אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלקטרה צריכה זימנה אסיפה לצורך אישור מענק חריג למנכ"ל צילום: אוראל כהן

אלקטרה צריכה זימנה אסיפה לצורך אישור מענק חריג למנכ"ל

בעלי המניות יתבקשו לאשר את העלאת שכרו של צביקה שווימר מ-95 אלף שקל בחודש ל-110 אלף שקל; בנוסף, מבקשת החברה לאשר לו מענק מיוחד של 330 אלף שקל; תנאי ההעסקה של שווימר יאושרו בחריגה ממדיניות התגמול ועדכון תקרת השכר החודשי; החריגה ״נועדה להוסיף ולתמרץ אותו לקדם את עסקיה של החברה וכן לשמר את העסקתו בחברה״

18.02.2021, 14:51 | נורית קדוש

אלקטרה צריכה זימנה אסיפת בעלי מניות לצורך אישור מדיניות תגמול חדשה, הכוללת בעיקר את עדכון המענק השנתי של בעלת השליטה בה אלקו והעלאת שכר לבכירי החברה, בפרט למנכ"ל צביקה שווימר.

קראו עוד בכלכליסט

החברה מבקשת לאשר את הסכם קבלת שירותי הניהול מאלקו - כאמור בעלת השליטה (51.01%) באלקטרה צריכה. במסגרת הסכם הניהול תעניק אלקו הנשלטת (65.43%) על ידי דניאל ומיכאל זלקינד, שירותי יו"ר דירקטוריון פעיל על ידי אחד מהשניים, בהיקף של 60% משרה.

מנכ"ל אלקטרה צריכה צביקה שווימר, צילום: אוראל כהן מנכ"ל אלקטרה צריכה צביקה שווימר | צילום: אוראל כהן מנכ"ל אלקטרה צריכה צביקה שווימר, צילום: אוראל כהן

כמו כן, תבקש אלקטרה חברות קבועה של דירקטורים מטעמה של אלקו בדירקטוריון החברה ושירותי ניהול נוספים הכוללים ליווי שוטף בתחום העסקי והפיננסי, פיתוח עסקי, בקורת פנים, חשבונאות, מיסים, רכש קבוצתי, כספים, וכיו"ב.

אלקטרה תשלם על שירותי יו״ר הדירקטוריון ב-60% משרה כ-1.35 מיליון שקל בשנה. על שירותי הניהול (שמעניקים אברהם ישראלי המכהן כסמנכ"ל הפיתוח העסקי של אלקו, אליעזר וסלי-סמנכ"ל הכספים של אלקו והלל לביא המכהן כמבקר הפנים של החברה) תשלם אלקטרה 2.85 מיליון שקל, עלייה של 145 אלף שקל ביחס להסכם הניהול הקודם.

עוד תשלם אלקטרה צריכה לחברה האם מענק על שירותי הניהול, הנגזר מרווחי החברה לפני מס, עד לתקרה של 5 מיליון שקל בשנה.

האסיפה תידרש לאשר חריגה במדיניות התגמול למנכ"ל במטרה "לשמר את העסקתו בחברה"

עניין נוסף שתדרש האסיפה לאשר, נוגע להעלאת שכרו של צביקה שווימר, מנכ״ל אלקטרה צריכה, מ-95 אלף שקל בחודש ל-110 אלף שקל, וכן עדכון מנגנון המענק השנתי שלו שיעמוד על 18 משכורות חודשיות. על כן עלות שכרו השנתית הצפויה של שווימר תעמוד על 4.83 מיליון שקל בשנה, לעומת 3.3 עלות שכרו ב-2019.

תנאי ההעסקה של שווימר יאושרו בחריגה ממדיניות התגמול ועדכון תקרת השכר החודשי. החריגה ״נועדה להוסיף ולתמרץ אותו לקדם את עסקיה של החברה וכן לשמר את העסקתו בחברה״, כך נמסר מאלקטרה.

בנוסף, מבקשת החברה לאשר מענק מיוחד לשווימר בגובה 330 אלף שקל ולסמנכ"ל יוני צברי 154 אלף שקל, על תוצאות שנת 2020, בחריגה ממדיניות התגמול הנוכחית של החברה על תרומתם המשמעותית להשלמת העסקאות בהן היתה מעורבת החברה בשנת 2020.

את המענק המיוחד נימקה החברה בכך שבשנה בה פקד משבר הקורונה את העולם וגרם להשבתת פעילויות מסחריות, הצוות הניהולי של החברה תפקד באופן שהביא לתוצאות איכותיות שבאו לידי ביטוי בעלייה ראלית משמעותית במכירות וברווח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות