אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'נריישן וכלל ביטוח במו"מ על הסיבים של פרטנר צילום: shutterstock

בלעדי לכלכליסט

ג'נריישן וכלל ביטוח במו"מ על הסיבים של פרטנר

מנהלות מגעים לרכישת 20% מפרויקט הסיבים של פרטנר; גורמים בשוק: "השווי שהחברה דורשת גבוה מדי"

21.02.2021, 06:52 | גולן חזני
קרן התשתיות ג'נריישן וכלל ביטוח מנהלות מגעים לרכישת 20% מפרויקט הסיבים של חברת פרטנר. ל"כלכליסט" נודע כי השתיים מתמודדות עם שני גופים נוספים על הרכישה.

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת, גורמים שבחנו את העסקה טוענים כי השווי שפרטנר דורשת גבוה מדי. החברה דורשת שווי של 3-2.5 מיליארד שקל עבור פרטנר פייבר. מדובר בתשתית סיב אופטי שפרטנר פורסת במדינה זה שלוש שנים, והגיעה עד כה ל־657 אלף משקי בית. עם זאת, ככל הידוע, מספר הלקוחות המשתמשים בה נמוך.

את המהלך מוביל דיסקונט קפיטל חיתום בראשות צחי סולטן ולירן רזמוביץ. משקיעים שהתעניינו ברכישה טענו כי מדובר בהשקעה שדורשת סיכון שנופל על המשקיע אבל את מרבית האפסייד תקבל פרטנר עצמה. זו הסיבה שפרטנר נתקלת בקשיים בקבלת השווי שאותו היא מבקשת ואשר קרוב לשווי של פרטנר כולה בבורסה.

בנובמבר פרסמה פרטנר כי משקיעים יוכלו להגיש הצעה לאחזקה של עד 20% בשותפות חדשה, שאליה יועברו זכויות השימוש בתשתית הסיבים לאינטרנט ביתי מהיר. השותף יוכל לשווק את הרשת גם באופן סיטוני, עבור כל שירות שירצה "לרכוב" על הרשת. כיום פרטנר משווקת את תשתית הסיבים רק עבור עצמה.

פריסת סיבים אופטיים של פרטנר, צילום: יח"צ פריסת סיבים אופטיים של פרטנר | צילום: יח"צ פריסת סיבים אופטיים של פרטנר, צילום: יח"צ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות