ-67,000 שקל וקבוצות כדורגל הנשים לא זכו לתקציב כלל בעוד קבוצות הגברים בענפי הכדורגל והכדורסל קיבלו סכום כולל של כ-14 מיליון שקל.

גיוס הכספים הללו הוא חלק מהיעדים שהציבה יו"ר המנהלת הילה קניסטר בר-דוד. משרד התרבות והספורט קיבל עמדת מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל.

"במשך שנים רבות השקיעה המדינה מאות מיליוני שקלים בספורט הגברים בלבד", אמרה קניסטר בר-דוד. "אחד היעדים שהצבתי לעצמי כשנכנסתי לתפקיד, הוא לשנות את התמהיל הזה, ולפתוח גם לנשים את האפשרות להשתלב כמקצועניות, ברמה הגבוהה ביותר, בענפי הכדור בישראל...לפנינו עוד דרך ארוכה. אני רוצה להודות לשר התרבות והספורט חילי טרופר על השותפות לדרך ועל הנכונות להשקיע בשחקניות הישראליות".

כדורסל נשים, צילום: אבי רוקח כדורסל נשים | צילום: אבי רוקח כדורסל נשים, צילום: אבי רוקח

עו"ד אורי כהנא יועמ"ש מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל הוסיף: "התבחינים החדשים, שהושגו בשיתוף פעולה של מנהלת כדורסל הנשים עם משרד התרבות והספורט, מעודדים מועדונים להקים יותר קבוצות נשים, לחזק את התשתית המקצועית בקבוצות הנערות והילדות, להעפיל לליגת העל ולשלב כמה יותר שחקניות ישראליות במגרש".

ממשרד הספורט נמסר: "מכניסתנו למשרד התרבות והספורט שמנו למטרה את חיזוק וקידום ספורט הנשים. יזמנו מספר מהלכים לקידום השיוויון בספורט בין היתר תוספות תקציביות משמעותיות אשר יאפשרו לספורט הנשים להתקדם ולהתפתח. במסגרת מבחן התמיכה נתנו מקדם שהוא פי שניים מבשנה הקודמת. התקציב שקיבל ואושר היום יאפשר לחזק את קבוצות הנשים, הנערות והילדות ולשאוף מעלה להישגי נשים בספורט הישראלי על כל גווניו".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות