אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התרבות מתחילה לעבוד, אבל בתיאטראות יחכו לאפריל צילום: חיים הורנשטיין

התרבות מתחילה לעבוד, אבל בתיאטראות יחכו לאפריל

לא רק הקניונים והחנויות ייפתחו מחר, גם עולם התרבות קיבל אור ירוק. אבל מתברר שהחזרה לאולמות התיאטרון והמופעים לא תהיה מהירה כל כך. מנכ"ל הקאמרי רן גואטה: "צריכים זמן כדי להיערך, נפתח באפריל". המוזיאונים ייפתחו ביום שלישי

20.02.2021, 20:16 | מאיה נחום שחל ורעות ברנע

ביום שישי אישרה הממשלה במשאל טלפוני את הפעימה השנייה של היציאה מהסגר שתחול מחר. נוסף לקניונים ולחנויות, גם עולם התרבות יוכל להיפתח, תחת מגבלות. כך למשל יהיה ניתן לקיים אירועי תרבות בתנאי שהקהל יתפוס עד 75% מהתפוסה המרבית של המקום, ובלבד שלא יעלה על 300 אנשים במבנה, ו־500 בשטח פתוח. צפייה באירועים תתקיים בישיבה בלבד, וללא ריקודים ואכילה. הכניסה לאירועים תתאפשר בהתאם לתו הירוק ורק למחוסנים או מחלימים.

קראו עוד בכלכליסט

המפעילים יידרשו לחלק את המקום למתחמים נפרדים של עד 20 איש, ולשמור על מרחק של שני מטרים לפחות בין מתחם למתחם יחד עם סימון פיזי. בהושבה של אנשים שאינם גרים באותו מקום יישמר מרחק של לפחות כיסא אחד ריק. לא תתאפשר מכירה של אוכל במתחמים השונים, למעט בקבוקי שתייה.

מבדיקה שערכנו בין מנהלי תיאטראות עולה שכמה מהם לא יחזרו לפעול לפני אפריל. לדברי מנכ"ל הקאמרי רן גואטה, התיאטרון זקוק לזמן היערכות לצורך שיבוץ לוח ההצגות בהתאם למגבלות התו הירוק, החזרת העובדים, חידוש חזרות, שירות לקוחות, שיווק ומכירות. התוכנית המסתמנת היא פתיחה באפריל. לקאמרי 400 עובדים, מהם 160 במשרה מלאה. עדסוף מאי צפוי התיאטרון להחזיר כ־130 מכלל העובדים. "ככל שנמשיך להיות פתוחים והפעילות תגדל, המספר ילך ויגדל", אמר גואטה.

מחאה בבית ליסין, בחודש מאי מחאה בבית ליסין, בחודש מאי מחאה בבית ליסין, בחודש מאי

גם בתיאטרון בית ליסין יחזרו להציג בחודש אפריל עם חמש הצגות חדשות וכאלה שהוקפאו בזמן הקורונה.

תיאטרון החאן בירושלים יקדים לפתוח את שעריו ב־23 בפברואר. כ־40 עובדיו הקבועים חזרו לעבודה בשבוע שעבר ובהמשך יצטרפו עובדים נוספים. תיאטרון חיפה ייפתח ב־28 בפברואר, וכל העובדים יחזרו בהדרגה עד סוף מרץ.

סימן שאלה מרחף מעל תיאטרון הבימה ופתיחתו תלויה בהחלטת בית המשפט מחרתיים.

הופעות המוזיקה יחזרו בהדרגה. מועדוני זאפה, למשל, שמעסיקים כ־700 עובדים, מתכוונים להחזירם בשבועות הקרובים. הפעילות תתחדש מחרתיים עם הופעה של אביב גפן בזאפה הרצליה. שאר מתחמי זאפה ייפתחו במהלך מרץ, כולל אמפי שוני.

זאפה חיפה, צילום: Asi-Patoka-VaniL זאפה חיפה | צילום: Asi-Patoka-VaniL זאפה חיפה, צילום: Asi-Patoka-VaniL

במרכז סוזן דלל בתל אביב, המארח מופעי מחול ומוסיקה, אמרו כי אינם יודעים מתי תתחדש הפעילות ועמה החזרתם של העובדים מחל"ת.

אוהבי המוזיקה הקלאסית ייאלצו, כך נראה, לחכות קצת יותר. מהאופרה הישראלית ומהתזמורת הפילהרמונית נמסר כי בשלב זה אין להם מספיק נתונים כדי להחליט מתי ואיך הפעילות תחודש.

מוזיאונים בכיוון אחד

 

רוב המוזיאונים ייפתחו ביום שלישי הקרוב, שכן לדברי מנהלי המוזיאונים הם זקוקים למספר ימים על מנת להיערך לפתיחה. לפי המתווה שאושר, הסיורים המודרכים במוזיאונים יתקיימו בקבוצות של עד 10 מבקרים והנהלות המוזיאונים יצטרכו לפעול ככל האפשר שתנועת המבקרים תהיה בכיוון אחד ובמסלול שייקבע מראש.

במוזיאון תל אביב מועסקים כ־200 עובדים, ומהשבוע יוחזרו מחל"ת 90% מהם. במוזיאון ארץ ישראל מועסקים כ־130 עובדים שרובם היו בחל"ת. השבוע יוחזרו 90% מהם, ועם פתיחת אולמי המופעים יוחזרו השאר. במוזיאון ישראל בירושלים המשיכו להעסיק כ־250 עובדים גם בסגרים. עם פתיחתו לקהל השבוע יצטרפו אליהם כמה עשרות עובדים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות