אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הזינוק במחירי הדיור: סיבה לדאגה  או אולי אלו חדשות טובות? צילום: עמית שעל

מנועי הכסף

הזינוק במחירי הדיור: סיבה לדאגה או אולי אלו חדשות טובות?

פודקאסט מנועי הכסף פרק 141 - כמעט מיליון מובטלים ואלפי פשיטות רגל של עסקים קטנים ובינוניים - לא הצליחו לעצור את שוק הדיור הלוהט של ישראל. האם משהו יכול לעצור אותו או שעדיף שהמחירים ימשיכו לטפס

18.02.2021, 18:42 | שי סלינס

כמעט מיליון מובטלים ואלפי פשיטות רגל של עסקים קטנים ובינוניים - לא הצליחו לעצור את שוק הדיור הלוהט של ישראל. מירושלים, דרך אשקלון ועד לתל אביב - הנגיף שכל כך משבש לנו את החיים בשנה האחרונה לא גירד את העלייה במחירי הדירות שהגיעה עד ל-4% ב-12 חודשים.

ריבית אפסית, התעלמות ממשלתית מהנושא, רעב לתשואות והבנה שיקח עוד זמן רב עד שנחזור למשרדים - הן חלק מהסיבות העומדות מאחורי הזינוק במחירים.

הקפיצה במחירים לא פסחה כמעט על אף עיר. בפילוח שינויי מחירי הדירות לפי מחוזות - נמצאו עליות מחירים בכל המחוזות כאשר ירושלים עם 1.9%, צפון 1.7%, תל אביב 0.9%, חיפה 0.8%, מרכז 0.5% ודרום 0.4%. גם בפילוח שינויי מחירי הדירות לפי מחוזות לעומת התקופה המקבילה אשתקד נרשמו גם כן עליות מחירים בכל המחוזות, כאשר הבולטות שבהן היו במחוזות צפון 5.2%, ירושלים 5.0% ותל אביב 4.6%.

היום בפרק ה-141 של פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט עם הכלכלן והאסטרטג הראשי של פסגות אורי גרינפלד, דיברנו על מדוע מחירי הדיור המשיכו לעלות בשנה בה הכלכלה התכווצה, מה חלקה של הממשלה בעלייה וגם - דנו בשאלה האם העלייה הזו במחירי הדיור היא אסון או דווקא האור בקצה המנהרה החשוכה של הקורונה.

הזינוק במחירי הדיור: סיבה לדאגה  או אולי אלו חדשות טובות?
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןהזינוק במחירי הדיור: סיבה לדאגה  או אולי אלו חדשות טובות?

מיליון מובטלים לא הצליחו להוריד את שוק הדיור הלוהט של ישראל מיליון מובטלים לא הצליחו להוריד את שוק הדיור הלוהט של ישראל מיליון מובטלים לא הצליחו להוריד את שוק הדיור הלוהט של ישראל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות