אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מקדונלד'ס: שואפים לשיוויון מגדרי בדרגי הניהול עד 2030 צילום: דנה קופל

מקדונלד'ס: שואפים לשיוויון מגדרי בדרגי הניהול עד 2030

ענקית המזון המהיר הציבה יעד בארה"ב: להגיע למספר שווה של עובדים ועובדות בדרגי הניהול עד סוף העשור, ולהגדיל את ייצוג המיעוטים בדרגי הניהול הגבוהים מ-29% ל-35% בארבע השנים הבאות. החלטת החברה מגיעה לאחר שספגה האשמות לגבי אפלייה על רגע גזעי והטרדות מיניות במסעדות

19.02.2021, 13:06 | חדשות חוץ
ענקית המזון המהיר מקדונלד'ס הציבה יעד להגיע למספר שווה של עובדים ועובדות בדרגי הניהול עד 2030, כחלק מהמאמצים לשפר את גיוון כוח העבודה.

החברה הודיעה עוד כי בכוונתה לפעול לשיפור ייצוג המיעוטים בדרגי הניהול הגבוהים בארה"ב מ-29% ל-35% בארבע השנים הבאות. שכר הבכירים ייקבע בהתאם לעמידה ביעדי מכירות, צמיחה וגיוון.

קראו עוד בכלכליסט

החלטת החברה הגיעה לאחר האשמות לאפלייה מצד בעלי זיכיונות שחורים בארה"ב על רגע גזעי. הרשת מואשמת גם בטיפוח"הטרדות מיניות סיסטמטיות" במסעדות.

כריס קמפצ כריס קמפצ'ינסקי מנכ"ל מקדונלד'ס. "לעמוד בהתחייבויות" | צילום: רויטרס כריס קמפצ

במקדונלד'ס הכחישו את ההאשמות, אך ביולי, על רקע המהומות בעקבות מותו של ג'ורג' פלויד, הכריזה החברה על יוזמה חדשה להגברת הגיוון והשיוויון.

"אנחנו מכירים בכך שהנושאים הללו מכבידים על האנשים שלנו, והבנו שגיוון ושיוויון הם הנושאים החשובים לכל הצוות שלנו, מעובדי המסעדות ועד להנהגה הבכירה", מסר המנכ"ל כריס קמפצ'ינסקי במכתב לעובדים. "אנחנו מתייחסים ברצינות ולוקחים על עצמנו ועל המנהיגים את האחריות לעמוד בהתחייבויות הבסיסיות הללו".

כחלק מהמאמצים החברה חשפה לראשונה את הנתונים הדמוגרפיים של העובדים בארה"ב. לפי הנתונים ל-2018, בחברה העסיקו יותר מנהלים בכירים שחורים, היספנים ואסייתים מאשר כל התעשייה. גם נשים ומיעוטים ייצגו שיעור גבוה יותר בחטיבות השירותים מאשר הממוצע בתעשייה. עם זאת, שיעור השחורים וההיספנים בדרגי הביניים לקה בחסר.

"העובדים התריעו, הגישו תביעות ושבתו, אך במקדונלד'ס התעלמו בגדול מבעיית האפליה הגזעית מדרגי ההנהלה ועד לעובדי החזית", הגיבה ג'מיליה פיירלי, עובדת מקדונלד'ס בחנות באורלנדו המובילה את המאבק להעלאת השכר ל-15 דולר לשעה.

"אם במקדונלד'ס באמת רוצים לפתור את בעיות אי-השיוויון הגזעי והמגדרי, עליהם להתחיל בלהקשיב לעובדים הלא לבנים – הטבחים ועובדי הקופות - שמתלוננים על אפלייה ועל השכר כבר שנים", סיכמה פיירלי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות